• DOLAR
  7,8146
 • EURO
  9,2607
 • ALTIN
  480,83
 • BIST
  1,1842

Hampınar Yangınında Sabotaj mı Var?

Doğanşehir, Kelhalil Mahallesi kırsalında yer alan Hampınar Orman Sahasında 25 Temmuz 2020 tarihinde meydana gelen orman yangınında sabotaj şüphesi akla gelmeye başladı

Hampınar Yangınında Sabotaj mı Var?

Doğanşehir, Kelhalil Mahallesi kırsalında yer alan Hampınar Orman Sahasında 25 Temmuz 2020 tarihinde meydana gelen orman yangınında sabotaj şüphesi akla gelmeye başladı

Uzun süredir yangın olayına rastlanmayan orman alanında eşzamanlı olarak 3 ayrı bölgede yangın başlamasıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Soruşturma sürerken, yurdun değişik bölgelerinde bölücü terör örgütü tarafından çıkarıldığı belirlenen yangınlar dikkate alınarak 25 Temmuz 2020 tarihinde çıkan yangınların da bu kapsamda değerlendirilmesi isteniyor.

ELEKTRİK TELLERİNDEN KAYNAKLANMIŞ OLABİLİR

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Doğanşehir Kelhalil Mahalle Muhtarı Ekrem Doğan, çıkan yangınların bölgeden geçen Elektrik hatlarından kaynaklandığını belirterek, yangınla alakalı terör şüphesinin söz konusu olmadığını söyledi. Diğer yandan bölge sakinleri ise Hampınar orman sahasının genç meşe ağaçlarından oluştuğunu, zaman zaman küçük çaplı yangınlar yaşandığını kaydederek eşzamanlı olarak 3 ayrı yerden başlayan yangını şüpheli bulduklarını ifade ediyorlar.

3 YARI YERDE EŞZAMANLI YANGIN ÇIKMASI ENDİŞELENDİRDİ

Doğanşehir Ziraat Odası Başkanı Burhan Tanışık ise bölgede uzun zamandır böyle bir yangın görmediklerini kaydederek ; “Uzun zamanadır Hampınar orman alanında yangın olayı ile karşılaşmıyorduk. Ancak aynı anda 3 ayrı yerden yangın çıkması bizleri şüphelendirdi. Yurdun çeşitli yerlerinde ormanların terör örgütü tarafından çıkarılması olayı ise bizim da aklımıza bu şüpheyi getirdi. Bu nedenle meydana gelen 3 ayrı yerde eşzamanlı yangının bu kapsamda geniş bir şekilde soruşturulması gerekir diye düşünüyoruz” diyerek endişelerini dile getirdi.

A.Vahap Kaygusuz –Baran Katılmış (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber