• DOLAR
  5,4680
  % -0,00
 • EURO
  6,2152
  % 0,19
 • ALTIN
  229,6637
  % 0,21
 • BIST
  104.499
  % -0,09

Kahramanmaras Kent Konseyi 7'nci olagan genel kurulu toplandi

Kahramanmaras Kent Konseyi 7.nci Olagan Genel Kurulu toplandi. Kent Konseyi Baskani Zeynep Arikan, asil amaci fikir üretmek olan kent konseyinin, valilik ve belediyenin sagladigi maddi imkânlarla Türkiye genelinde örnek olacak projelere imza attigini söyledi.

Kahramanmaras Kent Konseyi 7'nci olagan genel kurulu toplandi

Kahramanmaras Kent Konseyi 7.nci Olagan Genel Kurulu toplandi. Kent Konseyi Baskani Zeynep Arikan, asil amaci fikir üretmek olan kent konseyinin, valilik ve belediyenin sagladigi maddi imkânlarla Türkiye genelinde örnek olacak projelere imza attigini söyledi

Belediye Meclis Salonu'ndaki Genel Kurul saygi durusunda bulunulmasi ve Istiklal Marsi'nin okunmasiyla basladi.

Genel Kurul tutanaklarin yazimi için 2 kâtip üyenin seçildigi toplantida, faaliyet raporlari okunarak oy birligiyle kabul edildi.

Arikan: Desteklerin yaninda haksiz elestirilir aldik

Kent Konseyi Baskani Zeynep Arikan, konseylerin amacinin kentlerle alakali her türlü projeyi üretmeye imkân saglayan, fikir üreten kuruluslar oldugunu belirterek, "Ancak bizler herhangi bir bütçemiz ve görev alanimiz olmadigi halde halkimizin bizlerden beklentisinin bu dogrultuda olmasi ve bu beklentiyi üzerimizde yogun bir sekilde hissetmemizden dolayi Sayin Valimiz ve Belediye Baskanimizin bizlere verdigi maddi ve manevi desteklerle Türkiye genelinde örnek olacak projelere imza attik. Bu zaman diliminde bizlere verilen desteklerin yaninda haksiz elestirilirde aldik. Ama gördük ki tüm ülke genelinde faaliyet gösteren ve birçogu da demokratik yapida olmayan güdümlü, sirf maslahat olsun diye kurulan birçok kent konseyinden daha ilerdeyiz" dedi.

 

Kahramanmaras'i ortak yönetme hedefiyle yola çiktiklarini kaydeden Arikan söyle konustu: "Hiçbirimizin akli hepimizin aklindan üstün degil. Ben bugün burada bulunan her bir üyenin ayni sorumlulugu paylastigina inaniyor ve her genel kurul üyesinin yürütme kurul üyelerinin esit söz hakki oldugunu söylemek istiyor, ortak degerimizin Kahramanmaras oldugunu hatirlatiyorum. Bu düsünceyle 'sakli degerlerin Kahraman sehri Maras'imizi gelecege tasimak, hak ettigi degeri kazandirmak ve bir dünya sehri yapmak için çalismaliyiz."

 

Maras Kalesi turizme kazandirilmali

Genel Kurul.da görüsülen ana basliklardan bir tanesi, tarihi Maras Kalesi oldu. Toplantinin dilek ve temenniler bölümünde söz alan birçok genel kurul üyesi kalenin yeniden restore edilip, topluma ve kent turizmine kazandirilmasi gerektigini söyledi.

Belediye eski baskanlarindan Haci Ali Özal, Maras Kalesi.ni de içerisine alan, Karamanli, Acemli, Ulu Cami havzasinin Türkiye'nin en önemli tarih yataklarindan biri oldugunu belirterek, bu konuya önem verilmesi gerektigine dikkati çekti.

 

Kent Konseyi Kültür Komisyonu Baskani Dr. Gökhan Göksen'de konunun üzerinde ciddiyetle durulmasi gerektigini isaret edip, komisyonlarinda konuyla ilgili proje çalismalari yapabileceklerini vurguladi. Çevre konularinin da ele alindigi toplantida, kent girisinin daha modern bir yapiya kazandirilmasi, Aksu Nehri'nin de temizlenerek güzel bir görünüme kavusturulmasi gerektigine vurgu yapildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber