• DOLAR
  7,7460
 • EURO
  9,0118
 • ALTIN
  463,23
 • BIST
  1,1627

İlk Dikişler Atıldı

Akçadağ Belediyesi tarafından ilçeye istihdam desteği sağlanması amacıyla Hazır Giyim Atölyesi Projesi kadın çalışanların ilk dikişiyle çalışmalarına başladı.

İlk Dikişler Atıldı

Akçadağ Belediyesi tarafından ilçeye istihdam desteği sağlanması amacıyla Hazır Giyim Atölyesi Projesi kadın çalışanların ilk dikişiyle çalışmalarına başladı.

Önceki gün açılışı yapılan Hazır Giyim Atölyesi ile ilgili yazılı açıklamada bulunan ve “İşsizlik; yoksulluktan başlayarak aile içi geçimsizlik, suç olayları ve sosyal dışlanmışlık başta olmak üzere pek çok olumsuzluğun sebebidir.” sözlerini kullanan Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, hayata geçirilen bu projenin kadınları merkeze alarak yürütüldüğünü söyledi. Başkan Kazgan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;” Akçadağ Belediyesi; bir yerel yönetim birimi olarak halkın beklentilerini karşılamada her geçen gün daha da önemli hâle gelmekte ve bu ihtiyaçlara yetişmenin mücadelesini vermektedir. Belediyemizde verimlilik esas alınarak az kaynakla doğru ihtiyaçların karşılanması amaçlanmaktadır. Bunun için halkın önemsediği hizmetlerin tespit edilmesi önem arz etmektedir.

Bu kapsamda vatandaşlarımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sırasında en önemli talebin işsizliğe çözüm bulunması olduğunu tespit ettik. İşsizlik; yoksulluktan başlayarak aile içi geçimsizlik, suç olayları ve sosyal dışlanmışlık başta olmak üzere pek çok olumsuzluğun sebebidir. Ülkemizde ve tabi ki ilçemizde de özellikle kadınlar, geleneksel sebeplerle ev odaklı işleri yapmaya yöneldikleri için ekonomik olarak zorluklar içindeler. Akçadağ Belediyesi olarak klasik belediyecilik anlayışının dışına çıkarak yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda ilçemizde özellikle kadın işsizliğini ortadan kaldıracak kapasite ve kabiliyette bir Hazır Giyim Atölyesini tamamladık. Tamamen Belediyemiz imkanlarıyla güçlendirme ve tadilatı yapılan eski Devlet Hastanesinde faaliyete geçen atölyemizde Akçadağ ilçesinde iş ihtiyacı olan kadınların tamamının istihdamı planlanmıştır. Hazır Giyim Atölyesinde; ayrıştıran değil birleştiren Belediyecilik anlayışımıza uygun olarak hiç kimse için ayrım yapılmadan çalışmak isteyen herkese iş imkanı sağlanacaktır.”

Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber