• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

“Kayısıda Numune Alımı Durduruldu”

MTB Başkanı Ramazan Özcan, kayısıdaki numune alımının durdurulması ve Kükürt konusundaki cezaların hafifletilmesi konusunda gazetemize açıklamalarda bulundu. Başkan Özcan, “Tarım Bakanlığından gelen resmi yazıyla artık, Kayısıda marketlerde numune alımı durduruldu. Diğer taraftan yeni bir yasa hazırlığı ile kayısıdaki numune alımından sonraki cezaların hafifletilmesi konusunda bir talebimiz olmuştu. Onunla ilgili bir çalışma yapıldı ve sonuca ulaştık.” dedi

“Kayısıda Numune Alımı Durduruldu”

Gazetemizi ziyaret eden Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, kayısıdaki numune alımının durdurulması ve Kükürt konusundaki cezaların hafifletilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Başkan Özcan buradaki açıklamalarında “Tarım Bakanlığından gelen resmi yazıyla artık, Kayısıda marketlerde numune alımı durduruldu. Diğer taraftan yeni bir yasa hazırlığı ile kayısıdaki numune alımından sonraki cezaların hafifletilmesi konusunda bir talebimiz olmuştu. Onu da Sayın Bakanımız bu konuda talimat vermişti ve onunla ilgili bir çalışma yapıldı ve sonuca ulaştık. Bununla beraber hayvancılık OSB’deki yeni yönetim oluştu. Burada da Malatya Ticaret Borsasının yüzde 10 ortaklığı hasebiyle konunun hem içinde, hem de aktörüyüz. Çalışmalarımız devam ediyor” ifadesini kullandı.

BAKANLIK RESMİ YAZIYLA DUYURDU

Başkan Özcan gazetemize verdiği açıklamada, “Bugün Sonsöz Gazetesinin imtiyaz sahibi Ali Er beyi ziyarete geldik. Hem kayısı ile ilgili kamuoyunda, özellik yerel gazetelerin bu işe verdiği önemi burada ifade etmek için, hem de kısmen Odamızda yapmış olduğumuz çalışmalarla ilgili Sonsöz Gazetesinin sahibi Ali Er beye bu konuda bir takım bilgiler sunmak için kendilerini ziyaret ettik. Özellikle Lisanslı depoculukla ilgili proje aşamasına gelecek şekilde fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Son günlerde Tarım Bakanımız Malatya’yı ziyaret ettiğinde özellikle iç piyasadaki Kükürt ile ilgili sıkıntıyı gündeme getirmiştik. Bununla ilgili numune alımının durdurulması için Sayın Bakanımızdan rica etmiştik. Sayın Bakan da bu konuda talimat vermişti. Geçtiğimiz Cuma günü 2 Kasım’da Tarım Bakanlığı bunu resmi olarak yazıya döküp il müdürlüklerine yılsonuna kadar Kayısıda marketlerde numune alımının durdurulduğunu ifade etti” şeklinde konuştu.

YENİ YASAYLA CEZALAR HAFİFLETİLECEK

Kayısıdaki kükürt cezalarına da değinen Özcan, şunları dile getirdi, “Bundan sonraki bölümünde de yeni bir yasa hazırlığı ile kayısıdaki numune alımından sonraki cezaların hafifletilmesi konusunda bir talebimiz olmuştu. Onu da Sayın Bakanımız bu konuda talimat vermişti ve onunla ilgili bir çalışma yapıldı ve sonuca ulaştık. Buradan özellikle genel Başkan yardımcımız Sayın Öznur Çalık’a çok teşekkür etmek istiyoruz, konuya olan ilgisinden dolayı. Bununla beraber hayvancılık OSB’deki yeni yönetim oluştu. Burada da Malatya Ticaret Borsasının yüzde 10 ortaklığı hasebiyle konunun hem içinde, hem de aktörüyüz. Çalışmalarımız devam ediyor, bu konularla ilgili de Ali Er beye bir dosya hazırladık. Yerel gazetelerimize özellikle görsel ve yazılı medyaya ben buradan çok teşekkür ediyorum. Konu Kayısı olunca gerçekten sorgusu ve sualsiz her türlü haber niteliği taşıyan haberimizi hamd olsun, gerek gazetelerimiz, gerekse televizyonlarımız kendi sayfalarına taşıyıp bunu haberleştirip kamuoyu oluşturmamız bize yardımcı oluyorlar.”

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber