• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Inönü Üniversitesi'nde büyük bulusma

Inönü Üniversitesi.nde bugün ve yarin düzenlenecek olan Üniversitelerarasi Isbirligi Programi (ÜNIP) 2010 Toplantisi, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi.nde gerçeklestirilecek.

Inönü Üniversitesi'nde büyük bulusma

Inönü Üniversitesi.nde bugün ve yarin düzenlenecek olan Üniversitelerarasi Isbirligi Programi (ÜNIP) 2010 Toplantisi, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi.nde gerçeklestirilecek. 27 üniversiteden, rektör, rektör yardimcisi ve enstitü müdürlerinin katilacagi programda, üniversiteler arasi isbirligi imkânlari degerlendirilecek.

 

Ortak çalismalar belirlenecek

 

Üniversitelerin ön lisans ve lisans egitim-ögretiminde yapacaklari yeni isbirliklerinin görüsülmesi, ortak bilimsel ve teknolojik arastirma-gelistirme projelerinin hazirlanmasina yönelik öneriler, bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler alanlarinda yapilacak ortak çalismalarin belirlenmesi, toplantinin ana gündem maddeleri arasinda yer aliyor. Katilimcilar için yarin ise sehir gezisi gerçeklestirilecek.

 

Inönü Üniversitesi.nin kararliligi

 

Rektör ve rektör yardimcilarinin yani sira, üniversitelerin Fen Bilimleri, Saglik Bilimleri, Sosyal Bilimler ile Egitim Bilimleri enstitü müdürlerinin eslik edecegi toplantida Inönü Üniversitesi.nin ögretim üyesi yetistirme konusundaki kararliligi da vurgulanacak. 

 

12. toplanti Malatya.da

 

Daha önce 11 kez düzenlenen Üniversitelerarasi Isbirligi Programi.nin (ÜNIP) 12..si, bugün Malatya.da baslayacak. ÜNIP daha önce 2006 yilinda da Malatya.da gerçeklestirilmisti. Ancak bünyesindeki üye azligi nedeniyle o tarihteki toplanti daha az katilimla yapilmisti. Su anda ÜNIP.in üye sayisinin 27.ye ulasmis olmasi, Malatya.daki toplantiyi daha önemli kiliyor. Öte yandan Yüksek Ögretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul.un da telekonferans ile Malatya.daki programa eslik edecegi bildirildi. 

 

Hangi üniversiteler katiliyor?

 

Inönü Üniversitesi.nde gerçeklestirilecek önemli organizasyona eslik edecek 27 üniversite ise su sekilde: “Adiyaman Üniversitesi, Agri Ibrahim Çeçen Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Firat Üniversitesi, Gaziosmanpasa Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Inönü Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kilis 7 Aralik Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Mus Alparslan Üniversitesi, Nevsehir Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Rize Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Sirnak Üniversitesi, Tunceli Üniversitesi, Yüzüncü Yil Üniversitesi.”

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber