• DOLAR
  5,7082
  % -0,08
 • EURO
  6,4000
  % -0,58
 • ALTIN
  257,6142
  % -0,81
 • BIST
  98.028
  % 0,96

İYİ Parti’den CHP’ye Ziyaret

31 Mart Yerel seçimlerinde Büyükşehir ve bazı ilçelerde ittifak yapan İyi Parti İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ı ziyaret etti. Ziyarette seçimlerde yapacakları çalışmaları ve Malatya’nın sorunlarını dile getirdiler

İYİ Parti’den CHP’ye Ziyaret

İYİ Parti İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal ve Millet İttifakı Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz’ı ziyaret etti. Parti binasında gerçekleşen ziyarette konuşan İl Başkanı Kiraz şunları dile getirdi: “ Kendileriyle yerel seçim sürecinde yapacağımız çalışmaları beraber değerlendireceğiz hem Türkiye genelinde hem de Malatya’da Genel seçimlere büyük oranda iyi Parti ile ittifak veya Güç Birliği kapsamında giriyoruz.  Hedefimiz en güçlü şekilde bütün ilçelerimizde ve Malatya büyük şehir de elbette yarışmak.  Bunun altyapısını uzun süredir birlikte oluşturuyoruz.  Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu ilçelerde İyi parti eğilimi ne olursa olsun biz de o doğrultuda hareket edeceğiz.   İyi Partinin Battalgazi adayını burada misafir ediyoruz.  Battalgazi adayı aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisinin de adayı.  Biz her yerden 31 Marta kadar Sayın Ali Ekinci’ye ve iyi partiye o isteyeceğiz,  destek isteyeceğiz katkı isteyeceğiz.  İyi partide Büyük şehir başta olmak üzere ittifak yaptığımız ilçelerde Cumhuriyet Halk Partisinin adaylarına destek isteyecek,  katkı isteyecek.  Seçimler gelip geçici,   yıllık İl Başkanlığı dönemimde 7 tane seçimi geride bıraktım.  Sonuçta Malatya’da dönüyoruz yüz yüze bakıyoruz, birbirimizi kırmadan dökmeden kimseyi karalamadan, kimse hakkında çok olumsuz düşünceler beslemeden bunları gündeme getirmeden,  kendini yapacaklarımızı anlatarak,  kendi yapımızı ortaya koyarak bir seçim çalışmasını bu süreçte yürüteceğiz.  Yerel seçimlerde kendi yerel adayımızı seçiyoruz kendimize en yakın,  bizi yönetecek olan bir yapıyı seçeceğiz.  Malatya Battalgazi’siyle Yeşilyurt’uyla bütün ilçeleri ile iyi yönetilemiyor Büyük şehir iyi yönetilemiyor.  Uzun süredir söylüyoruz Malatya tek merkezde bir şehre dönüşmüş durumda kendi içine sıkışmış durumda,  son dönemlerde problemi olmayan birçok şey Ak Parti yöneticileri tarafından yönetildiğimiz bu sürede problem olmaya devam ediyor.  Trafikte Malatya’nın bir sorunu yokken bu dönemde trafik içinden çıkılmaz bir hal almış durumda. AK partinin genel başkanı da söylüyor dikey yapılaşmaya karşı yatay yapılaşmayı öneriyor ama Malatya’ya baktığımızda her yerde dikey yapılaşmanın hüküm sürdüğünü görüyoruz,  her yerde yeşilin yok edildiğini görüyoruz,  yeşil Malatya’nın maalesef beton Malatya’ya dönüştürüldüğünü görüyoruz.”

MALATYA İLGİNÇ BİR ŞEHİR

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal ise: “Malatya ilginç bir şehir. Geçmiş yıllardaki seçimlere baktığınız zaman genelde iktidar partilerine teveccühü olmuş ya da alışkanlıklarını en geç bırakmış şehirlerden bir tanesi. Malatya’da 17 yıldır süregelen bir yönetim biçimi var. Bu yönetim biçiminim Malatya’yı getirdiği noktayı hepimiz görüyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile bir ittifak anlaşması yaptık. Bu ittifak anlaşmasının içerisinde de Malatya önemli bir yer arz ediyor. AK Parti’li Malatya Belediyeleri Halk için çalışmaktan ziyade, daha çok rant için çalışmışlarıdır. Malatya Trafiği çok büyük bir sıkıntıdır. Şehir Doğu, Batı aksında ip gibi uzanan bir şehir konumuna gelmiştir. Kuzey, Güney aksında hiç bir bağlantı yoktur. Şehri baştanbaşa kat eden ve ulaşımı rahatlatacak maalesef hiç bir planlama yoktur. Malatya şehir trafiği 1930-1940’lardan kalan Kışla, İnönü, İstasyon caddesi aksında kilitlenmiştir. Maalesef buna katkıda olacak bir yol çalışması yoktur. Genel Başkanımız bugün grup toplantısında çok güzel bir şey söyledi; ‘Ülke de beka sorunu falan yok, 31 Mart’tan sonra Cumhurbaşkanımızın görev süresi, dört yıl daha devam edecek. Dört yıl daha Cumhurbaşkanımızdır. Hükümet dört yıl daha devam edecek. Parti başkanları bir kongre olana kadar koltuklarındadır. Milletvekilleri Milletvekilidir, bu bir beka sorunu değildir. Bu sadece yerel bazda, şehirlerimizde insanların, kendilerini yönetmesini düşündükleri adaya verecekleri teveccühtür bu seçimler’ dedi. Başkası yok, biz düşman değiliz, biz kardeşiz. Hep beraber yaşayacağız, gülecek ve eğleneceğiz. O yüzden ben Malatya’da yaşayan hemşerilerime şunu söylemek istiyorum, seçimler gelip geçici, kardeşlik akrabalık ilişkileri bakidir.” şeklinde konuştu.

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber