• DOLAR
  5,7730
  %-0,02
 • EURO
  6,3606
  %-0,17
 • ALTIN
  269,30
  %-0,30
 • BIST
  104.018
  %0,87

İl Sağlık Müdürlüğünden Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

Toplumda düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması ve farkındalık oluşturulması amacı ile her yıl kutlanan 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Hilalpark Yeşilyurt’da etkinlik düzenlendi. Planlanan etkinlikte obezite, tütün, KETEM, akılcı ilaç, organ bağışı gibi konularda stantlar; çuval yarışı, halat çekme, dart atma gibi oyunlar; 2 adet sağlıklı yaşam aracı, bir adet ağız ve diş sağlığı aracı bulunuyor

İl Sağlık Müdürlüğünden Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

İl Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İnönü Üniversitesi BESYO ve Yeşilyurt Kent Konseyinin işbirliğiyle planlanan etkinlikte obezite, tütün, KETEM, akılcı ilaç, organ bağışı gibi konularda stantlar; çuval yarışı, halat çekme, dart atma gibi oyunlar; 2 adet sağlıklı yaşam aracı, bir adet ağız ve diş sağlığı aracı yer alıyor.

İl Sağlık Müdürü Recep Bentli, etkinlikteki konuşmalarında, “Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı”nın içeriğinde düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek amacıyla fiziksel aktivite ile ilgili özel gün ve haftaların etkin olarak kutlanması yer almaktadır. Bu kapsamda 81 ilimizde “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” haftası çeşitli etkinliklerle düzenli olarak her yıl kutlanmaktadır. 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinliği ile bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek ve fiziksel aktivitenin yararlarını savunmak, yaşamın her alanında ve her yerde (okul, ev, işyeri) toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı arttırmak, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek, toplumda fiziksel aktivite bilincinin oluşturulması ve hareketsiz bir yaşamın yol açabileceği hastalıklardan korunmak amaçlanmaktadır” ifadesini kullandı.

“SAĞLIK YAŞAM, FİZİKSEL AKTİVİLER…”

Programlardaki aktivitelerin önemine vurgu yapan İl Müdürü Bentli şunları dile getirdi, “Düzenli olarak yapılan fiziksel aktivite kalp ve beyin fonksiyonlarının düzenli çalışması ve bazı hastalıkların önlenmesinde ve iyileşmesinde son derece önemlidir. Bu nedenle gün içinde en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapmak sağlığımız için önemli bir faktördür. Günlük yaşamı mümkün olduğunca aktif geçirmek sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır. Daha fazla yarar elde edebilmek ve sağlığı koruyup geliştirebilmek için fiziksel aktiviteler düzenli olarak yapılmalı ve yaşamın bir parçası hâline getirilmelidir. 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinliğimize katkılarından dolayı Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ve Yeşilyurt Kent Konseyine ve bizleri yalnız bırakmayan siz değerli konuklarımıza saygılarımı sunuyor; etkinliğimizin verimli şekilde geçmesini temenni ediyorum.”

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber