• DOLAR
  5,6686
  % 1,60
 • EURO
  6,2836
  % 1,52
 • ALTIN
  272,7089
  % 0,45
 • BIST
  95.286
  % -0,47

“Hayatınızı Riske Atmayın”

Bitkisel ilaçlar ve ürünler hakkında açıklamalarda bulunan Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi yaptığı açıklamada “Biz eczacılar olarak diyoruz ki, lütfen hayatınızı riske atmayın, hayatınızla kumar oynamayın. Bu işin 5 yıllık eğitimini almış meslek grupları eczacılar, hangi tedaviye, hangi ilacın iyi geleceğini mutlaka daha iyi bilirler.” dedi

“Hayatınızı Riske Atmayın”

Bitkisel ilaçlar ve ürünler hakkında açıklamalarda bulunan 22. Bölge Malatya Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi, basına yaptığı açıklamada bitkisel ürünlerle ilgili stant çalışması gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Oda Başkanı Tahir Özelçi, ilk olarak ilerleyen günlerde Malatya Park AVM’de birkisel ürünler standı açarak vatandaşlara ürünler hakkında bilgilendirme yapacaklarına belirterek, “Fitoterapi dediğimiz ve devamında aroma tedavi ile ilgili bir takım bilgiler vermek istiyorum. Çünkü 14 Mayıs etkinlikleri kapsamında, önümüzdeki Perşembe ve Cuma günü, Malatya Park AVM’de halkımıza fitoterapi ve aroma terapi konusunda stant açarak bilgilendirmeler yapacağız. İftardan sonra yapacağımız etkinliklerde bir takım yağlar ve kremler hazırlayarak, tanıtımlarını yapmaya çalışacağız. Çünkü Son zamanlarda tamamlayıcı tıp tüm dünyada bir ekol şeklinde gelişiyor ve hastaların daha çok dikkatini çekiyor. Bizde Malatyalı vatandaşlarımızın dikkatini çekmek amacıyla bu konuda böyle bir çalışma yapacağız. Uzman ve yanındaki eczacılarımız, halkımız bu konuda hem bilinçlendirecekler, hem kremler yapacaklar, hem de aromatik yağlar yaparak, sağlık sorunları için bir takım alternatifler sunmaya çalışacaklar. Aynı anda, 10 tane de çocuğumuza sıralı bir şekilde orada ilaç yaptırarak, eczacılığa olan ilgisini çekme hedeflenecek. Bitkisel ilaçlara tekrar dönmek istiyorum” ifadesini kullandı.

BİTKİSEL İLAÇLARA İLİŞKİN UYARI

Bitkisel ilaçlar konusunda uyarılarda bulunan Özelçi açıklamasının devamında, “Her bitki ilaç değildir. Her bitki iyileştirmez” diyerek, “Aksine yanlış kullanıldığı anda ve yanlış etken maddede mutlaka toksit etkileri vardır. Biz eczacılar olarak diyoruz ki, lütfen hayatınızı riske atmayın, hayatınızla kumar oynamayın. Bu işin 5 yıllık eğitimini almış meslek grupları eczacılar, hangi tedaviye, hangi ilacın iyi geleceğini mutlaka daha iyi bilirler. Doktorunuza veya hekiminize danışmadan, bitkisel ilaçları kullanarak, hayatınızı tehlikeye atmayın. En son Diyarbakır’da bir bayanın, zayıflayacağım diyerek ölme noktasına geldiğini ve ölümden son anda kurtulduğuna hepimiz şahit olduk. Bu nedenle bitkisel ilaçlarınızı ki, bunlar ilaç değil bunu da hatırlatmak istiyorum. Bunlar gıda takviyesidir. Gıda takviyesi de, uygulanan bir tedavinin kalitesini geliştirmek, daha üst seviyeye çıkartmak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle yanlış kullanıp, hekimin uyguladığı tedavide bozmasınlar. Bir örnek verecek olursak, kanser olan bir hastanın, kafasından bitkisel ürün kullanmasıyla, doktorun uyguladığı kanser Kürünü bozabilir. Bu da hastalığı daha kötü duruma getirebilir. Bu nedenle bitkisel ilaç kullanırken, mutlaka hekim ve eczacı danışmanlığında kullanmalarını tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber