“Mağduriyetimiz Giderilsin!”

8.3.2018 14:12:24

Yapımı devam eden Kömür Tevzi Modern Dönel Kavşak’ın kendilerini mağdur ettiğini vurgulayan sanayi esnafı bir araya gelerek bir açıklama yaptı. Belediyeye seslenen sanayi esnafı, “Belediyemizin burada yaptığı hizmet amacını aşmıştır. Sanayi çarsısı esnafı olarak yapılan hizmetten şu anda mağdur durumdayız. Yapılan kavşağın hiç kimseye faydası olmadığını hatta trafik akışını engellediğini yetkililerin gelip burada bizzat görmeleri gerekir.” dediler

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Rahime Gül Erbaş

Yapımı devam eden Kömür Tevzi Modern Dönel Kavşak’ın kendilerini mağdur ettiğini belirten sanayi esnafı bir araya gelerek bir açıklama yaptı.  Kömür Tevzi Dönel Kavşak’ın önünde bir araya gelen esnaf belediyeye bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesi çağrısında bulundu. Sanayi esnafı adına açıklama yapan Sanayi Çarşı esnafından Ali Şanlı: “ Burada toplanmamızın amacı belediyemizin burada yaptığı hizmet amacını aşmıştır. Sanayi çarsısı esnafı olarak yapılan hizmetten şu anda mağdur durumdayız. Yapılan kavşağın hiç kimseye faydası olmadığını hatta trafik akışlını engellediğini yetkililerin gelip burada bizzat görmeleri gerekir. Biz buraya yapılan hizmetten memnunuz fakat yapılan hizmet gereksiz ve yersizdir. Bu kadar dar bir alan ve dar bir yola dar bir caddeye ne bu kadar büyük ada yapılabilir ne de tabiri caizse göbek yapılabilir.  Yoluna tamamı 20-30 metre genişliğindeki bir caddeye böyle bir kavşak fuzuli ve gereksiz. Biz kavşak yapılmasın demiyoruz. Zaten buradaki kazaların olmasının sebebi kavşağın olmamasıydı. Sinyalizasyon günü olmamasındandı. Bu güne kadar böyle devam edildi bundan sonra bir hizmet yapılacaksa hem esnafın menfaati gereği hem sürücü arkadaşların menfaati gereği hem de buradaki hizmet guruplarının faal ve büyük araçlarla çalışmasından dolayı burada trafik tıkanmış durumdadır. Bizim hizmet guruplarına giden araçlar büyük araçlar. Yolun tamamı 3 metre ile 5 metre arasında bölünmüş vaziyettedir.”

“PROJELERİNİ KÂĞIT ÜZERİNDE YAPIYORLAR UYGULAMADA GELİP GÖRMÜYORLAR”

Şanlı sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Burada kaldırımlardan çok trafiğin akışı için yolun, caddenin daha geniş olması gerekirdi. Yetkililerin gelip bizzat görmeleri gerekiyor. Belediyeler çalışmalarını proje ve kâğıt üzerinde yapıyorlar, uygulamada gelip görmedikleri için buradaki esnafların durumunu bilmiyorlar. Buradaki esnaf işsizlikten dolayı sıkıntılı, ilan reklam vergileri var, çalışma ruhsatları, ödemeleri, buraların kiraları var. Bunların ödene bilmesi ve yapılabilmesi için belediyelerin katkı sağlaması lazım. Benim bildiğim belediyeler esnafına yardımcı olur ki esnaf ayakta kalabilsin. Gelip hizmet yapıyorum diye caddeleri bölerek, kaldırımlar yaparak esnafı mağdur etmemeleri gerekir. Biz kendilerini çağırıyoruz, gelsinler meseleye sahip çıksınlar, ben yaptım, oldubitti mantığıyla işler yapılmaz. Caddenin darlığı yeterliydi bir de bunlar bir kavşak yaparak tamamıyla çevre yolundan gelen araçların buradaki esnafın yerini bulmaları mümkün değil. Tarifle bile bulamazlar. Buranın düzeltilmesini istemiyoruz. Aksi taktirde sanayi esnafı olarak arkadaşlarımızın tamamı yarın arabaları buraya çekerek yolu kaparlar o da olmazsa cezası neyse katlanırlar ve asfaltı, bordürleri, bu göbeği darmadağın ederler. Esnafın ekmeğiyle oynanırsa bu esnaf hesabını sorar. Biz yetkilileri uyarıyoruz. Gelip bu caddeyi düzeltsinler. İnsanları koyun sürüsü gibi tek sıraya düzüp trafiği aksatmasınlar. Trafik şube müdürü gensin buradaki araç akışını görsün ona göre bize yardımcı olsunlar. Biz hizmet isterken olumlu hizmet istiyoruz, olumsuz hizmet istemiyoruz. Biz şikâyetimizi ilgililere bildirdik ama bir sonuç alamadık.”

 

 

 

Ulusal Gazeteler
22 Mart 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar