• DOLAR
  6,0981
  % 0,34
 • EURO
  6,8541
  % 0,44
 • ALTIN
  251,9606
  % 0,36
 • BIST
  86.072
  % 1,74

Hizmete haziriz

Avukat Yildiz, AK Parti'nin maskesini düsürdüklerini, 7 Haziran'da Malatya'nin MHP'yle yürüyecegine karar verdigini bildirdi, net konustu

Hizmete haziriz


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili adayi avukat Arif Yildiz, Malatya'da birinci parti olma yolunda emin adimlarla ilerlediklerini belirterek, "Milliyetçi hareket, hizmet etmeye hazir" dedi.

7 Haziran genel seçimlerinde Malatya'da birinci parti, Türkiye'de de iktidara yürüdüklerini kaydeden Yildiz, Türkiye’nin AK Parti zulmünden kurtulmasi için 7 Haziran’in bir firsat oldugunu ileri sürdü.

Arif Yildiz, MHP’ye yönelik komplolarin yapanlarin ayagina dolandigini vurgulayarak, "AK Parti’nin zulmü varsa, Milliyetçi, Ülkücü Hareketin, Malatyalilarin da Allah'i var. Malatya seçimlerde MHP diyecek. Malatya'nin ekonomisi kötü, issizlik zirvede. Malatya MHP iktidariyla abat olacak. Malatya bizimle yürüyecek. Çünkü biz sehrin makus talihini kiracagiz" diye konustu.

MALATYA EKONOMISI HER GEÇEN GÜN KÖTÜYE GIDIYOR

Hem Malatya hem de ülke ekonomisinin her geçen gün kötüye gittigini belirten Yildiz, sunlari kaydetti: "Borç ve varlik oranlarina bakildiginda bugün maalesef 10-12 yil öncesine göre daha kirilgan bir Türkiye ekonomisi var. Insallah MHP iktidariyla üreterek büyüyen bir ekonomi modeli hayata geçecek. Bu da hem esnafimiz hem de halkimizin ekonomik olarak rahatlamasini saglayacak. Ayni zamanda bu model istihdam ve issizlik sorununu kendiliginden çözecektir.”

 

SIFTAH YAPMADAN GÜNLERINI GEÇIRMEKTEDIR

AK Parti iktidari, kötü ekonomik yönetiminden dolayi hem Malatya'yi hem de Türkiye'yi karanliga sürükledigini animsatan Yildiz, “Ekonominin ne düzeyde oldugunu merak edenler Malatya'mizin çarsi-pazari gezerek görebilirler. Esnafimiz siftah yapmadan günlerini geçirmektedir. Pazarci esnafimizin, çarsi esnafimizin kisacasi tüm esnafimizin durumu da oldukça kötü. Sabahin erken saatlerinde tezgahini açan pazarci esnafimiz islerin kötü olmasindan dolayi aksam olmadan tezgahini toplamak zorunda kaliyor. Bu kötü gidise MHP dur diyecektir" diye konustu.

AK PARTI TOPLUMU KUTUPLASTIRDI

AK Parti iktidari döneminde toplumun kutuplastirildigini belirten Yildiz, AK Parti iktidari, nefret söylemleri ile toplumu kutuplara ayirildigini kaydetti.

Yildiz, sözlerini söyle sürdürdü: "Birlik, beraberlik hukukumuz, manevi yapimiz dinamitlendi. Açikça MHP’nin iktidara gelmesi demek, Sayin Bahçeli’nin 3 Mayis’ta Türk milletine sundugu seçim beyannamesindeki projelerin, programlarin kuvveden fiile dönüstürülmesidir. Bu beyanname aslinda bir ‘Hükümet Programi' mahiyetindedir. Türkiye’nin içinde bulundugu kötü durumdan çikis yolunu göstermektedir. Dörder yillik (2015-2019, 2019- 2023) dönemler halindedir. Ilk dönem ‘toplumsal onarim' yani ‘sosyal restorasyon' dönemidir. Her seyden önce Türk toplumunun korkudan arinmasi, adaletin tekrar mülkün temeli haline gelmesi, kutuplasma ve cephelesmenin ortadan kalkmasi, sosyal ve ekonomik problemlerin çözümlenmesi ve Türk dis politikasinin yine beyannamede ifadesini bulan ‘Türkiye’nin bölgesel güç' ve ‘global aktör' olmasi gerekmektedir."

 

EMEKLININ ALIM GÜCÜNÜ BITIRDI

2011 genel seçimleri öncesi 1 dolar 1,62 Türk Lirasi iken 4 yil sonra dolar yüzde 62 yükselerek 2,62 liraya çiktigini vurgulayan Yildiz, avronun ise yüzde 29 yükselerek 2,32 liradan 2,86 liraya tirmandigini belirtti.

Yildiz: "Merkezi hükümet borç stoku 2011 Mayis ayi içinde 492 milyar lira iken 2015 Nisan sonu itibariyla 647 milyar lirayi asmis durumda, yüzde 30'luk bir yükselis söz konusu. Dis borçlar 300 milyar dolardan 400 milyar dolarin üzerine çikmis ve yüzde 34'lük bir yükselis yasanmis. Enflasyon orani yüzde 6,31 seviyesinde iken son 4 yilda ortalama yüzde 8,3 düzeyine yükselmis. Issizlik orani yüzde 2011'de yüzde 9,8 seviyesinde baslamis ve yillar itibariyla yüzde 9,2, yüzde 9,7, yüzde 9,9 ve son olarak 2015 yilinda yüzde 11,2 düzeyine tirmanmis. Türkiye'nin GSYH'si dolar bazinda 2012'de 774 milyar dolar iken 4 yilda ancak 800 milyar dolara çikabilmis. Son dört yilin ihracat ve ithalat rakamlarini alt alta topladiginizda dile kolay 374 milyar dolarlik bir açik söz konusu olmus. Bu durum sürdürülemez. Yaklasik 11 milyon emeklinin ayliklarinin ne oldugu ve asgari ücretlinin son 4 yilda ne kadar zam aldigi ve alim gücünün ne oldugunu konusuna girersek, emeklilerin alim gücü son 4 yilda önemli oranda erimis durumda" diye konustu.

KAYISI ÜRETICISINE DOGRUDAN DESTEK SUNACAGIZ

Milliyetçi Hareket iktidarinda asgari ücretin en az 1400 liraya olacagini belirten Yildiz, çiftçilerin desteklenmesi amaciyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarimsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldirilacagini ve mazotun 1 lira 75 kurus olacagini kaydetti.

Yildiz, Milliyetçi Hareket iktidarinda yapilacak hizmetleri söyle özetledi: “Her yil 700 bin yeni istihdam saglayacagiz. Kisi basina milli gelir 13,3 bin liraya ulasacak. Istihdam 29,9 büyüme olacaktir. Kamuda çalisan taseron isçilere kadro verilecek, kamuda ücret adaleti saglanacak. Vergide adalet saglanacak. Emekliye her yil Mart ve Eylül ayinda birer asgari ücret destek verecegiz Çalismayan ev hanimlarina mesleki beceri kazandiracagiz. Emeklilikte yasa ve prim gün sayisina takilanlarin magduriyetlerini giderecegiz. Evlenecek ihtiyaci olan gençlere kamu bankalari araciligiyla 10 bin TL tutarli 2 yil vadeli faizsiz kredi imkani getirecegiz. Kamu arazilerini yoksul vatandaslarimiza tahsis edecegiz. Sosyal hizmet ve yardimlarda hak arama imkani getirilecegiz. Muhtaç ailelere, harcama karti 'Hilal Kart' imkani taninacagiz. Sehit ve gazilerimiz hak ettigi degeri bulacak. Muhtarlarin il genel meclisinde ve belediye meclisinde temsili saglayacagiz. Dar gelirlinin vergi yükü hafifletecegiz. Tüketici kredisi ve kredi karti borçlarindan kaynaklanan borç sarmalindan kurtarilacaktir. Kadin istihdamini yayginlastiracagiz, kadinlara dogum için dogum borçlanma hakkini getirecegiz. Kayisi üreticimizin yaninda olacagiz, Kayisi üreticimize dogrudan destek verecegiz. Çevre yolunu, Boztepe ve Kapikaya barajlarimizin sulama kanallarini, Akçadag Mermer Organizeyi, Hizli Treni, Erkenek ve Karahan Tünellerini, lojistik merkezi, sehir hastanesini, hayvancilik OSB'yi, yesil alan projesini, çarpik kentlesmeyi ve imar sorunlarinin çözümü için çaba sarf edecegiz.”

AK PARTI ESKIYAYA HOSGÖRÜLÜ

AK Parti bir dagilma ve çözülme süreci içerisinde oldugunu belirten Yildiz, "Siz dagdaki eskiyaya karsi hosgörülü olacaksiniz, marjinal gruplari saymazsak vatandaslara farkli müdahale edeceksiniz ve toplumda diktatör yönetimi algisi olusturacaksiniz, sonra da oy bekleyeceksiniz. AK Parti'nin Malatya mitingi bunun en bariz göstergesidir” dedi.

ÜLKEDEKI KAOSA MHP SON VERECEK

MHP'li Yildiz, AK Parti iktidarinin uyguladigi yanlis politikalar nedeniyle dis politikada ve ülkede yaratmis oldugu kaosun MHP iktidariyla sonlandirilacagini söyleyerek, söyle tamamladi: "12 yildan bu yana iktidar olan AK Parti gelinen noktada bu gün vatandaslarimizi bezdirmis durumdadir. Uyguladiklari yanlis politikalar sonucu memur, isçi, esnaf, çiftçi, sanayici, emekli,  toplumun her kesiminden vatandaslarimiz, artik AK Parti iktidarini istemiyor. Konya ve ilçelerinde yaptigimiz seçim çalismalarinda, vatandaslarimizin sikintilarini sürekli dile getirdigini görüyoruz. Vatandaslarimiz Milliyetçi Hareket Partisinden baska oy verilecek parti yok artik, diyerek tepkilerini ve desteklerini dile getiriyorlar. Malatya'da partimize karsi vatandaslarimizin ilgisinden son derece memnunuz. Iktidara yürüyen MHP,  Seçim beyannamemizde yer alan ve halkimizin beklentilerini karsilayacak olan projelerimizi hayata geçirerek, öncelikle vatandaslarimizin huzur ve refahini saglamak için çalisacaktir. 7 Haziran seçimlerinde hemserilerimizin destegi ve Allah'in izniyle Malatya'da ve Türkiye'de sandiktan MHP çikacaktir."

 

SORUNLARI ISTISAREYLE ÇÖZECEGIZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili adayi Avukat Arif Yildiz, Malatya Berberler Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Oda Baskani Ramazan Toptas ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Oda Baskani Ramazan Toptas, MHP Milletvekili adayi Avukat Arif Yildiz'in ziyaretinden duydugu memnuniyeti belirterek, "Insallah milletvekili olduktan sonra da berber ve kuaförlerin sorunlarini paylasacagiz. Berber ve kuaförlerin ciddi anlamda sikintilari var. Bizler milletvekili olduktan sonra sorunlarimizin çözümü için rahat birakmayacagiz. Kendilerine çiktigi milletvekili yolunda basarilar dileriz" seklinde konustu.

ESNAF VE SANATKARIN PROBLEMI, BIZIM PROBLEMIMIZDIR

Seçim çalismalari kapsaminda sivil toplum kuruluslarini ziyaret ettiklerini belirten MHP'li Yildiz, Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odasi'nin hem siyasette hem de genel anlamda önemli bir yeri oldugunu kaydetti.

"Esnaf ve sanatkarlarin problemleri, bizim problemimizdir" diyen Yildiz, sunlari aktardi: "Berber ve kuaförlerin sikintilari bizim sikintilarimizdir. Bu sikintilarin çözülmesi için Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayi olarak ve milletvekili olursam elimden gelen tüm gayreti sarf edecegimi taahhüt ediyorum. Sayin baskanin ve yönetim kurulu üyeleriyle hep birlikte istisare ederek, sorunlari çözecegiz. Baskanin da çalismalarindan dolayi tesekkür ediyorum."

Konusmalardan sonra MHP'li Yildiz ve Berberler Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Oda Baskani Ramazan Toptas ve yönetin kurulu üyeleriyle berber ve kuaförlerin sorunlariyla ilgili istisarelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber