• DOLAR
  5,9456
  %0,05
 • EURO
  6,5525
  %-0,02
 • ALTIN
  302,48
  %0,72
 • BIST
  7,7661
  %-0,07

Havalar Isındı Balık Fiyatları Düştü

Havaların ısınmasıyla birlikte balığın bollaşması fiyatlara da yansıdı. Hamsi 17 liradan 15 liraya düşerken, İstavrit 18 liradan 12 liraya düştü. Vatandaş da fiyatların düşmesiyle birlikte balığa rağbet göstermeye başladı

Havalar Isındı Balık Fiyatları Düştü

Havaların ısınmasıyla birlikte denizlerden çıkan balık miktarının artması fiyatlara da yansıdı. Biz de balık fiyatlarını 15 yıldır balıkçılık yapan Mustafa Aydoğmuş ile konuştuk. Fiyatların geçen haftaya göre düştüğünün ifade eden Aydoğmuş şunları dile getirdi: “ Balık fiyatları geçen haftaya göre düştü.  1-2 lira balık fiyatlarını da bir düşüş yaşandı.  Havalar ısındığı zaman müşterilerin balığa talebi azalıyor.  Bu da balık fiyatlarında düşüş olarak yansıyor.”

HAMSİ 15, İSTAVRİT 12 LİRA OLDU

Aydoğmuş: “ Hamsinin kilosu 17 liraydı 15 liraya düştü,  istavrit 17-18 liraydı 12 liraya düştü,  çinekop 35 lira idi 30 liraya düştü,  alabalık 20 lira,  çipura levrek 30 lira ile 27 liraya düştü,  tatlı su balığı olan sazan 14 liraydı 10-12 liraya düştü.  Fiyatları boy farkına göre değişiyor balıkların.  Balık fiyatlarındaki bu düşüş balıkların bol hiç çıkmasından dolayı.  Denizde rüzgâr olmadığı zaman balık bol çıkıyor ve fiyatlar da düşüyor.  Ama rüzgâr olduğu zaman hava kötü olduğu zaman ise balık az çıkıyor ve fiyatlar yüksek oluyor.  Fiyatlar düştüğü için vatandaşlar balığı daha çok tercih ediyor.  En çok hamsi ve istavrit tercih ediyorlar. Balık fiyatları bu seviyede kalır.  Balık sezonun bitmesine 1 ay kaldı ve bir ay sonra balığa talepte daha fazla olmaz.” şeklinde konuştu.

Rahime Gül Erbaş (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber