• DOLAR
  7,6728
 • EURO
  8,9923
 • ALTIN
  469,96
 • BIST
  1,1710
Tahir Sağır
Tahir Sağır
tahir.sagir@malatyasonsoz.com.tr
Hz.Muhammed’e (sav) Hakaret Affedilemez
 • 1
 • 276
 • 06 Eylül 2020 Pazar
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
 • +
 • -

Anadolu, namusu ile yaşayan, namusu için yaşayan insanların yurdudur. Peki bizim namus-u ekberimiz nedir? İman ettiğimiz, varlığımızı armağan ettiğimiz tek ve yegane güç Rabbimiz, O’nun bizlere gönderdiği  Kutsal Kitap ve Resul. Bunlar, iman eden her mü’minin namusudur. Evet, Müslüman insanın koruması gereken en büyük değeridir inancı. Müslüman’ın olduğu yerde hiç kimse Müslümanların Rabbine, Peygamberine küfür, hakaret edemez, etmeye cüret dahi edemez. Peki bugün, alçak ‘Charlie Hebdo’ güç aldığı alçak Fransız siyasilerin desteği ile İslam’ın kutsalına hakaret edecek cüreti nerden buluyor? Müslümanların başsızlığı mı suskunluğu mu? Ne derseniz deyin ancak şu pasiflik, milyarı aşan Müslüman’ların en büyük sorunudur. Bir avuç siyonist Mescid-i Aksa’mıza saldırır sesimiz çıkmaz, ezanlarımızla oynarlar sesimiz çıkmaz ve en son seviyeye gelir iş. Rabbimize, Peygamberimize hakaret edilir yine kısık bir sesiz.

Küffar bu gücü nereden buluyor? Müslümanların temsil makamı olmamasından mı? Müslümanların birbirinden kopuk olmasından mı? Ya da sessizliğinden mi ?

Bir asırı aşan süredir seküler hayat şartları içinde öylesine kaybolduk ki… Herkes kendi derdinde!

Charlie Hebdo denen alçak paçavra yayının İslam’ın kutsallarına saldırmasına tahammül edilmemelidir.

Hz.Muhammed’e (sav) hakaret hoşgörü ile karşılanacak, sineye çekilecek bir durum değildir. Çünkü Hz. Muhammed (sav) tüm mü’minlerin namusudur.  Bu tarz yayınları, söylemleri normal kabul edemeyiz. Alçaklıkları özgürlük olarak algılayamayız.

Kafirlerin tek vücut halinde İslam’a ve Müslümanlara saldırmalarından ibret almak zorundayız.  Charlie Hebdo denen alçak yayın kuruluşuna izin veren Fransa’nın bugün Yunanistan’ı kışkırtıp ülkemize perde arkasından tuzaklar kurduğunu görmek zorundayız. Kafirlere karşı bizi uyaran Rabbimizin kutsal kelamına kulak vermek tek çaremiz… İslam’ın en kutsal değerlerine alçakça saldıranlara hadlerini bildirmek, ülkemize hem tarihin hem vicdanın yüklediği misyondur.

Rabbimiz, Ahzâb Suresi 6.ayeti kerime’de mealen:

‘’ Peygamber, müminlere kendi canlarından daha yakındır.’’ buyuruyor. Kendi canımızdan daha üstün tutmak zorundayız Rasulullah (sav) Efendimizi. Birisi kendimize yahut namusumuza dil uzattığında nasıl hiddetleniyorsak, Allah Resulüne en ufak bir hakaret yapıldığında daha sert bir tepki göstermek zorundayız. Asla taviz veremeyiz, asla normal kabul edemeyiz. Elinden gelen eliyle, dilinden bir şey gelen diliyle, kalemi yazan kalemi ile tepkisini vermek zorundadır. Charlie Hebdo denen alçak yayın kuruluşunun izzetimize saldırmasına tahammül etmemeliyiz.

Alemlere rahmet olarak gönderilen iki cihan güneşi Efendimiz (sav) buyurdular ki :

“Sizden biriniz beni annesinden-babasından, çoluk-çocuğunuzdan ve bütün insanlardan daha çok sevmedikçe iman etmiş olamaz.” [Buhari, Sahih, İman, 2/8 (I;9)]

Yine bir başka hadiste şöyle buyurdular Efendimiz (sav) :

“Üç özellik vardır; bunlar kimde bulunursa o, imanın tadını tadar: Allah ve Resûlünü, (bu ikisinden başka) herkesden fazla sevmek. Sevdiğini Allah için sevmek. Allah kendisini küfür bataklığından kurtardıktan sonra tekrar küfre dönmeyi, ateşe atılmak gibi çirkin ve tehlikeli görmek.” [Buhari, Sahih, İman,2/9 (I;9)]

 

Öyleyse sevgi ispat gerektirir. Efendimiz (sav) bizim namusumuzdur…

Amellerimiz eksik, yaşantılarımız hata ile dolu olabilir. Ancak biz En Sevgiliyi (sav)  canımızdan çok seviyor ve  ona düşmanlık edenlere  tüm benliğimizle buğzediyoruz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Fransa nin parfümü icat etmesiyle bir şeylerin üzerini örteceği belliydi.Yunanistan ı ön plana çıkarması yine bir şeyleri gizleme amacı var. Gelelim Gül kokulu peygamberimize…Ümmetin en büyük zaafı dini ve milli duygulardır.Fransızların amacı Türk ve müslüman Ordusu nu savaşa sokup zayıflatmak ve 100 yıl önceki sömürüyü devam ettirmek… Charlie Hebdo ya gelince kaldırımlarda parfüm kokulu cesetlerini toplamak kolay değil. Bir de şemsiyenin icadı var ki balkondan düşen çok leke yapmasın diye. Yani o şemsiyenin açılmasına firsat bile verilmez.Tamamen Müslümanları kışkırtmak ve çöküşe sürüklemek isteniyor üst akıl tarafindan…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber