• DOLAR
  7,9701
 • EURO
  9,4633
 • ALTIN
  487,38
 • BIST
  1,1861

Hekimhan’ın Doğalgaz Sorunu İçin Söz Alındı

Yakınından Doğalgaz ana boru hattı geçmesine rağmen Doğalgaz ile buluşamayan Hekimhan’da, 2021’in sonlarında bu sorun çözülecek.

Hekimhan’ın Doğalgaz Sorunu İçin Söz Alındı

Yakınından Doğalgaz ana boru hattı geçmesine rağmen Doğalgaz ile buluşamayan Hekimhan’da, 2021’in sonlarında bu sorun çözülecek.

İlçe’nin dışarıya göç vermesini engellemek amacıyla vizyonel projelere imza atan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, şimdi ise ilçenin en büyük problemi olan Doğalgaz için büyük bir adım atıldığını söyledi. İlçe merkezinde çalışanların günübirlik gidip geldiğini ve doğalgaz sonunun çözülmesi halinde yaklaşık 500 hanenin ilçe merkezine yerleşeceğini söyleyen Başkan Karadağ, İlçe’nin kaderi için büyük bir atılım olduğunu aktardı.

İlçe merkezinde konutların ve resmi kurumların tamamında katı yakıt ile ısıtma sağlanıyor. Doğalgazın olmayışı Resmi kurumların ilçe dışına, şehir merkezine kaymasına neden oluyor. Bu durumum ilçeye nüfus gelmesinden çok nüfusun ilçe dışına kaymasına neden olduğunu aktaran Başkan Turan Karadağ, Büyükşehir belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Merhum Vahap Küçük ile birlikte bu konuyu daha önce masaya yatırdıklarını ve İlçe ’ye Doğalgaz getirilmesi için Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’tan gelecek yıl yapılacağı sözünü aldıklarını söyledi.  Başkan Karadağ konu ile ilgili şu sözleri kulandı;” Hekimhan’daki göç olayı engellemek için işsizlik, doğalgaz ve Erdemir’in gelmesi diye 3 faktör belirledik.  Doğalgaz olmazsa olmazlardan dedik. Selahattin Başkanımız ile ve Merhum Vahap Küçük Başkanımız ile beraber bir ekip oluşturduk ve Ankara’ya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na kadar gittik. Hekimhan’ın 13 kilometre yakınından geçen bir doğalgaz borusu var. Hekimhan olmazsa olmaz dedik ve bunun sözünü oradan aldık. Öznur Çalık Hanım geldi ve bu iş bu sene değil ama seneye Hekimhan’a Doğalgaz gelecek diye onunda sözünü aldık. Hekimhan’da çalışan bütün memurların hepsi günlük Malatya’ya gidip geliyor. Ortalama 500 kişiye yakın kişi sürekli bu sorunu yaşıyor. 2022 ye kalmadan doğalgaz sorununu bitirmeyi düşünüyoruz.”

Ebubekir Atilla – Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber