• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

Halk Bankası Kobi Bankacılığı ve Esnaf Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Toroslar,  21. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı İsmet Bayram’ı makamında ziyaret etti. Burada konuşan Bayram şunları dile getirdi: “ Halk bankası kobi bankacılığı ve esnaf bankacılığından sorumlu genel müdür yardımcısı levent Toroslar bölge müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.  Bu bölge birliğimizi ikinci ziyaret edişi.  Halk bankası ile esnaf kooperatifleri arasında nasıl bir bağ olduğunu göstermek açısından bizim için çok manalı bir ziyaret. Halk bankası Tevfik Bilgin Bey dönemiyle farklı bir ivme yakaladı. Bundan sonra gelen müdürlerimiz de birbirlerini aratmadılar. Hepsi çok kıymetli insanlar ve her gelen genel müdürü ve ekibi daha güzel işler yaptı özellikle esnaf camiası için. Nasıl ki ziraat bankası çiftçiler için varsa Halk bankası da esnaf için bizim için var. Eskiden halk bankası ile esnaf camiasını etle tırnak gibi yorumluyorduk ama biz onu Tevfik bey ile değiştirdik kalple beyin gibi diyoruz. Bizsiz halk bankası, biz halk bankasız olmayız, olamayız. Çünkü halk bankasının kuruluş amacı da bu. halk bankası genç dinamik ekiplerle esnaf camiamıza hizmet vermeye başladı. Malatya bölge koordinatörlüğü kuruldu. Metin bey buraya bölge koordinatörü olarak atandı. Buraya geldiği günden beri gerek esnaf teşkilatları olsun gerek esnaflara olsun dertlerini birebir dinlemekte. Bizler gerçekten farklı bir çığır açtık. Bundan dolayıdır ki ben halk bankasının tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ziyaretleri bizi ziyadesiyle memnun etmiştir, mutlu etmiştir.”

ESNAF CAMİASININ BEKLENTİSİNİ FAZLASIYLA KARŞILIYORLAR

Halk bankası genel müdürü ve genel müdür yardımcısından bir beklentiniz var mı sorusuna Bayram şu şekilde cevap verdi: “ Beklendiklerimiz benim şahsımla ilgili değil. Esnaf camiasının beklentisini fazlasıyla karşılıyorlar. Bundan birkaç ay önce İstanbul da genel müdür yardımcımızı ve genel müdürümüzü ziyaretimizde çok samimi bir şekilde bu konuları konuşuyoruz. Şu anda malumunuz Türkiye’de bir sıkıntı yaşanıyor ben inanıyorum ki en kısa zamanda bunu atlatacağız. Bu ülkenin insanları çok büyük badireler atlattı. Bizim için de bu ekonomik sıkıntı öyle çok abartılacak korkulacak bir şey değil. Üstesinden geleceğimize inanıyorum. Gerek halk bankası nezdinde gerek ülkeyi idare eden bürokratlar tarafından bunlar yakinen izleniyor. Halk bankası yapabileceği fedakârlıkların en büyüğünü yapıyor. Esnaf camiasına verilen kredilerin kaynak maliyetinin ne olduğunu ben çok iyi biliyorum. Bu gün halk bankası ve diğer banklar olsun bireysel kredilerde yüzde 34’e kadar kredi veriyorlar, yüzde 21, 22,23,24’e kadar mevduat topluyorlar esnaf camiasına yüzde 10’la kredi veriyor. Bizde de yüzde 5’ini hazine karşılıyor, yüzde 5’i esnafa sirayet ediyor. Bu günkü faiz sistemi içerisinde bedava para, bulunmuş para olarak düşünüyorum. Faiz oranlarında kredilerle bir sıkıntı yaşanacak gibi görünüyor ama aşacağımıza da inanıyorum. Ama duraklamadık geri dönüşleri esnafa veriyoruz. Yakın zamanda genel başkanımızla görüştüm, bölgedeki kobilerin finansal ihtiyaçlarını abartılı olmadan bana fakslayın dedi. 17’ye kadar faksladık. Büyük ihtimalle pazartesinden itibaren bir şey olacak. “

ESNAFIMIZIN SORUNLARINI DİNLİYORUZ

Halk Bankası Kobi Bankacılığı Ve Esnaf Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Torusdağ ise ziyarette şunları söyledi: “ esnaf camiası ile halk bank arası zaten aileyiz. Dolayısıyla kendi evimizi ziyaret ediyoruz. Dertlerini dinliyoruz, esnaf camiamızın sıkıntılarını, dertlerini kooperatiflerin ihtiyaçlarını alıyoruz. Ona göre çalışmalarımızı geliştiriyoruz. Malatya’ya iki ay önce genel müdürümüzle geldik. O zamanda ziyaret etti. Burada esnafımızın dertlerini, ihtiyaçlarını, sorunlarını dinledik, ona uygun çözümler üretmeye çalıştık. Çalışma ofisimize döndüğümüz zaman da ne tür çözümler üretebiliriz onun üzerinde çalışalım. Esnafımızı verebildiğimiz maksimum desteği verelim istiyoruz.”

Rahime Gül Erbaş

 

 

 

Halk Bank Genel Müdür Yardımcısından Bayram’a Ziyaret

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber