• DOLAR
  6,8659
 • EURO
  7,8302
 • ALTIN
  399,14
 • BIST
  1,1401

Kazgan Akçadağ’da Bağımsız Aday

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan 31 Mart yerel seçimleri için bağımsız belediye başkan adayı olarak seçimlere katılacağını ilçe meydanında yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyurdu. Kazgan, “Şuan başlatmış olduğum girişimle, Akçadağ için kendimi feda ediyorum, sizin sesiniz olmaya çalışıyorum. Bir bütün olursak kimse önümüzde duramaz, yıkamaz, umursamazlık edemez. Böylelikle Akçadağ’ın yolu açılacaktır ve Akçadağ kazanacaktır.” dedi

Kazgan Akçadağ’da Bağımsız Aday

31 Mart yerel seçimleri için öncelikle almış olduğu karara neden olan faktörlerden bahseden Akçadağ Belediye Başkanı ve bağımsız belediye başkan adayı Ali Kazgan, “Bu kararı vermemin benle ilgili olan ve Akçadağ’la ilgili olan sebepleri var.  2013 yılında bana gel dediler geldim gelirken 1 Kasım 2013 tarihinde istifa ettim ve 2014 Nisan ayına kadar maaş almadım, 5 ay bir memur için maaş almamak önemli bir fedakârlıktır. Diğer taraftan seçim için harcama yapmak lazım dediler 1988 yılında Hatunsuyu’nda almış olduğum 2 arsayı sattım, seçim için harcadım yetmedi kızımla borçlandım halen de ödeyebilmiş değilim. Çalışırken bu 5 yıl süre içerisinde ne zamanki belediye işleri için il dışına gitsem hiç bir zaman otellerde kalmadım ya bedava yer aradım ya da en ucuz misafirhaneye gittim. Bütün bunları Ak Parti için yaptım bütün bunları Recep Tayyip Erdoğan sevgisi için yaptım ve buraya gelmeyi de Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgim, onunla yol yürüme istediğim vesile oldu. Nisan’ın başında belediye başkanı oldum halk benden hizmet bekliyor, fakat belediye öyle bir belediye değil. 15 milyon Akçadağ belediyesinden 2 milyonda belde belediyelere borç ödedim şuan için 1 milyon borcumuz kaldı, üzerine faiz gelmeyen bir borç. Bunları öderken vatandaşa hizmeti de esirgemek zorunda kaldık. Çünkü yarayı iyileştirmem toparlamam,  belediyeyi hizmet veren üreten bir belediyeye dönüştürmem gerekiyordu. Bu yüzden çoğu vatandaşa yok demek zorunda kaldım, bu bir belediye için iyi değildir. Belediyeler halka hizmet yeridir halkı memnun etme yeridir, tüm bu faturaları biz ödedik.  Evet, çökmüş bir belediyeyi ben ayağa kaldırdım ve sonuç bir başkasına karar verildi. Tüm bunlara rağmen çok güzel hizmetler ortaya koyduk.  Bu ilin gelişme potansiyeli en yüksek olan ilçedir Akçadağ fakat Akçadağ hiç bir şekilde mesafe alamıyor çünkü hizmet göremiyor.” ifadelerine yer verdi.

Sözlerine görev süresince Akçağ’a kazandırılan hizmetlerle devam eden Kazgan son olarak şunları ekledi: “Geçmişinde hiç bir proje üretmeyen belediye devir aldım ve evet, Akçadağ Belediyesini hizmet üreten bir belediyeye dönüştürdük artık önümüzü açtık. Her ay 250 bin lira para arttıran bir belediyeyken gücümüzü 2’ ye katladık ve bu şekilde devam edeceğiz. Ama gel gör ki dur dediler. Şu denilebilirdi ‘Ali bey biz bir yol ayrımı ve değişiklik düşünüyoruz ne diyorsunuz?’ diye bu şekilde hiç bir sorun yoktu, ancak bir teşekkürü çok gördüler. Şunu unuttular insan onuruyla oynamanın yanlış olduğunu. İşte bu gün bunun için buradayız. Bir yerde dur demenin mücadelesini verdim. Şuan başlatmış olduğum girişimle, kararla Akçadağ için kendimi feda ediyorum, sizin sesiniz olmaya çalışıyorum ama şimdi biz bir haftadır şunu görüyoruz çok güçlüyüz fakat deniyor ki ‘Akçadağlılar 10 gün konuşur 10 gün sonra susar.’ Eğer 10 gün konuşur 10 gün sonra susacaksanız Akçadağ’a ve kendinize yazık edersiniz. Ben geldiğim gibi giderim fakat Akçadağ’la bu kadar oynanmasına izin vermeyin.  Akçadağ inşallah bir iki gerçekleştirecek bunun içinde topyekûn çalışacağız.   Bir bütün olursak kimse önümüzde duramaz, yıkamaz, umursamazlık edemez. Böylelikle Akçadağ’ın yolu açılacaktır ve Akçadağ kazanacaktır. Bende sizden aldığım güçle inşallah bağımsızdan aday olmaya karar verdim Rabbim hayırlı etsin. Diğer taraftan bu bir demokratik yarıştır bu yarışta benimle birlikte yaraşacak olanlara başarılar diliyorum.”

 

 

Hanife Sarı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber