“Çiftçilerin Sorunlarını Biliyorum”

8.3.2018 15:36:06

Çiftçi Yaşar Adak Battalgazi Ziraat Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı. Gazeteciler Cemiyetinde basın açıklaması düzenleyen Adak, “2018 yılın sonunda delege seçimleri yapılacak. 2019 Şubat ayında ise Battalgazi Ziraat Odası Başkanlık seçimleri olacak, ben de köylü bir çiftçi olarak aday oldum. Ben çocukluğumdan beri çiftçilikle uğraşıyorum. Temelde çiftçilerin hangi sorunlarını olduğunu, ne sıkıntılar çektiğini ve neler yapılması gerektiğini biliyorum. Çiftçilerimiz birçok sorunlar yaşıyor.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Çiftçilerin sorunlarını biliyorum ve çözüm bulacağım diyen Adak, Battalgazi Ziraat Odasına Başkan adaylığını açıklayarak, “ben çocukluğumdan beri çiftçilikle uğraşıyorum. Temelde çiftçilerin hangi sorunlarını olduğunu, ne sıkıntılar çektiğini ve neler yapılması gerektiğini biliyorum. Çiftçilerimiz birçok sorunlar yaşıyor, çiftçilerin kullanabileceği araç ve gereçler yeterli değildir, bu konuda Ziraat Odası yeterli desteği çiftçiye vermiyor. Çiftçilerimiz bu konuda çok mağdur ve bu aynı sorunları kendim yaşadığım için bu sorunları daha iyi çözeceğimize inanıyorum. Çiftçilerin toprağını işletmesi için araç ve gereçlere ihtiyaç var, elimizden geldikçe çiftçilerin yanında olacağız ve sorunlarını çözmeye çalışacağız. Ben başkanlığa aday olduğumu buradan açıklıyorum, ilk olarak delege seçimleri olacak ve ardından Başkanlık seçimleri yapılacak” diye konuştu.

Çiftçilerin birçok sorunlar karşı karşıya kaldığını öne süren Adak, Ziraat Odasının çiftçiye yeterli desteği vermediğini belirterek şunları ifade etti, “Çiftçinin ihtiyacı olan her türlü araç ve gereci alıp çiftçinin hizmetine sunacağım, üstelik çok uygun bir fiyata bunu yapacağız. Çiftçimiz rahat bir şekilde topağını işleyebilecek. Ziraat Odasındaki kepçe çiftçiye 100 liraya çalıştırıyor, piyasada da 100 lira çalıştırıyorlar ama bunun çiftçiye bir faydası yok. Biz elimizden geldikçe yaşanan rantlara ve haksızlıklara karşı olacağız. Çiftçilikle alası olmayanlar hakkında da gerekli mercilere ileteceğiz. Battalgazi mahallesinde 101 tane mahalle var, bunların çoğunda çiftçi yok, biz bu sorunları çözmek için elimizden geleni yapacağız.”

 

Ulusal Gazeteler
17 Mart Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar