• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

İtfaiyede Takım Ruhunun Önemine Vurgu

112 Acil Eylem Planı çerçevesinde 8. sırada temeli atılan itfaiye merkez binasında yaşanan son gelişmeleri, hızla yarışan itfaiyecilikte teşkilatın kendi içinde yaptığı etkinlileri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Dairesinin Başkanı M. Hanifi Acar ile konuştuk. Acar, “İtfaiyecilikte takım halinde bir çalışma olmazsa başarı da elde edemeyiz, hızı da elde edemeyiz.” dedi

İtfaiyede Takım Ruhunun Önemine Vurgu

Öncelikle 180 günlük 112 Acil Eylem Planı çerçevesinde 8. sırada yer alan ve 4 Eylül 2018’ de temeli atılan İtfaiye merkez binası ile ilgili son gelişmeleri aktaran Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Dairesinin Başkanı M. Hanifi Acar: “Malatya merkezde şeker fabrikası alanı dediğimiz Ergenekon geçidinin dönüş noktasına varmadan tam köşede itfaiyemiz için büyükşehir belediyemiz tarafından bina temeli atıldı. İtfaiyemizin merkez binası Büyükşehrimizin İtfaiye Dairesi Başkanlığı inşallah oraya yapılacak. Ayrıca doğu bölgesine Battalgazi şubesini projelendirdik ve Battalgazi şubemiz de Çöşnük kavşağımızda yapılacak hem Kuzey Kuşak Yolunun hem de Güney Kuşak Yolunun çakıştığı noktada, merkez binamızda çevre yolu ve kuzeye doğru Ergenekon geçidinden, güneye doğru da yüz akı caddesinden bütün bölgelere seri bir şekilde hareket edip kısa sürede olay yerine ulaşabilmemiz için gerçekten stratejik değeri yüksek olan noktada.  Burada Sayın Başkanımız Hacı Uğur göreve geldikten sonra 112 projeyi halkımıza sundu bu Acil Eylem planında yer alan projeler inşallah tek tek gerçekleşecek.  112 acil eylem Planı içerisinde temelimizi atmış olduk. İnşallah 400 gün yapım süresi vardı umuyorum ki bu süre içinde tamamlanır.  Bizde daha güzel bir binada değerli hemşerilerimize hizmet verme imkânına sahip olacağız.” ifadelerine yer verdi.

“TAKIM HALİNDE BİR ÇALIŞMA OLMAZSA BAŞARI ELDE EDEMEYİZ”

Zamanla yarışan bir meslek olması hasebiyle aralarında yaptıkları hız temalı etkinlilerden de bahseden Acar son olarak şunları kaydetti: “İtfaiyecilik kendi içinde bir yaşam tarzı olan bir meslek çünkü burada 24 saat biz beraber kalıyoruz. İtfaiyecilik bir aile hayatı gibi bir nevi. Biz birbirimizin bütün eksikliklerini, fazlalıklarını biliyoruz. Diğer memur kardeşlerimiz ise öyle değil sabah 8’ de işe başlıyor akşam 5’ te gidiyor. Ama bizim öyle bir şansımız yok. Biz birbirimizin çorap kokusunu dahi almak zorundayız tabiri caizse, onun için itfaiyecilikte takım halinde bir çalışma olmazsa başarı da elde edemeyiz, hızı da elde edemeyiz. Biz bunu nasıl sağlamaya çalışıyoruz. Zaman zaman vardiyalı çalıştığımız ekipler arası yarışmalar yapıyoruz spor ile ilgili.  Zaman zaman kendi içimizde tatbikatlar düzenliyoruz. Burada başarılı olan arkadaşlarımıza küçük de olsa hediyeler takdim ediyoruz ve böylelikle onların daha çok istekli işini yaptığını görüyoruz. Öte yandan hayat gerçekten Allah’ın bize emaneti ve en kıymetli varlığımızdır. Tedbir almamız lazım bunu da sadece yangınlara karşı değil bütün hayatın risklerine karşı almalıyız. Bu noktada yangınlarla ilgili öğrenmek istenilen konular varsa daire başkanlığımıza uğramalarını istiyoruz. Bu konuda biz onlara gereken eğitimi veririz.  Çünkü bizim için herkesin öğrenmesi çok önemli.  İnşallah itfaiye ekipleri olarak değerli hemşerilerimizin can ve mal güvenliğini sağlamak için 24 saat onların emrinde çalışmaya ve onların hayatlarını muhafaza etmeye devam edeceğiz.”

>>Hanife Sarı ( Özel Haber )

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber