• DOLAR
  7,8057
 • EURO
  9,1295
 • ALTIN
  472,96
 • BIST
  1,1680

Hidrosefali Hastası Çocuk Cihaz Bekliyor

Hekimhan İlçesinde inşaat işlerinde çalışan Alaattin Heyder isimli bir vatandaş, oğlu Yunus Heyder’e doktor raporu ile Hidrosefali teşhisi konulduğunu, tedavi için 26 bin liralık bir cihaza ihtiyaç duyduklarını iddia ederek, yetkililerden yardım istedi. Devletin ilaç ve bakım konusunda büyük destek verdiğini ancak cihazlar konusunda yeterli destek alamadığını dile getiren vatandaş, istenilen cihazı bir yıldır alamadığını ifade etti

Hidrosefali Hastası Çocuk Cihaz Bekliyor

Alaattin Heyder isimli vatandaş, inşaattan kazandığı paranın ancak çocuğun ilaçlarına ve bakımına yettiğini dile getirerek, cihaz konusunda yetkililerden yardım istiyor. Oğlu Yunus Heyder’in doktor raporu ile Hidrosefali teşhisi konulduğunu, tedavi için 26 bin liralık bir cihaza ihtiyaç duyduklarını iddia ederek, yetkililerden yardım bekliyor. Sağlık Bakanlığı’nın ilaç ve bakım konusunda desteklediğini, ancak cihazı almada her hangi bir yardımının verilmediğini belirten vatandaş, devletin cihazlar konusunda da vatandaşa kolaylık sağlanmasını istiyor.

“CİHAZ BEYİNDEKİ SUYU ÇEKİYOR”

İnşaat işçisi olduğu için 26 bin liralık cihazı alma imkânının olmadığını, 1 yıldır oğlunun hastalığı ile mücadele ettiğini iddia eden Alaattin Heyder, çocuğun beyninde toplanan suyun çekilmesi için bu cihaza ihtiyacı olduğunu dile getirerek yetkililerden destek bekliyor. Beyin omurilik sıvısının çoğalmasıyla, beyin karıncıklarının, kimi zaman da kafatasının büyümesine yol açan bir hastalık olan Hidrosefali,  tıp dünyasında her 500 çocukta bir rastlanan bir hastalık türü olarak biliniyor.

BİR YILDIR CİHAZI ALAMIYOR

“Şant” adı verilen ince uzun elastik, silikon bir boru kullanılarak, beyin-omurilik sıvısının dolaşımını eski haline getirmek mümkün olmadığı için sıvının beyinden başka bir vücut boşluğuna aktarımını sağlanıyor. Şant, genel anestezi altında ameliyatla yerleştirilmesi gerekiyor. cihaz sisteminin pahalı olmasından dolayı 1 yıldır sadece ilaçla tedavi edildiğini ve bunun yeterli olmadığını dile getiren vatandaş, bir an önce çocuğunun sağlığına kavuşmasını istiyor.

 

M. ALİ GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber