• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

“İyilik Kervanı Yollarda” Heyeti Malatya’da

İyi Parti genel merkezi tarafından “İyilik Kervanı Yollarda” ismi ile oluşturulan proje Kapsamında İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu ve beraberindeki heyet Malatya’ya geldi. Heyete başkanlık eden Yanıkömeroğlu, yaptığı açıklamada “Malatya üzerinde oy oranlarımıza baktığımda Türkiye ortalamasından daha düşük bir ortalamada. Ama ben şuna çok inanıyorum, bu defa zaman, çalışma ve motivasyon açısında da çok daha güçlüyüz.” dedi

“İyilik Kervanı Yollarda” Heyeti Malatya’da

İyi Parti genel merkezi tarafından “İyilik Kervanı Yollarda” ismi ile oluşturulan proje Kapsamında İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu ve beraberindeki heyet Malatya’ya geldi. Parti il binasında partililerle bir araya gelen heyet Türkiye ve Malatya’ya dair konulara değindi. Basına açıklamada bulunan Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, “Seçimlere katıldığımızda kurulmakta olan bir partiydik. Bu anlamda baktığımızda çok büyük başarı kazandığımızı düşünüyorum. 5 milyon seçmenimiz var. Önümüzdeki mahalli seçimler çok çok önemeli. Başarımızı asıl burada göstermemiz gerekli. Bize verilen oyları arttırmamız gerekli. Zamanımız çok az ve bu sebepten dolayı teşkilatlarımızın yenilenme çalışmaları biter bitmez, hatta bir kısmı devam ederken biz memleketimizi gezmeye başladık. Bu ilk adımımız. Birlikte bir motivasyon sağlayalım, STK’ları ziyaret edelim diye böyle bir başlangıç yaptık. Malatya üzerinde oy oranlarımıza baktığımda Türkiye ortalamasından daha düşük bir ortalamada. Ama ben şuna çok inanıyorum, bu defa zaman, çalışma ve motivasyon açısında da çok daha güçlüyüz” ifadesini kullandı.

“EN BÜYÜK SORUN EKONOMİK KRİZ”

Türkiye’deki gündemlerinde en öncelikli konularının ekonomik kriz olduğunu belirten İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu şunları dile getirdi, “Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Özellikle ekonomik kriz anlamında. Her ne kadar iktidar bunun Rahip Brunson ile yaşanan kriz olduğunu bir süre iddia ettiyse de. Şuan kendisi Türkiye’de değil, gitti ama kriz hala devam ediyor ve artacağı da düşünülüyor. Bunun esnafa yansıması da yavaş yavaş görüyoruz. En büyük sorunumuz şuan da ekonomik krizimiz. Ayrıca bir Suriyeli krizimiz var tabi. Malatya üzerinde çok fazla etkili olmasa da, Türkiye’nin özellikle Güneydoğu Anadolu bölgelerinde, Bursa, İstanbul, Ankara, İzmir’de ciddi bir sorun. Resmi rakamlara göre 3,5 milyon Suriyeli mülteci olduğu açıklanıyor ama bunun 4 milyona yakın olduğu düşünülüyor. Bugün Türkiye’de 20 kişiden biri Suriyeli. 2040 yılında bu rakamın 7,5 milyona ulaşacağı ve 13 kişiden birinin Suriyeli olacağı bekleniyor. Ülkemizde maalesef ciddi bir değişim var. Her ne kadar milli oldukları savunulsa da nüfusumuzda böyle bir değişiklik olacak.”

M ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber