• DOLAR
  7,5832
 • EURO
  8,9935
 • ALTIN
  475,64
 • BIST
  1,1843

İNÜ ’de Akademik Takvim 5 Ekim’de Başlayacak

İnönü Üniversitesi Akademik Takvimi, Rektör Ahmet Kızılay tarafından açıklandı. Akademik Takvimin  5 Ekim’de başlanacağı belirtilirken, tüm Fakülte ve Meslek Yüksek Okullarında eğitimlerin online yapılacağı aktarıldı.

İNÜ ’de Akademik Takvim 5 Ekim’de Başlayacak

İnönü Üniversitesi Akademik Takvimi, Rektör Ahmet Kızılay tarafından açıklandı. Akademik Takvimin  5 Ekim’de başlanacağı belirtilirken, tüm Fakülte ve Meslek Yüksek Okullarında eğitimlerin online yapılacağı aktarıldı.

2020/2021 eğitim ve öğretim yılı için İnönü Üniversitesi tarafından Akademik takvim yayınlandı. Covid-19 nedeniyle eğitimlerin online ortamda yapılacağı duyurulurken, elzem durumlarda öğrenciler Fakülte ve Meslek Yüksek Okullarına gelecek.  İnönü Üniversitesi Akademik Takvimi, Rektör Ahmet Kızılay tarafından duyuruldu. Cuma günü akşam saatlerinde yayınlanan takvimde şu not düşüldü;” Üniversitemiz senatosunun 04.09.2020 tarihli toplantısında, Covid – 19 salgınının ülkemizdeki ve bölgemizdeki yayılımının en aza indirilmesi ve bu salgınla mücadele ve etkilerinin azaltılması amacıyla, Üniversitemiz 2020-22021 Eğitim – Öğretim Yılında takip edecek eğitim yöntemleri tabloda belirtilerek karar verilmiştir. Üniversitemiz Akademik Takviminde belirlenen Eğitim Öğretim Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır.” Rektör Kızılay tarafından yapılan duyuruda ise;” Sevgili Öğrenciler, 5 Ekim’de akademik takvim başlayacaktır. Çok elzem uygulamalar dışında online eğitim kararı alındı. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.” İfadelerine yer verildi.

ONLİNE EĞİTİMİ ÖĞRECİLER İSTEDİ

İnönü Üniversitesi Senato toplantısı öncesi Üniversite tarafından öğrencilere duyurulan anket sonucunda büyük çoğunluk Online Eğitim yapılmasını istedi. Senato toplantısı öncesi Akademik Takvimde öğrencilerin de görüşe başvuran İnönü Üniversitesi, yapılan anket sonucuna göre kararını verdi. Sınıf düzeyi average sınırı 2.73 olarak belirtilen ankete katılımın 5 binin üzerinde olduğu belirtildi. Ankette sorulan “Dersin nasıl işlenmesini tercih edersiniz?” sorusuna Öğrencilerin yüzde 43.4’ü uzaktan eğitim yoluyla işlenmesi tercihini yaparken, yüzde 27.7 ‘si gerekli önlemler alınarak kampüste yüz yüze işlenmesi tercihinde bulundu. Yüzde 28.9 luk kısım ise Kısmen yüz yüze, kısmen uzaktan (karma model) işlenmesini istedi. “Gerekli önlemler alınarak derslerin yüz yüze işlenmesi halinde sınıf içi uygulamalara katılabilir misiniz?” sorusuna ise yüzde 39.2 hayır katılamam derken, yüzde 60.8 ‘i katılabileceğini aktardı.

Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber