• DOLAR
  7,5990
 • EURO
  8,9647
 • ALTIN
  472,83
 • BIST
  1,1797

Katı Atık Depo Alanı Akçadağ’da Hizmete Girdi

Katı Atık Depo Alanı Akçadağ’da Hizmete Girdi

İlçede Çöp Sorunu Çözüldü
Akçadağ ilçesinin en önemli çevre sorunlarından birisi olan “Katı Atık Depo Alanı” konusu çözüme kavuşturuldu.
Uzun yıllardır Akçadağ İlçesinin büyük sorunları arasında yer alan Katı Atık Depolama alanının olmayışı sorunu çözüme kavuştu. Büyükşehir Belediyesi ve Akçadağ Belediyesi işbirliği ile yapımı gerçekleştirilen “Katı Atık Aktarma İstasyonu” tamamlanarak hizmete girdi.
İlçe mahallelerinden toplanan evsel atıklar Akçadağ Belediyesi tarafından Doğu Mahallesi Bozgedik mevkiindeki Katı Atık Aktarma İstasyonuna taşınacak, buradan da Malatya Büyükşehir Belediyesine ait Katı Atık Bertaraf Tesisine nakledilecek.
Konu ile ilgili Akçadağ Belediyesi’nden yapılan açıklama ise şu şekilde;” Yıllardan bu yana çöp dökülmekte olan Kültür Mahallesi Küçükçimiş mevkiindeki Katı Atık Depo Alanı; çöpten bir tepe halini almış, dozerle yer açılarak bugüne kadar çöp dökülmeye devam edilen alan hastalık ve mikrop yuvasına dönmüş, sık sık meydana gelen yangınların yanısıra çöplükten saçılan kağıt ve poşetlerin dağıldığı çevre görüntü kirliliğiyle birlikte şikayetlerin odağı haline gelmişti. Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Akçadağ Belediyesi işbirliğiyle yapımı gerçekleştirilen “Katı Atık Aktarma İstasyonu” tamamlanarak hizmete girmiştir.
Bundan böyle ilçemizde çöp birikimi olmayacağı için sağlıklı ve sürdürülebilir bir atık yönetim sistemi kurulmuştur. Ayrıca bugüne kadar çöplerin gelişi güzel depolandığı alanın ıslah çalışmasına başlanılmıştır. Bu aşamadan sonra evsel atıkların toplanması sırasında geri kazanılabilir atıkların çöp ile karışmadan kaynağında ayrı toplanması suretiyle değerlendirilebilir atıkların hammadde olarak ekonomiye tekrar kazandırılması planlanmaktadır.
>>> Ebubekir Atilla – Sonsöz Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber