• DOLAR
  5,6970
  %-0,38
 • EURO
  6,2995
  %-0,32
 • ALTIN
  275,82
  %0,08
 • BIST
  100.523
  %0,18

Hediyem Kur’an Olsun

Malatya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi (TDV) tarafından ortaklaşa olarak başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasına bütün Malatyalılar davet edildi

Hediyem Kur’an Olsun

Kur’an alma imkanı bulamayan Müslümanlara iletilmek üzere 25 TL bedel ile alınacak Kur’anı-ı Kerimlerin 27 dilde olduğu ve 67 farklı ülkeye gönderileceği belirtildi. Programın tanıtımı amacıyla ise Yeni Cami önünde kitap sergisi açıldı. Daha önce Gaziantep, Kahramanmaraş  illerinde açılan tanıtım sergisinin ise Malatya’dan sonra Kayseri’de açılacağı belirtildi.

Kampanyanın tanıtımı amacıyla Yeni Cami önünde tanıtım sergisi 5 gün süre ile açık kalacak.  . Kur’an- Kerim satın alarak kampanyaya destek vereceklerin bağışlayacağı Kur’an-ı Kerimlerin ise 27 dilde olduğu ve 67 ayrı ülkedeki Müslüman vatandaşlara TDV tarafından ulaştırılacağı kaydedildi. Bu amaçla yapılan açıklamada ise “Kuran hediye etmek, hususen kuran alabilme imkanı olmayan coğrafyalar için, işlenebilecek en kıymetli amellerden olduğundan hareketle, ülkemizde ve İslam dünyasının dört bir köşesinde Kur’an-ı Kerim’e ihtiyaç duyulan yerlerde çeşitli dillerde mealli Kur’an-ı Kerim’in bağışçılar yoluyla hediye edilmesini amaçlamaktadır ”denildi. Projenin gerekçesi ise, “Türkiye Diyanet Vakfı son zamanlarda yurt içinde ve yurt dışında yoğun bir şekilde Kur’an-ı Kerim talebiyle karşılaşmaktadır. Bu taleplerle ortaya çıkan mealli Kur’an-ı Kerim ihtiyacını karşılama, Kur’anın daha iyi anlaşılmasına katkı sağlama ve evrensel Kur’an farkındalığı oluşturma gereği göz önünde bulundurularak Vakfımız, Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği halinde Hediyem Kur’an Olsun projesini başlatmıştır. Herkesin rahatlıkla okuyabileceği Resmi Osmani Hattı üzerine basılan mealli Kur’an-ı Kerim nüshası, yurt dışında öncelikle Balkanlar ve Orta Asya Ülkeleri başta olmak üzere Latin Amerika, Kafkaslar, Güney Asya ve Ortadoğu‘daki ülkelerde bulunan yerel STK’lar ve Dini İdarelerden gelen talep üzerine bu coğrafyalara ulaştırılacaktır. Yurt içinde ise imam hatip liseleri, ilahiyat fakülteleri, yükseköğrenim öğrenci yurtları, hastaneler, ceza evleri, il ve ilçe kütüphanelerinin talepleri, müracaat önceliğine göre değerlendirilerek proje imkânları çerçevesinde talepler karşılanmaya ve mealli Kur’an-ı Kerimler kendilerine ulaştırılmaya çalışılacaktır” denilerek, Serginin 20-24 Mayıs tarihleri arasında saat 12.00 – 18.00 arası açık olacağı hatırlatıldı.

A.Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber