• DOLAR
  6,8172
  %0,66
 • EURO
  7,5103
  %0,68
 • ALTIN
  377,45
  %1,42
 • BIST
  8,3674
  %0,73
Tahir Sağır
Tahir Sağır
tahir.sagir@malatyasonsoz.com.tr
HAÇLI TERÖRÜ 
 • 0
 • 1744
 • 17 Mart 2019 Pazar
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
 • +
 • -

15 Mart Cuma gününe kara bir haber alarak başladık. Yeni Zelanda’nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında silahlı saldırı düzenlendi. Bu terör saldırısında 49 Müslüman şehit olurken  onlarca kardeşimiz de yaralandı ve tedavi altına alındı. Bu terör saldırısını 28 yaşındaki Brenton Tarrant adlı ırkçı bir hristiyan terörist gerçekleştirdi. Uzun süredir bu eylem için hazırlık yaptığı ve saldırıdan sadece bir gün önce ırkçı bir forumda eyleme dair bilgiler verdiği de ortaya çıktı. Gözünü İslam düşmanlığı bürümüş bu alçak teröristin, aynı kent içerisinde elini kolunu sallayarak iki ayrı camiye girip insanları taraması , bu denli bir zaafiyet de elbette akıllara soru işaretleri getirdi. Teröristin saldırıda kullandığı silah ve mühimmatının üzerine yazdığı notlar, mantalitesi hakkında daha net ipuçları veriyor . Teröristin kullandığı silahta göçmen katili Petterson’dan haçlı komutan Martel’a kadar birçok alçağın ismi de yazıyordu.Aynı zamanda bir de manifesto yayınlayan terörist, Müslümanları ve Türk’leri de Ayasofya üzerinden tehdit ederek alçakca ifadelere yer verdi. Bu teröristin bu organize eylemi nasıl yaptığı , hangi güçten destek aldığı , nerede eğitim aldığı ve Avrupa’da islamofobinin vardığı noktalar, üzerinde durulması gereken en önemli konulardır. Başta Trump olmak üzere İslam ve göçmen karşıtı söylemlerle haçlı terörünü körükleyen tüm kişi ve gruplarda bu eylemin arka planında yer alan faillerdir.
Dünyanın her yerinde Müslümanlara karşı artan şiddet olayları , nefret söylemleri , teröre varan olaylar da aklımızı artık başımıza almamız gerektiğini bize adeta haykırıyor . Müslümanlar bir olmadıkça , birlik olmadıkça , başsız oldukça, sessiz kaldıkça siyonistler , haçlılar daha çok cesaret bulup alçakça vuracaklardır İslam alemine . Birlik ve beraberlik sağlanmadıkça , ortak bir tavır alınmadıkça zulüm bitmeyecektir. Yeni Zelanda’da bu saldırıyı yapan teröristin yola çıkarken Bosna katili Sırpların marşını dinleyerek çıkması ve eylemde kullandığı mühimmatta yer alan notlarda da şunu gördük ki farklı hristiyan mezhebinde olan ancak ortak noktaları İslam düşmanlığı olan herkesi kahraman gibi görmüştür bu cani terörist. Yani bu haçlı alçakları söz konusu İslam’a düşmanlık olunca bütün farklılıklarını görmezden gelerek ortak hareket etmektedirler. Onlar için en büyük tehlike İslam, en büyük düşman ise Müslüman alemidir. Biz ise ufak teferruatlarda birbirimize düşmanlık ederken maalesef esas tehlikeyi ıskalıyoruz. Haçlılara verebileceğimiz en büyük cevap Ayasofya’yı tekrar Camii haline getirip içinde namaz kılarak tüm İslam düşmanlarına mesaj vermektir. Birlik olur da tek yürek haline gelirsek bizi yıkamaz hiçbir alçak şer odağı.
Merhum Mehmet Akif Ersoy’un ifade ettiği gibi:
“ Girmeden tefrika bir millete düşman giremez.
Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. ’’
ÇANAKKALE’YE BUGÜNDEN BAKMAK
Bugün Çanakkale Destanı’nın üzerinden bir asrın geçtiği tarih. Çanakkale’de bir asır önce Müslüman alemine topyekûn saldıran haçlılar, bugün olduğu gibi yine aynı umutlarla gelmiş ,İslam aleminin direnci karşısında hezimete uğrayıp, dağılıp gitmişlerdi. Ezanları , camileri namusu sayan aziz milletimizin neferleri, o gün şanlı bir direniş ile her türlü imkansızlığa rağmen haçlılara Osmanlı tokadını indirmişti.
Bir çok günü cephede aç susuz geçirmesine rağmen sinelerinde barındırdıkları iman ile her türlü zorluğa göğüs geren şanlı askerimiz tarihi bir destan yazmıştı.
Haçlılar bugün yine aynı .
Aynı umutlarla, aynı kafa yapısı ile saldırıyorlar . Peki biz bugün hangi noktadayız ? Aziz şehitlerimizin sahip olduğu iman sinelerimizde var, buna inancım sonsuz. Ancak eksik olan cesaret ve farkındalık.
Ruh yine aynı ruh.
Öyleyse bu gaflet neden ? İman ile yoğrulmuş bu toprakların evlatları, İslam’ı namusu kabul ediyor. Bütün Müslümanları kardeşi sayıyor. İslam’a , Müslümanlara yapılan her saldırıyı kendi mahremine yapılmış kabul ediyor.
Müslümanlar bir ayağa kalksa, kendileri önünde diz çökmüş bulacaklar kafirleri. Biz ayağa kalkarsak…Onların da en büyük korkusu bu . Siyonistleri , haçlıları korkutan tek şey bu. İslam alemini karıştırıp bizi iç işlerimizde ki sorunlarla boğuşturma sebepleri de bundan.
21 Ağustos 1969’da yine Avusturalyalı bir ırkçı Dennis Rohan tarafından Mescidi Aksa yakılmıştı. Dönemin İsrail başbakanı olan Golda Meir şunları söylüyordu: “O gece sabaha kadar korkudan uyuyamadım. Zannediyordum ki, Müslümanlar dört bir taraftan İsrail’e girecekler. Lakin sabah oldu ve korkulan olmadı. İşte o zaman idrak ettim ki: Biz dilediğimizi yapabiliriz, zira Müslüman ümmeti uyuyan bir ümmettir”
ALLAH bizleri uyandırsın.
Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
Selam ve Dua ile…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber