• DOLAR
  5,7321
  %-1,31
 • EURO
  6,3827
  %-1,25
 • ALTIN
  274,96
  %-1,03
 • BIST
  99.785
  %1,94

İmamoğlu’na Destek Çalışmaları Devam Ediyor

Cumhuriyet Halk Partililer yenilenecek olan İstanbul seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda banka önünde bir araya gelen CHP’liler maddi destekte bulundu. Burada CHP İl Başkanı Kiraz, “Bu sadece parasal yönü olan bir kampanya değil, aslında milyonlarca insanın tek yürek olarak, dayanışma duygularını İstanbul’la, adayımız ile paylaştığı bir kampanya. Moral motivasyon, Türkiye’de demokrasiye sahip çıkma noktasında önemli bir adım” dedi 

İmamoğlu’na Destek Çalışmaları Devam Ediyor

Yenilenecek olan İstanbul seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na destek için Merkez İş Bankası önünde toplanan Cumhuriyet Halk Partililer maddi destekte bulundu. Burada konuya dair açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz şunları aktardı: “İstanbul’da YSK’nın aslında bir darbesiyle bir seçim iptal edildi. Darbeler her zaman askerle, postalla yapılmıyor. Halkın orada ortaya koymuş olduğu tercihi YSK’nın bir darbesiyle yok sayıldı. Tabi şimdi 23 Haziran’da İstanbul’da yeni bir seçime gidiliyor. Bizde Malatya ve ilçe örgütlerimiz olarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na destek kampanyası için bir araya geldik. Bu destek kampanyası aslında günlerdir Türkiye’nin dört bir tarafında sürüyor. Bugün Malatya’dan da güçlü bir desteği adayımız İmamoğlu’na göndermek istiyoruz. Dün akşam bir yayını bütün Türkiye izledi. Adına ‘Tarafsız Bölge’ denilen bir yayında, tam İstanbul Belediyesi’nin yolsuzlukları açıklanırken, yayın kesintiye uğradı.

Dolayısıyla, basın üzerinde önemli ve ciddi bir baskının olduğunu görüyoruz. Her girdiğimiz seçimde hemen hemen aynı şeyle karşılaştık. Sadece bir parti ve adayla yarışmıyoruz. Bundan önceki seçimde olduğu gibi, Hükümetin bütün baskısıyla, yetkisi ve gücü ile yarışıyoruz. ‘Tarafsız olan bölgelerin’ maalesef taraflı duruma geçtiği durumuna şahit oluyoruz. Tüm bunlar gerçekleşirken, devletin bütün imkanlarıyla aslında yarışırken, burada bütün vatandaşlarımız da İstanbul’u aşan ve Türkiye’de bir demokrasi sorunu haline gelen, İstanbul’da demokrasi, halkın iradesi adına halkında bir araya geldiğini görüyoruz. Bu desteklerle adayımız İmamoğlu’na güç, katkı verdiğini büyük bir mutlulukla izliyor ve görüyoruz. Bugün burada İl ve ilçe örgütlerimiz olarak bu kampanyayı başlatıyoruz ve bütün Malatyalıları da bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Önümüzde ki haftalarda bütün ilçelerimizde kampanyalarımız devam edecek. Bu sadece parasal yönü olan bir kampanya da değil, aslında milyonlarca insanın tek yürek olarak, dayanışma duygularını İstanbul’la, adayımız ile paylaştığı bir kampanya. Moral Motivasyon, Türkiye’de demokrasiye sahip çıkma noktasında önemli bir adım olduğunu ifade etmek istiyorum. Malatya’dan güçlü bir desteği ve selamı gönderdiğimizi ifade etmek istiyorum. Bizler genel merkezimin talimatları doğrultusunda her türlü desteği vereceğiz ve sonunda her şey çok güzel olacak.”

Hanife Sarı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber