• DOLAR
  5,3135
  % -0,24
 • EURO
  6,0351
  % -0,13
 • ALTIN
  228,1065
  % -0,26
 • BIST
  102.639
  % 0,65

‘Heykele Şort’ Tartışması Farklı Boyuta Taşındı

Çıplak Heykele Şort önerisinde bulunan Türk Ocaklarına destek veren Malatyalı bir terzinin “Heykele pantolon dikebilirim” desteğine, Malatya Atatürkçü Düşünce Derneği, “Terziye önerimiz kendisine etek dikip giyerse daha çok ses getirir” sözleri ile tepki gösterdi. ADD’nin etek giymeyi hakaret olarak addetmesi ise kadınların tepkisini çekti. Bu sözlere sert çıkan kadınlar “kadın haklarından dem vuranların bu cümleyi sarf etmeleri oldukça üzücü” dedi

‘Heykele Şort’ Tartışması Farklı Boyuta Taşındı

Malatya Türk Ocakları tarafından başlatılan ‘Çıplak Heykele Şort’ tartışması kadınlara hakaret boyutuna taşındı.  Çıplak Heykele Şort önerisinde bulunan Türk Ocaklarına destek veren Malatyalı bir terzinin “Heykele pantolon dikebilirim” desteğine, Malatya Atatürkçü Düşünce Derneği, “Terziye önerimiz kendisine etek dikip giyerse daha çok ses getirir” sözleri ile tepki gösterdi. ADD’nin etek giymeyi hakaret olarak addetmesi ise kadınların tepkisini çekti. Bu sözlere sert çıkan kadınlar “kadın haklarından dem vuranların bu cümleyi sarf etmeleri oldukça üzücü” ifadelerini kullandı.

İŞTE ADD’NİN AÇIKLAMALARI

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin konuyla ilgili açıklamaları şöyle; “Son günlerde Malatya Atatürk Anıtı ile ilgili tartışmaları üzüntüyle izliyoruz ve artık yeter diyoruz. 1947 yılında yaptırılan anıt, şehir merkezindeki Kanalboyu’nda, Orduevi ile İsmet Paşa (Hürriyet) Parkı arasında bulunan bulvarda yer almaktadır. Anıtta yer alan Atatürk, yanındaki genç atlet ve aralarında bulunan Türk bayrağı; Atatürk’ün en değerli mirası olan milli egemenliği Türk gençlerine emanet ettiğini sembolize eder. Atatürk Anıtı iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, kademeli taş kaidedir. Zeminden yüksekliği altı metre olan ve dikdörtgen kesme düzgün taşlarla birbirine oturtulan kademeli kaidenin köşelerinde dört adet gömme paye meydana getirilerek, kaideye plastik hareketlilik kazandırılmıştır. Kaidenin üçüncü çıkıntısı üzerinde bronzdan yapılmış büyük harflerle Atatürk’ün gençliğe hitabesinin sonu yazılmış. Bu yazı, ön cephesinden başlamak üzere kaideyi çepeçevre sarmıştır. Anıtın ikinci, yani üst bölümünde, Atatürk ve genç bir atleti temsil eden bronz heykeller ve heykellerin arasındaki bayrak figürü yer almaktadır. Atatürk anıtı Heykeltıraş Nejat Sirel ve Heykeltıraş Hakkı Atamulu Bey tarafından yapılmıştır. Ülkemizde onca sorun varken; Ekonomi alt üst olmuş, dolar (5.41) ve  Euro (6,28) olmuş artış engellenemez bir durumda, eğitim iflas etmiş öğrenciler umutsuz, işsizlik patlamış, kadın cinayetleri ve çocuk istismarları önlenemez bir duruma gelmiş, Türklük ve milliyetcilik ayaklar altına alınmış ve bunlara sesleri çıkmayan ve üç maymunu oynayan Atamızın kurduğu bir kurumun başkanı heykele şort giydirme peşinde, lütfen asli görevine dön.  Kamuoyunda yer bile bulmaması gereken bir terzi ise pantolon dikme peşinde. Terziye önerimiz kendisine etek dikip giyerse daha çok ses getirir diye düşünüyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber