• DOLAR
  8,0650
 • EURO
  9,5334
 • ALTIN
  491,93
 • BIST
  1,1820

İNÜ ’nün Geleceği O Toplantıda Konuşuldu

İnönü Üniversitesi Kurumsal Kalite Yönetim Sistemi kapsamında dün paydaşlarla bir araya geldi. Kentin 19 farklı alandaki temsilcileri video konferans yönetimi ile bir araya gelerek, İnönü Üniversitesi’nin ileriye dönük geliştireceği projeler ve hedeflerde rota belirlemesini sağladı. İnönü Üniversitesi’nin Akademik cevheri yeni kurulacak Bilim Merkezi’nde işlenecek. Üniversite Kampüsünde Bilim Merkezi kurulacak.

İNÜ ’nün Geleceği O Toplantıda Konuşuldu

İnönü Üniversitesi Kurumsal Kalite Yönetim Sistemi kapsamında dün paydaşlarla bir araya geldi. Kentin 19 farklı alandaki temsilcileri video konferans yönetimi ile bir araya gelerek, İnönü Üniversitesi’nin ileriye dönük geliştireceği projeler ve hedeflerde rota belirlemesini sağladı. İnönü Üniversitesi’nin Akademik cevheri yeni kurulacak Bilim Merkezi’nde işlenecek. Üniversite Kampüsünde Bilim Merkezi kurulacak.

İnönü Üniversitesi, yeni eğitim öğretim yılının başlangıcında Malatya’nın fikri ve yönetim paydaşlarıyla bir araya geldi. İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay’ın başkanlığında gerçekleştirilen ve 2 saat süren toplantıda,  “Paydaşları İlgilendiren  eğitim programından mezun olan öğrencilerin yeterlilikleri ne olmalıdır? Üniversitemiz hakkında sahip olduğunuz bilgi ve imaj nedir? Üniversitemizin temel değerleri neler olmalıdır? Üniversitemizin yürüttüğü faaliyetler / çalışmalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Üniversitemiz, çalıştığınız kurumla hangi alanlarda işbirlikleri / ortak çalışmalar yürütebilir? İlgili programların müfredat güncellemelerine dair  paydaş görüşleri ? Mezuniyet sonrası yaşanan sıkıntılar. Çalışanların memnuniyetleri, Stratejik plan hakkında öneriler, Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili düşünceler.” başlıkları gündem maddesi olarak sunuldu.

Malatya genelinde paydaşların katıldığı online toplantıya,

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Malatya Vali Yardımcısı Mustafa Şahin, Malatya TSE İl Müdürü Erarslan Yılmaz, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, akademik personel temsilcisi olarak Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Yılmaz, idari personel temsilcisi olarak Genel Sekreter Mustafa Gezer, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Malatya Sağlık İl Müdürlüğü, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Malatya KYK Bölge Müdürlüğü, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Malatya Sonsöz Gazetesi ve Malatya Gazeteciler Cemiyeti temsilcileri, Mezun Derneği Temsilcisi ve Öğrenci temsilcisi katıldı.

REKTÖR KIZILAY, “HER TÜRLÜ ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ”

Toplantıya Başkanlık eden İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay “Bu programımızın Mahiyeti ve amacı dış kaynaklı paydaşlarımızla 2019-2020 eğitim öğretim döneminde kalite sürecimizin bünyesinde yaptığımız çalışmaları hem halkımızla hem, kurumlarımızla paylaşmaktır. Üniversiteniz sizin bir kurumunuz. Sizin gözünüzden nasıl görünüyor Bunu sizlerle paylaşmak istedik” sözleriyle açılış konuşmasına başladı. Rektör Kızılay, asıl amaçlarının üniversiteyi her yönüyle daha ileriye taşımak olduğunun altını çizerek, bu güne kadar Show’a yönelik bir çalışma yapmadıklarını ifade ederek  “Önümüzdeki 4 yılda daha çok medya ile bir araya gelmeyi planlıyoruz. Üniversitemizde bölgemize katkı verecek kalıcı eserler bırakmak için çalışıyoruz. Hakaret ve medeni ölçüleri aşmadığı sürece her türlü eleştiriye de açığız. Bu nedenle bu tür toplantıları yapmayı ve bunu periyodik olarak sürdürmeyi planladık. Üniversitemiz, Sizin gözünüzden nasıl görünüyor katkılarınız ve önerilerinizi almak için bu toplantıları düzenleme kararı aldık.  Burada sizin önerilerinizi almak ve bu bizim üniversitemizin akademik bir işleyişle değerlendirmek istiyoruz.” diye konuştu.

HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

Rektör Kızılay sözlerine şu şekilde devam etti;”Su anda 14 Fakültemiz var. 6 Enstitümüz 2 yüksekokulumuz var. 1Devlet Konservatuvarı, 4 tane de Meslek Yüksekokulumuz var.  Bunlar akademik birimlerimiz. 28 tane Araştırma Uygulama Merkezimiz var. Bunlardan birisi de Turgut Özal Tıp Merkezidir.  Türkiye’nin göz bebeği şehrimizin çok önemli bir Hastanesi, Sağlık Merkezi.  Üniversitemizin bünyesinde Malatya TEKNOKENT’i var. Bunun Yüzde 61’i üniversitemize ait. Yüzde 39’u da burada Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret Sanayi ve diğer önemli kurumlarımızın ortaklığı ve özel sektörün ortaklığıyla Malatya Teknokent’imiz var. Üniversitemizin 41 bin öğrencisi, 6 bin çalışanı hazırda mevcut. 3 Kampüsü var. Bir Merkez Kampüsü fakültelerimizin olduğu 2 tane küçük kampüsümüz var.  Bunlardan biri Malatya merkezde mahkemeye onun Meslek Yüksekokulu Kampüsü 3 kampüsümüzde 2 OSB deki OSB Meslek Yüksekokulu kampüsümüzü de yeni açtık.  Şehrimize çok önemli yeni bir okul, sadece bir okul değil, Meslek Yüksek Okuluna yeni bir anlayış yeni bir felsefe, yeni bir eğitim modelini de hayata geçirerek açmış olduk.”

TOPLANTIDA BİLİM MERKEZİ MÜJDESİ

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsilen online toplantıya katılan Dilek Kırnık ’ın Malatya’da İnönü Üniversitesi öncülüğünde bir Bilim Merkezi oluşturulmasının, Kente olumlu yönde etkisinin olacağını söyledi. Ardından söz alan Teknokent Müdürü Adnan Fatih Kocaman, Malatya’ya bir Bilim Merkezi Kazandırılması düşüncesinde olduklarını ve bunun için Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi ile görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Şehirden uzak bir yere yapılmasının yerine İnönü Üniversitesi merkez kampüsü içerisinde yapılması fikrinin Battalgazi Belediyesi’nden geldiğini ve Üniversite’nin yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alanı Bilim Merkezi için tahsis ettiğini aktaran Kocaman, fizibilite çalışmalarının yürütüldüğünü müjdeledi.

Fırat Kalkınma Ajansını (FKA) temsilen toplantıya katılan Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ise Bilim Merkezi yapımı ile ilgili farklı bir öneride bulundu. Elazığ’da bir Bilim Merkezi’nin hali hazırda olduğunu ve Üniversitenin akademik yönden enerjisini oraya aktarabileceğini belirten Yoğunlu, TUBİTAK tarafından da Türkiye’de açılan Bilim Merkezlerinde başarısızlıkların olduğunun doğrulandığını aktardı. Son olarak Yoğunlu, proje ile ilgili FKA olarak iş birliğine hazır olduklarını aktardı.

A.Vahap Kaygusuz – Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber