• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71

Hakkâri’nin Devlet Babası Oldu

Malatyalı hemşerimiz Hakkâri Valisi İdris Akbıyık, Hakkâri’nin kalkınması, huzur ve refahının artması için 7/24 sahada olması Hakkâri halkının teveccühüne mazhar oluyor. Günün her saatinde bir yandan terörle mücadele eden güvenlik kuvvetleri ile bir araya gelirken diğer yandan vatandaşlarla olan diyaloglarını da artırmaya özen gösteriyor

Hakkâri’nin Devlet Babası Oldu

İlin kalkınması huzur ve refahının daha artması için gece gündüz demeden görev yapan Vali Akbıyık, günün he saatinde bir yandan terörle mücadele eden güvenlik kuvvetleri ile bir araya gelirken diğer yandan vatandaşlarla olan diyaloglarını da artırmaya özen gösteriyor.  Şişli Kaymakamlığından Hakkâri Valiliğine atandığı ilk günden itibaren gerek idari sorumluluğunu yerine getiren, gerekse de halkla bütünleşmek amacıyla il, ilçe, belde, köy uzak yakın demeden ziyaretlerde bulunuyor. Vali Akbıyık, bir araya geldiği halkın sorun ve taleplerini yerinde dinliyor. Irak ve Iran sınırındaki en ücra köyleri dahi ziyaret ederek halkla bütünleşen Vali Akbıyık vatandaşların iyi ve kötü günlerinde de vatandaşların yanında yer alarak gönüllere taht kuruyorlar. Göreve başladığı kısa süre içersinde 7’den 70’e vatandaşın sevgisini kazanan Vali İdris Akbıyık, vatandaşın acı ve tatlı günlerinde yanlarında olması ise vatandaşla devlet arasındaki olumlu diyalogun gün geçtikçe güçlenmesine neden olması açısından da önem taşıyor. Katıldığı düğün törenlerinde vatandaşlarla kol kola girerek halay çekip mutluluklarına ortak olan Akbıyık yöre halkını, kötü günlerinde de yanlarında yer alarak acılarını paylaşıyor ve yalnız bırakmıyor.

MALATYA’YA SELAM VAR

Hakkâri Valisi İdris Akbıyık gazetemize yaptığı açıklamada, kendisinin Malatya Doğanşehir Çavuşlu doğumlu olduğunu hatırlatarak Malatya halkına selam ve sevgilerini iletti.  Akbıyık açıklamasında yaptığı çalışmaları ise “Her alanda İlimizin kalkınması, huzur ve refahının daha da üst sevilere çıkması için bütün birimlerimizle görev yapıyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında, sağlık konuları başta olmak üzere gençlerin eğitimine özel önem verirken spor ve sağlığa da özel önem veriyoruz. Bu kapsamda ‘Hakkâri okuyor, Bir Kitap Bir İnsan kampanyasını başlatarak binlerce öğrenci ve vatandaşı kitapla buluşturarak okumasına imkân sağladık. Bizimle görüşmek isteyen her bir vatandaşımızı geri çevirmeyerek makamda ağırlıyoruz. Onların iyi ve kötü günlerinde yanarına oluyoruz.” şeklinde özetledi.

İl genelinde gerek resmi, gerek özel kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen her türlü sosyal ve kültürel aktivitelere de katılan Vali Akbıyık’ın son etkinliği ise düzenlediği kar festivaliyle de binlerce vatandaşı bir arada buluşturmak oldu. Vakit buldukça şehit ailelerini evlerinde ziyaret eden, gittiği oyun merkezlerinde çocuklarla oyun oynayan, gerçekleştirilen okuma etkinliklerinde vatandaşlarla birlikte kitap okuyan Vali Akbıyık,  zorlu kış şartlarında üs bölgelerinde görev yapan güvenlik güçlerini de günün değişik saatlerinde ziyaret ederek motivasyonlarını artırmaya devam ediyor.

A. Vahap Kaygusuz (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber