• DOLAR
  5,7274
  % -0,03
 • EURO
  6,3082
  % 0,04
 • ALTIN
  275,9222
  % -0,03
 • BIST
  102.027
  % -0,55

Karaciğer Nakil Enstitüsüne Yapılan Bağışın Devamı Gelecek… 

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ve Karaciğer Nakil Enstitüsünün yapmış olduğu çalışmaların desteklenmesi gerektiğine karar verdiklerini açıklayan 20 kişilik Malatyalılar Grubu Guinness Dünya Rekorları kapsamında açılan yeni kategoride Turgut Özal Tıp Merkezinin aynı anda yaptığı 5 canlı vericili karaciğer naklinin tescillenmesi için gerekli olan 100 bin TL’nin toplanmasına katkı sundu. Konu ile ilgili Sağlık Yenilikçileri Derneği Kurucu Başkanı Ali Çelik, “Kampanyamıza inanarak katkılarını sunan değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İlerleyen süreçte dernek kuruluş amacımız ile ikinci ve üçüncü planlarımızı kamuoyuyla paylaşmanın mutluluğu içerisinde olacağız.” dedi

Karaciğer Nakil Enstitüsüne Yapılan Bağışın Devamı Gelecek… 

Geçtiğimiz gün Turgut Özal Tıp Merkezi aynı anda 5 insandan 5 insana yaptığı karaciğer nakli ile Guinness Rekorlar Kitabına girmeye hak kazanarak tarih yazdı. Burada tarihi günün gerçekleşmesi için maddi bağışta bulunduklarını ifade eden Sağlık Yenilikçileri Derneği Kurucu Başkanı Ali Çelik konu ile ilgili “4 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da “Malatyalılar Grubu” olarak düzenlediğimiz etkinlik kapsamında “İnönü Üniversitesi Çalışmaları ve Malatya’da Sağlık Alanındaki Gelişmeler” başlıklı bir panel düzenledik. Yapılan paylaşımların ardından İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ve Karaciğer Nakil Enstitüsünün yapmış olduğu çalışmaların desteklenmesi gerektiğine karar verdik. Öncelikle Karaciğer Nakli kapsamında yapılan çalışmaların tüm Dünya’da bir marka değeri taşıdığı görüşüne vardık ve bu markanın nasıl ön plana çıkabileceği ile ilgili planlamalara başladık. Bu kapsamda yaklaşık 20 kişilik çekirdek bir kadroyla ekibimizi kurduk. Ekibimizde tıp alanında hizmet veren hekimlerimiz, genel müdür, kaymakam, kalkınma ajanslarında proje yöneticisi, marka patent vekili, mimar, mühendis gibi birçok meslek dalından kişiyle bir araya gelme şansı yakaladık. Üç temel hedef üzerine çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Oluşturduğumuz üç aşamalı planımızı İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Kızılay ve Karaciğer Nakil Enstitüsü Müdürü Prof. Sezai Yılmaz ile en ince ayrıntısına kadar paylaştık. Hatta bu üç aşamanın sonrasında yaşanabilecek gelişmeleri de planladık. Planımızın birinci aşamasında: yapılan çalışmaların tüm Dünya’da kabul görmesi için Guinness Dünya Rekorları kapsamında açılacak yeni kategoride aynı anda 5 canlı vericili karaciğer naklinin tescillenmesi için gerekli olan 100 bin TL’nin Malatyalılar Grubu içerisinde toplanmasına ve sonunda İnönü Vakfı Karaciğer Nakil Enstitüsü hesabına Malatyalılar Grubu adına bağış olarak yatırılmasına karar verdik. 15 Mayıs 2019- 11 Haziran 2019 tarihleri arasında her bir bağışçının en az 500 TL en fazla 1000 TL bağış yapabileceği şekilde yakın çevremize çağrıda bulunduk. Dileyen bağışçıların daha fazla bağışta bulunabilmek adına aile bireyleri adına da bağışta bulunabileceğini belirttik.

Ardından yaşanan gelişmeler neticesinde İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Kızılay ve Karaciğer Nakil Enstitüsü Müdürü Prof. Sezai Yılmaz; öncelikli hedeflerinin hasta sağlığı ve tıp etiği olduğunun altını çizerek canlı vericili karaciğer nakli ile ilgili uygun takvimin 12 Haziran 2019 olduğunu belirttiler. Yapılacak operasyonların Malatya protokolü ve bağımsız şahitlerin hakemliğinde kayıt altına alınacağını ve sonunda oluşacak kaydın Guinness’e sunulacağını dile getirdiler. Böylece daha az bir bütçenin yeterli olabileceğini ön gördüklerini ifade ettiler. Bu nedenle 100 bin TL’lik bağış yapılması ile ilgili kampanyamızı yarıda keserek 15 Mayıs 2019- 11 Haziran 2019 tarihleri arasında toplanan 35 bin TL’yi kamuoyu önünde bağışçıların isimlerinin okunarak İnönü Vakfı Karaciğer Nakil Enstitüsü hesabına aktarılmasına, bu kampanya ile ilgili açılan hesabın açılış ve kapanış tarihlerinin ve hesap dökümünün kamuoyu önünde paylaşılmasına karar kıldık. Kampanyamıza inanarak katkılarını sunan değerli bağışçılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle Polisan Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Emin Bitlis’e aile bireyleri ve şahsı adına yapmış olduğu toplu bağıştan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Planlarımızın ikinci ve üçüncü aşamasını gerçekleştirmek adına 12 Haziran 2019 tarihi yani bugün “Sağlık Yenilikçileri Derneği” kuruluş belgesi ve tüzüğünü Malatya Valiliği İl Dernekler Müdürlüğüne teslim ettik. Bugün itibariyle “Sağlık Yenilikçileri Derneği/Health Innovators Assosication” kurucusu olarak karşınızda bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. İlerleyen süreçte dernek kuruluş amacımız ile ikinci ve üçüncü planlarımızı kamuoyuyla paylaşmanın mutluluğu içerisinde olacağız. Ancak şimdi tüm heyacanımızı, tüm dikkatimizi yapılan 5 canlı vericili karaciğer nakline çevirmeye sizleri davet ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber