• DOLAR
  6,0802
  % -0,27
 • EURO
  6,8436
  % 0,15
 • ALTIN
  251,2445
  % -0,13
 • BIST
  86.072
  % 1,74

İş Dünyasından, Türk-Amerikan İlişkileri Konferansı

Türkiye ve ABD ilişkilerinin krize dönüştüğü son günlerde Malatya Tüm sanayici ve iş adamları derneğiyle ve İnönü üniversitesi iş birliğiyle ‘Uluslararası Türkiye ve Amerika ilişkilerinin bu günü’ konferansını düzenlendi. TÜMSİAD Başkanı Gümüş, “Dernek faaliyetleri içerisinde iş TSK’sı olarak Malatya’daki iş camiası ve iş dünyasındaki insanları bir araya toplayıp, yerelden küresele oyuncu taşıyabilme gayreti ve cabası içerisinde olacağımızı buradan kamuoyuna basın aracılığıyla duyurmak istiyorum.” dedi

İş Dünyasından, Türk-Amerikan İlişkileri Konferansı

TÜMSİAD ve İnönü Üniversitesi tarafından organize edilen ‘Uluslararası Türkiye ve Amerika ilişkilerinin bu günü’ konferansı yapıldı. Özel bir otelde düzenlen konferansa Tüm sanayici ve iş adamları dernek başkanı Murat Gümüş üyeler, İnönü Üniversitesi İktisadi idare bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Karadağ, akademisyenler, iş adamları ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda konuşmadılar son dönemde Türkiye ve ABD’nin uluslararası ilişkilerine ve ekonomik savaşa değinildi. Yereldeki iş dünyası ile bir araya gelerek bir faaliyetlerde bulunacaklarını dile getiren TÜMSİAD Başkanı Gümüş, konferanstaki konuşmalarında, “Dernek faaliyetleri içerisinde iş TSK’sı olarak Malatya’daki iş camiası ve iş dünyasındaki insanları bir araya toplayıp, yerelden küresele oyuncu taşıyabilme gayreti ve cabası içerisinde olacağımızı buradan kamuoyuna basın aracılığıyla duyurmak istiyorum” ifadesini kullandı.

“YERELDEN KÜRESELE OYUNCU TAŞIYABİLME GAYRETİ…”

Yereldeki iş dünyası ile bir araya gelerek küresel oyunculuğa soyunacaklarını dile getiren TÜMSİAD Başkanı Gümüş buradaki konuşmalarında dernek çatısı altında faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, “Henüz tüm sanayici ve iş adamları derneği olarak 1 yılımız tamamlamadık. Dernek faaliyetleri içerisinde iş TSK’sı olarak Malatya’daki iş camiası ve iş dünyasındaki insanları bir araya toplayıp, yerelden küresele oyuncu taşıyabilme gayreti ve cabası içerisinde olacağımızı buradan kamuoyuna basın aracılığıyla duyurmak istiyorum”  şeklinde konuştu.

İŞ İNSANLARINA BİLGİLER VERİLECEK

Malatya iş dünyasındaki üyelerine panel ve seminerlerle bilgi verme imkanını bulduklarını dile getiren Başkan Murat Gümüş, bu kapsamda faydalı çalışmalar yürüteceklerinin altını çizerek şu ifadelere yer verdi, “İnşallah yapmış olduğumuz çalışmalarının ilk adımı ve başlangıcı bundan sonra periyodik aralarla bu tür paneller seminerler söyleşiler yaparak iş camiasına ve iş insanlarımıza bilgi noktasında faydalı olmaya çalışacağız katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum.”

“TÜRKİYE VE AMERİKA İLİŞKİLERİ KÖKLÜ”

Seminer ve Panel tarzında yapılan konferansta konuşmacı olan İnönü Üniversitesi İktisadi idare bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Uluslararası sistemde Türkiye ve Amerika ilişkilerinin bu günü” hakkında düzenlenen konferans ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Türkiye ve Amerikan ilişkilerine değinen Prof. Dr. Ahmet Karadağ buradaki konuşmalarında şunları dile getirdi, “Ne tür hatalar, pratikler tercümeler yaşadık, bu iyi analiz edersek bugünü daha iyi anlayabilir, daha iyi perspektif sunabilir. Kendimiz içinde daha doğru rasyonel bir yol haritası çıkarabiliriz.  Türkiye ve Amerika’daki ilişkiler, Osmanlı dönemine kadar geriye gidiyor. 1830 ilk ticaret anlaşmasıyla bu ilişkiler başlamıştır. Ancak 1917 yılına geldiğimizde birinci dünya savaşına üçüncü yıllarına geldiğimizde Amerika’nın Almanya karşı savaş ilanıyla beraber,  Osmanlı Amerika’ya bir nota veriyor.”

>> M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber