• DOLAR
  7,6552
 • EURO
  8,9193
 • ALTIN
  457,98
 • BIST
  1,1623

İyi Tarımda 3. Sıradayız

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından il ilçe müdürlüğünde görev alan personellere 3 gün sürecek İyi tarım uygulamaları eğitimi verildi. Burada konuşan İl Müdürü Macit, “2018 yılında 6 bin 442 üretici ve 192 bin dekar alanda yaklaşık 12 milyon TL destek ile İyi Tarım Uygulamalarında Türkiye’de 3. sırada yer alıyoruz.” dedi

İyi Tarımda 3. Sıradayız

Malatya’da yürütülmekte olan İyi tarım Uygulamalarının yaygınlaştırılması için İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli personellere 3 gün sürecek hizmet içi eğitim verildi.  İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitime İl Müdürü Tahir Macit, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet Köksal, Akçadağ, Hekimhan, Kuluncak, Pütürge, Doğanyol, Arguvan ve Arapgir İlçe Müdürlüğünde görevli teknik elemanlar ile İl Müdürlüğünde İyi Tarım Uygulamaları biriminde görevli konu sorumluları katıldı. İl Müdürü Tahir Macit burada yaptığı açılış konuşmada şunları dile getirdi: “2010 yılında 22 üretici ile başlayıp, 2018 yılında 6442 üretici ve 192 bin dekar alanda yaklaşık 12 milyon TL destek ile İyi Tarım Uygulamalarında Türkiye’de 3. sırada yer alıyoruz. Üretici sayısının artışından dolayı daha etkin ve zamanında İyi Tarım Uygulamaları kontrollerinin yapılabilmesi ve yayın yoluyla tüketici bilincinin oluşturulması bakımından İl ve İlçe Müdürlüklerinde İyi Tarım Uygulamaları Biriminde görevli personel sayılarının artırılması ile bilgi ve koordinasyonun sağlanması açısından bu eğitimler çok önemlidir. Üreticilerin daha karlı bir üretim yapmaları ile birlikte üretimin artırılması ve çevreye zarar vermeden güvenli gıda üretiminin sağlanmasında, tüketicilerin İyi Tarım Uygulamaları sertifikasına sahip güvenli gıdaya ulaşmalarının ve dolayısıyla taleplerinin artması önemli etkendir. Ülkemiz insanlarının sağlıklı ve güvenilir ürünler tüketmeleri bu yolla sağlanacaktır. Bu yönü ile tüketicilerin eğitim ve yayım yoluyla daha etkin bir şekilde bilinçlendirilmesi ayrı bir önem arz etmektedir. Bu eğitimlerde mevzuat, uygulamalar, olası sıkıntılar ve giderilmelerinin görüşülmesi ve dolayısıyla ilimiz genelinde çalışmalarda koordinasyonun sağlanması açısından çok önemlidir. Eğitimlerin hayırlı olmasını diliyor, tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” dedi.

3 gün sürecek eğitimlerde İl Müdürlüğümüz konu uzmanı Ziraat Mühendisi Ahmet Biri tarafından görsel materyaller eşliğinde katılımcılara bilgilendirmeler yapılacak.

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber