• DOLAR
  5,7127
  % -0,23
 • EURO
  6,3454
  % -0,31
 • ALTIN
  276,3609
  % -0,41
 • BIST
  95.522
  % -0,53

İnönü Üniversitesi 2018’e Damga Vurdu

İnönü Üniversitesinin 1 Ocak ve 31 Aralık 2018 tarihleri arasındaki faaliyetlerinin detaylı olarak gösterildiği İnönü Üniversitesi 2018 Yılı Faaliyet Raporu yayınlandı. Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Faaliyet Raporu’na göre, 2018 yılı içerisinde üniversite genelindeki öğretim elemanları tarafından, eğitim faaliyetlerine ilave olarak, toplam 3 bin 320 bilimsel yayın ve bin 191 proje gerçekleştirildi. Rapora göre Üniversite genelinde hem fakülteler hem de öğrenci toplulukları tarafından 2018 yılı içerisinde 1252 bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlik gerçekleştirildi

İnönü Üniversitesi 2018’e Damga Vurdu

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 2018 Yılı Faaliyet Raporu’nu değerlendirdi. Faaliyet Raporu’nun eğitim faaliyetlerine ilave olarak İnönü Üniversitesinde yıl içerisinde gerçekleşen bilimsel yayınlar ile sportif, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerin detaylı olarak belirtildiği bir rapor olduğuna değinen Rektörü Kızılay “Raporumuzun önemli bir işlevi var. O da devletimizin bize tahsis ettiği kaynağı yani bütçeyi nereye, ne kadar, hangi kalemlere harcadığımızı, hangi işleri yaptığımızı, neleri başardığımızı, neleri ürettiğimizi bütün rakamlarıyla faaliyet raporumuzda ortaya koyuyoruz.” diyerek faaliyet raporunun önemini anlattı.

“YAYIN PERFORMANSIMIZ İYİ BİR NOKTADA”

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan 2018 Yılı Faaliyet Raporu verilerine göre, 2018 yılı içerisinde akademik personel tarafından, eğitim faaliyetlerine ilave olarak, 3320 bilimsel yayın, 1191 proje gerçekleştirildi. 2018 Yılı Faaliyet Raporu’nda yayınlanan bilimsel çalışmaların ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış çalışmalardan oluştuğunu belirten Rektör Kızılay şunları söyledi: “Üniversitemizde yayın performansının, bilimsel araştırma sonucu yayınlanan bilimsel çalışmaların iyi bir nokta da olduğunu ifade etmek istiyorum. Araştırma proje çalışmalarına baktığımızda üniversitemizin Bilimsel Araştırma Projeleri tarafından desteklediğimiz, TÜBİTAK ve diğer Avrupa Birliği projesi gibi üniversitemize Avrupa Birliği’nden kaynak getiren projeler 2018’de de yapıldı. Çok başarılı projeler yürütüldü. Bunların bir kısmı tamamlandı, bir kısmı da 2019’a tamamlanmak üzere devredildi.” Rektör Kızılay, 2018 yılının Faaliyet Raporu’nda üniversite açısından bilimsel yayınlar, araştırma faaliyetleri, uluslararası ve ulusal sempozyumlar, kongre ve çalıştaylar açısından verimli ve başarılı bir yıl olduğunu dile getirdi. Rapora göre üniversite genelinde hem fakülteler bazında hem de öğrenci toplulukları bazında bir sene içerisinde 1252 bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlik gerçekleştirildi. Öğrenci topluluklarının eğitimle ilgili kültürel, sanatsal, sportif bütün faaliyetlerini desteklediğini ifade eden Rektör Kızılay, eğitim öğretim döneminde neredeyse her gün birden fazla faaliyet yapıldığını ve bunların çoğuna katıldığını söyleyerek şunları ekledi: “Gelen misafirleri rektörlük ofisimde misafir ediyorum, onlarla bizzat ilgileniyorum. Kongre ve sempozyumların bildirilerini İnönü Üniversitesi Yayınevimizde kitaba dönüştürüyoruz. Onları kalıcı hale getiriyoruz. Üniversitemizde önceki yıllara göre 2018’de çok daha fazla sayıda faaliyet, gerek öğrenci topluluğu gerekse de hocalarımız tarafından yapıldı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber