• DOLAR
  6,8658
 • EURO
  7,7874
 • ALTIN
  397,44
 • BIST
  1,1340

İÜ İlahiyat ’tan Yayın Dünyamıza Katkı

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yayın hayatında ilklere imza atmaya devam ediyor. Fakülte yıl boyu gerçekleşen etkinlikleri kitap haline getirerek hem kültür dünyamıza hem de yayın dünyasına katkı sağlıyor. Fakülte son olarak ‘Uluslararası Geçmişten Günümüze Malatyalı İlim ve Fikir İnsanları Sempozyumu’nu ve ‘İslam ve Yorum II’ yi kitaplaştırdı

İÜ İlahiyat ’tan Yayın Dünyamıza Katkı

Türkiye’de bulunan üniversiteler ve fakülteler bazında yapılan yayınların araştırıldığı çalışmada Türkiye’de bulunan ilahiyat fakülteleri arasında en fazla kitap yayınlayan fakülte olan İÜ İlahiyat Fakültesi yayın hayatına katkı sağlamaya devam ediyor. Bu yayınlardan dikkat çekenlerden birisi  “İslam ve Yorum II” adlı 3 ciltlik eser. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman tarafından yayına hazırlanan eserin toplamda 1700 sayfadan oluşuyor. Alanında önemli kaynaklardan birisi olarak düşünülen kitabın takdimi ise İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından hazırlandı. Kızılay, yazısında sempozyuma 120 bilim adamının katıldığını ve 21. Asırda İslam dünyasının görünümünü gözler önüne sermesi açısından önemine değindi.

“GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE MALATYALI İLİM VE FİKİR İNSANLARI SEMPOZYUMU” DA KİTAPLAŞTIRILDI

Yapılan çalışmalarla son olarak önceki yıl 17-19 Kasım 2017 tarihinde yapılan “Uluslararası Geçmişten Günümüze Malatyalı İlim ve Fikir İnsanları Sempozyumu” kitap haline getirilerek okuyuculara sunuldu. İnönü Üniversitesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla hazırlanan kitap 2 cilt halinde hazırlandı ve 1.200 sayfa olarak okuyucuya ulaştırıldı. Hazırlanan kitabın editörlüğünü İse Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof.Dr. Fikret Karaman, Prof.Dr. Mustafa Arslan yaptı. Kitapta sempozyum süresince düzenlenen 23 oturumda sunulan bildiriler, konuşmalar ve sunumlara yer verildi.

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber