• DOLAR
  7,8786
 • EURO
  9,3916
 • ALTIN
  459,57
 • BIST
  10,5375

Huzurevi Sakinlerine Aşı Desteği

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Tahir Özelçi ve Malatya Eczacılar Odası Başkanı Ebru Sönmez, Malatya Huzurevi’ni ziyaret ederek burada kalan yaşlılar için temin edilen grip aşılarını teslim ettiler

Huzurevi Sakinlerine Aşı Desteği

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Tahir Özelçi ve Malatya Eczacılar Odası Başkanı Ebru Sönmez, Malatya Huzurevi’ni ziyaret ederek burada kalan yaşlılar için temin edilen grip aşılarını teslim ettiler

Son dönemde ülke genelinde grip aşısı temininde önemli sorunlar yaşanıyordu. Malatya Huzurevi’nde yaşayan yaşlıların henüz grip aşısı olmadığının öğrenilmesi üzerine harekete geçen Malatya Eczacılar Odası, huzurevi sakinlerinin grip aşılarını yaptırdı. Programa Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Tahir Özelçi ve Malatya Eczacılar Odası Başkanı Ebru Sönmez de iştirak etti.

Aşı işlemlerinin ardından açıklamalarda bulunan Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Tahir Özelçi “Malumunuz olduğu üzere bu yıl grip aşılarının temininde bir sıkıntı yaşandı. Bunu sık sık dile getirdik. Türkiye’nin ihtiyacı olan kronik hastalar ve aşı yapılması gereken kişi sayısının 5 milyon olduğunu fakat Türkiye’ye bir milyon 250 bin aşı girdiğini, dolayısıyla bu aşının yeterli olmadığını ifade ettik. Sayın Huzurevi yetkilileri de bize yaşlıların hala aşılanmadığını, grip aşısı yapılmadığını iletince, Oda Başkanımız Ebru Hanımla birlikte grip aşılarının temini sağladık. Yaşlılarımız bizler için önemli, buraya geldik, yaşlılarımızın aşılarını yapıyoruz. Geçmişi olmayanın, geleceği olamaz. Bu nedenle hep beraber yaşlılarımıza, babalarımıza, annelerimize sahip çıkacağız. Bugün de bu kapsamda onların hastalıklardan korunması için gerekli aşıları temin edip, yaşlarımızın aşılarının yapılmasını sağladık” ifadelerini kullandı.

“YİMPAŞ BİNASI HUZUREVİ OLSUN”

Konuşmasında, yıllardır kullanılmayan ve kaderine terkedilen Yimpaş binasının huzurevi olarak yeniden düzenlenmesini desteklerini açıklayan Özelçi; “Burada çok güzel bir hizmet veriliyor. Devletimiz yaşlılarımıza sahip çıkıyor, onların ihtiyacını karşılıyor. Sosyal devletin bir gereği olarak onların burada bakımını, iaşelerini, korunmalarını, barınmalarını sağlıyor. Çok güzel bir binaları var, fakat bina şu anda yetersiz görünüyor. Biz devlet yetkililerimizden yaşlılarımızın bakımlarının daha iyi yapılabileceği bir alana taşınması için gerekli olan çalışmaların yapılmasını istiyoruz. Bugün bu konunun basınımıza yansıdığını da gördük. Yimpaş’ın yeri bu iş için uygundur. Yimpaş’ın yerinin temin edilip, buraya devri yapılarak yaşlılarımız için daha nitelikli, daha güzel hizmet veren bir huzurevi yapılabilir diye düşünüyoruz. Çünkü personel yeterli donanıma sahip, buradaki yaşlılarımıza gerekli olan alakayı gösteriyorlar. Ben bu talebimizin gerçekleşeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Önder HANELÇİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber