Başkan Çakır Kadınlar Gününü Kutladı

7.3.2018 17:43:35

Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik yaptığı etkili ve örnek çalışmalara değinen Başkan Çakır,” İnancımız gereği ve peygamberimizin hadisleri çerçevesinde bir yönetim anlayışıyla kadınlara ayrı bir değer veriyoruz. Bunu da yapmış olduğumuz faaliyetlerde hissettirmeye çalışıyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>Hanife Sarı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve eşi Fatma Zehra Çakır, Vali Ali Kaban’ın eşi Neriman Kaban, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve eşi Sadiye Kahtalı, AK Parti İlçe Kadın Kolları başkan ve üyeleri ile STK kadın temsilcilerinin katılım sağladığı Büyükşehir Belediyesi’ nin organize ettiği 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliği Nikah Sarayında yapıldı.

“AMACIMIZ HER BÖLGEYE,  HER SEMTE BAYANLARA ÖZEL ALANLAR İNŞA ETMEK”

Burada katılım sağlayan kadınlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır: “8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum.  Bunu biz bir gün olarak görmüyoruz her günün kadınlar için özel olduğunu düşünüyoruz ve buna göre de programlarımızı, çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ayrıca buraya katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum bizlerin davetini kırmayarak buraya geldiniz, şeref verdiniz.  Biraz önce sunumda aslında biz Büyükşehir Belediyesi olarak hangi hizmetleri kadınlara yönelik yaptığımızı kısada olsa açıkladık ve birçok kardeşimiz bizim faaliyetlerimize katılıyor. Biz bir bütün olarak bu faaliyetlerimizi yürütüyoruz.  Temelde, anlayışımızda, inancımızın vermiş olduğu, peygamberimizin hadisleri çerçevesinde biz yönetim anlayışımızla da kadınlara ayrı bir önem ayrı bir değer veriyoruz. Bunu da sahada yapmış olduğumuz faaliyetlerde sizlere birebir hissettirmeye çalışıyoruz, inşallah sizlerde görüyorsunuzdur.  Bizim oluşturduğumuz sosyal mekânlar çok önemli bir merkez oldu. Kurslarımızda biraz önce gördüğünüz şuanda biz on binlerce hemşerimize ulaşıyoruz.  Kurslarımızda şuanda 70-80’ in üzerinde farklı kurslarımız var, bu kurslarımıza katılanların yüzde 80’ i bayan. Ve biz gerçekten bununla gurur duyuyoruz.  Gittiğimizde de 7 den 77’ ye her yaş gurubundan bayanlarımızı orda görüyoruz. Tabi, bir de gerçekten yaptığımız işlerinde doğruluğunu gösteriyor bunlar.  Hem yaşam merkezine olan ilgi hem kadın spor merkezine olan ilgi bu alanda gerçekten şehirlerde yeni yerlerin inşa edilmesi yeni merkezlerinde yapılmasını ortaya koyuyor.  Bu vesileyle de Kernek Külliyesinde bu güzel imkânı da kazandırmış olacağız. Buradaki amacımız her bölgeye her semte bayanlara özel spor yapabildiği, eğitimlerini alabildiği, istediği kursa katılabildiği alanları öncelikle fiziki olarak inşa etmek. Tabi ki bizim Kent Konseyimiz olsun Kültür Daire Başkanlığımız olsun Kültür AŞ Genel Müdürlüğümüz olsun biz büyük bir kadroyuz aslında, bu alanda hizmet etmeye çalışıyoruz. İnşallah bu hizmetlerimiz artarak devam edecek. Şuan bizim kurlarımızdan 20 bin kişiyi buradan istifade duyuyor çok önemli bir rakam bizim hedefimiz bu rakamı 40-50 binlere getirmek” ifadelerine yer verdi.

 

Ulusal Gazeteler
17 Mart Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar