• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Kanalboyu’na Yine Taslar Dösenecek

Malatya Büyüksehir Belediyesinin büyük tepkilere neden olan Kanal boyu çalismasiyla ilgili ilk proje ortaya çikmaya basladi

Kanalboyu’na Yine Taslar Dösenecek

 

Kesilmeyecek, sökülmeyecek denilse de hazirlanan proje resimlerinde Kanalboyundaki agaçlarin yenilenecegi görülüyor

Malatya’nin sembol semti Kernek’te su kaynaginin üzerini kapatarak yanina bir havuz ve yel degirmeni konduran Malatya Büyüksehir Belediyesi, kamuoyuna açiklamadan hazirladigi Kanal boyu projesinde 70 yillik agaçlari yerinden sökmeye baslamasiyla büyük tepki aldi. Agaçlarin Orduzu Tabiat Parkina nakledilecegi yazilan tabelanin kanal boyunun basina konulmasi ardindan da 30 kadar agacin budandiktan sonra yerinden sökülmesi büyük tepki yaratti.

 

Vatandaslarin tepkisi üzerine kanal boyundaki agaçlarin sökülmesi islemi simdilik askiya alinmasina ragmen agaçlarin sökülerek Orduzu’ya nakledilecegi yazan tabela ise hala yerinde duruyor. Agaçlarin bir süre sonra yeniden sökülecegi ifade edilirken, Büyüksehir Belediyesi internet sitesinde yapilan açiklamada “Kanal boyunda üst yapi çalismalari kapsaminda ise araç yollari, kaldirim düzenlemeleri, aydinlatma ve su kanali düzenleme çalismalari yapilacak. Hiçbir agacin kesilmeyecegi projede Kanalboyu daha ferah, rahat bir sekilde gezilebilecek bir yer haline getirilecek” denildi. Ancak buna ragmen Kanal boyundaki agaçlarin yerinden sökülme endisesi yogun bir sekilde devam ediyor.

 

PROJEDE DE AGAÇLAR YENILENIYOR

 

Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Zeki Sarilar tarafindan hazirlandigi ifade edilen projeye ait kanal boyu resimleri Büyüksehir Belediyesinin internet sitesinde ilk kez yayinlandi. Resimlerde kalin gövdeli agaçlar yerine 3-5 yasindaki agaçlarin görülmesi nedeniyle agaçlarin sökülerek yeni agaç dikilecegi izlenimi veriyor. Projede 70 yillik agaçlarin gösterilmemesi projenin maksatli hazirlandigini gösteriyor.

 

KANAL BOYU’NA YINE TASLAR DÖSENECEK.

 

Yeni Kanal boyu projesinde kanalin üst yapisi da belli olmaya basladi. Kanal yaninda gelisi güzel bir altyapi düzenlemesinden sonra 25 cm. beton döküldü. Kanal boyunda betonun üzerine de proje resimlerinde görüldügü üzere tamamen tas dösenecek. Kaldirimlarda da yeni düzenlemeler yapilarak aydinlatilma yapilacak. Kanal boyu korkuluklari yenilenerek yeniden yapilacak. Projede kanalin görüntüsü de dikkat çekiyor. Ancak kanal boyu dokusunun Kernek’te oldugu gibi agaçlarin kesilmesiyle bozuldugu resimlerden de anlasiliyor.

Kanal boyunun yeni halini gösteren resimleri Sonsöz Gazetesi olarak yayinliyoruz. Takdir kamuoyunun.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber