“Eşit Fırsatlar Sunulmalı”

8.3.2018 16:41:21

8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle MHP Kadın Kolları tarafından Türk Dünya Tarihinde etkili olan Türk kadınların olduğu resim sergisi açıldı. Kadınların toplumun en yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu belirten MHP Kadın Kolları İl Başkanı Selma Çiçek, “Demokratik ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi ve eşit fırsatlar sunulması gerekir.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

MHP Kadın Kolları, Türk Dünya Tarihinde etkili olan kadınların olduğu resim sergisini Soykan Parkında açtı. 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle yapılan resim sergisine MHP İl ve İlçe Teşkilatı katıldı. MHP Kadın Kolları İl Başkanı Selma Çiçek, kadınların toplumun en yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu belirterek, Demokratik ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk alanlarında eşit fırsatlar ve olanaklardan faydalanabilmeli” dedi.

KADINLARIN TÜRK TARİHİNDEKİ ÖNEMİ

Türk Tarihindeki kadınların önemine vurgu yapan MHP İl Başkan Yardımcısı Yücel Polat, “Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kadın kollarımızın tertip etmiş olduğu bu anlamlı ve önemli etkinlikten dolayı kadın kolları başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve çok kıymetli yönetim kurulundaki davadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kadının Türk Dünyasındaki öneminden birkaç cümle bahsedecek olursak; binlerce yıllık Türk tarihinde kadın sürekli hanların, hükümdarların önlerinde eğildiği sultan olmuştur. Başlara taş ve yuva olmuştur. Türk Edebiyatın Şairin kaleminde çiçek, âşık ozanların sazının telinde can olmuştur, canan olmuştur. Kadın kollarımızın düzenlediği bu etkinlikten dolayı teşekkür eder, dünya kadınlar gününü tebrik ediyorum” diye konuştu.

“KADINLARA EŞİT FIRSATLAR VERİLMESİ GEREKİR”

Demokratik ileri bir toplum için kadınlara eşit fırsatlar verilmesi gerektiğinin altını çizen MHP Kadın Kolları İl Başkanı Selma Çiçek şunları dile getirdi, “bugün 8 Mart Dünya Kadınlar günü, çeşitli platformlarda kadın meseleleri tartışılıyor. Biliyoruz ki kadın toplumun en yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi, sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmada ön koşuldur. Demokratik ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk alanlarında eşit fırsatlar ve olanaklardan faydalanabilmeli. Kadın ana, kadın, eş kadın ailedir. Biz diyoruz ki kadın mutlu olursa aile huzurlu olur, aile huzurlu olursa ülke huzurlu olur ve kısaca diyoruz ki, mutlu kadın huzurlu Türkiye.”

KADINA ŞİDDET VE CİNAYETLERE DİKKAT ÇEKİLDİ

Türkiye’de yaşanan kadına şiddet ve cinayetlere dikkat çeken MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı ise, “8 Mart Dünya Kadınlar günü dolaysıyla kadın kollarımızın düzenlemiş olduğu resim sergisinde bir araya geldik, bu konuda tüm kadın kollarına ve başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin bol olduğu bir yıl geçirdik. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu tür olayların yaşanmamasını diliyoruz, kadın kollarının da bu konuda bir milat olmasını ve kadına şiddetin son olmasını diliyoruz. Tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Ulusal Gazeteler
22 Mart 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar