• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

IÜ Hukuk Fakültesi perdesini açti

Inönü Üniversitesi'nde, bu yil ilk kez 100 ögrenciyle egitim ögretime baslayan Hukuk Fakültesi için egitim ögretim yili açilis töreni düzenlendi.

IÜ Hukuk Fakültesi perdesini açti

Inönü Üniversitesi'nde, bu yil ilk kez 100 ögrenciyle egitim ögretime baslayan Hukuk Fakültesi için egitim ögretim yili açilis töreni düzenlendi.

 
Merkez Anfi Salonu'nda düzenlenen törene Vali vekili Bilal Özdemir, 2.nci Ordu Harekât Kurmay Yarbaskani Tuggeneral Avni Angun, Cumhuriyet Bassavcisi Ali Ceyhun Ceylan, 3.üncü Agir Ceza Mahkemesi Baskani Eray Gültekin, Inönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Malatya Belediye Baskan yardimcisi Ahmet Ceyhan, Malatya Baro Baskani Selahattin Sarioglu, fakülte dekanlari, savci ve hâkimlerle ögrenciler katildi.
 
Hukuk Fakültesi Dekani Prof. Dr. Kemal Senocak, iyi bir hukukçu olmanin hukuk fakültesini bitirmekten çok daha iyi oldugunu anlatarak,” Ögrencilerimizin en iyi sekilde yetistiklerini görmek bizler için emek ve gayretlerimizin en büyük mükâfatidir" dedi.
 
Prof. Dr. Senocak, fakülte olarak bir Hukuk Dergisi çikartacaklarini ve bu bilimsel dergiye Türkiye'nin çesitli üniversitelerinden 50'ye yakin ögretim üyesinin destek verecegini kaydetti.
 
"Sorgulayan ve tartisan bir hukuk nesli yetistirecegiz" diyen Prof. Dr. Senocak, fakülte olarak her ay güncel konularda panel ve seminerler düzenleyeceklerini belirtti.
 
Inönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ise konusmasina "Çok mutlu bir gündeyiz" diyerek basladi.
Çelik, sunlari söyledi: "1946 yilinda kurulan Türkiye'nin ikinci üniversitesi olan Ankara Üniversitesi'nin 15 fakültesi var. 35 yillik Inönü Üniversitesi'nin 13 fakültesi var. Kismet olursa önümüzdeki yil 2 fakülte daha kurarak sayimizi 15'e çikartacagiz. Hukuk Fakültesi bir üniversite için oldukça önemlidir. Oldukça deger katan bir fakültedir. Sosyal bilimler açisindan, ülkemizin gerçek anlamda hukuk bilen, ülkesini seven hukukçulara en fazla ihtiyaç duyulan bir dönmede Inönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin açilmasi çok anlamlidir."
 
Törende Hukuk Fakültesi'ne en yüksek puanla kayit yaptiran ögrenciye 2.nci Ordu Harekât Kurmay Yarbaskani Tuggeneral Avni Angun tarafindan altin hediye edildi.
 
Törende Hukuk Fakültesi Dekani Prof. Dr. Kemal Senocak tarafindan "Hayat Sigortalari Sözlesmeleri" konulu ilk ders verildi.
Tören, düzenlenen kokteyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber