• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

Kasap Pazarında Geçişler Artık Daha Geniş Olacak

Kasap Pazarında esnaf tarafından işgal edilen ve vatandaşların geçişini zorlaştıran geçiş araları artık genişletiliyor. Belediye tarafından ilk düzenleme Olgun Sokakta yapıldı ve esnaf belediyenin belirlediği çizgiyi geçmeyerek vatandaşların geçiş yerlerini genişletti.  İkinci düzenleme ise dün gece Bilgin Sokakta yapıldı. Belediye tarafından çekilen çizgileri geçmeyen esnaf sokakları genişletti

Kasap Pazarında Geçişler Artık Daha Geniş Olacak

Kasap pazarında uzun süredir yaşana bir sıkıntı sona erdi. Pazardaki vatandaşların geçtiği yerlerin dar olması sürekli şikâyet konusu oluyordu. Bu sorunun artık çözüldüğünü vurgulayan Malatya Sebzeciler Odası Başkanı Yasin Yıldız şunları dile getirdi: “sorunun çözümü için geçen hafta belediyemizle görüştük ve çalışmalarımızı başlattık. Pilot bölge olarak ta bu arayı aldık ve bu araya çizgilerimizi çizdik. Bu aranın genişliğini artırdık. Çizgilerimizi çizdik herkes bu çizgiye riayet ediyor. Burada sistem oturdu. Bu akşam da diğer arayı ve arkadaki kayısıcıların ve çuvalcıların bulunduğu o bölgedeki esnafı belli bir sınırla beyaz çizgiler çekerek herkesi belli bir sınıra aldık. Pazarın girişinde iki tane zabıta aracımız bekliyor. Mısır çarşısında bu uygulamayı başlattık, çizgileri çizdik oradaki araları da genişlettik. Mısır Çarşısının arka sokağında bulunan giysicilerin bulunduğu alanda da çizgilerimizi çektik. Bunun için çalışmalarımızı başlattık.  Belediyemizle, esnafla beraber bu uygulamayı yapacağız. Bu uygulamayı esnafımız da çok istiyordu, biz de çok istiyorduk. Belediye başkanımızla görüştük, bizim bazı taleplerimiz oldu, onların bazı talepleri oldu. Bunları karşılıklı konuşarak ilk olarak Olgun Sokağı yaptık, bu akşam ise Bilgin Sokağını çizgiye geçireceğiz. Hem esnafımız genişletecek hem vatandaş rahatlıkla geçecek. Bu sayede pazarın eski imajını geri kazandıracağız.”

“OTOPARK SORUNUNUN DA ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Yıldız en büyük sorunlarının otopark sorunu olduğunu ifade ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Belediyemizle görüşüp sözümüzü de aldık pazarın rehabilitasyonuyla alakalı. Dış cephe modernizasyonlarını yapacaklar. Işıklandırma sorunumuz var ışıklandırma sonumuzu yapacaklar. Bu küçük sorunlarımızı hallettikten sonra hem büyükşehir belediyesiyle hem Battalgazi belediye yetkilileriyle bir araya gelip bu bölgenin en büyük sorunu olan otopark sorununu gündeme getireceğiz. Pazar için en büyük sorun işgalden dışarıya açılan seyyardan daha büyük da önemli bir sorun otopark sorunu. Ne biz yükümüzü indirmek için alan bulabiliyoruz ne müşterilerimiz araçlarını park edip alışıverip yapabilecekleri bir alan bulabiliyor.  Hem esnafımızın dükkânları değerlenecek işleri artacak. Bizden istenileni biz yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. İnşallah belediyemiz sözünü tutup bizim istediklerimizi yerine getirir. Biz kaç adım atarsak belediye de bize o kadar geliyor. Battalgazi belediyesi bu dönemde çok kararlı. Zabıtalar görevini yapıyor. Pazarın üst tarafına genelde işportalar gelirdi. Hepsini kaldırdı esnaf için. İnşallah alışverişe daha elverişli bir bölge olarak ta burayı genişleteceğiz.”

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber