“Başka Türkiye Yok”

4.3.2018 15:41:06

MHP tarafından Zeytin Dalı Operasyonuna destek vermek için binlerce kişinin katıldığı “Milli Birlik, Beraberlik ve Mehmetçiğe Destek” yürüyüşü düzenlendi. Teröre öfke Mehmetçiğe destek sloganlarının atıldığı yürüyüşte konuşan MHP İl Başkanı Avşar, “Kıvançta ve tasada bir ve beraber olmalıyız. Çünkü başka Türkiye yok. Vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız, millet bölündükten sonra iktidarın ne anlamı kalacaktır. Birlik ve beraberlik, şimdi değilse ne zaman olacaktır! Şimdi tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet diye haykırma zamanıdır. Afrin harekâtına ve Mehmetçik'e destek çıkma zamanıdır.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Rahime Gül Erbaş

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları tarafından binlerce kişinin katıldığı  “Milli Birlik, Beraberlik ve Mehmetçiğe Destek” yürüyüşü düzenlendi. MHP İl binası önünden başlayan yürüyüşüne katılan binlerce Malatyalı, teröre öfke, Mehmetçiğe destek sloganları attı. Yürüyüşe Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengül, Büyükşehir Genel Sekreteri Ercan Turan, MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Emrah Yılan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, MTSO Başkan adayı iş adamı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, STK temsilcileri, gaziler ve şehit dernekleri, aileleri katıldı. Yürüyüşte 16 Türk devleti bayrağı taşınırken, sinyal kesiciler de dikkat çekti. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüş süresince Kışla Caddesi ve İnönü Caddeleri trafiğe kapatıldı. Kışla Caddesi'nden başlayan yürüyüş, Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi önüne kadar sürdü. Polisin de geniş güvenlik önlemleri aldığı yürüyüşte vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı. Yürüyüş sonunda Malatya Park AVM önünde düzenlenen programda Kur'an-ı Kerim okunarak, şehitler için dua edildi. Burada konuşan MHP İl Başkanı R. Bülent Avşar şunları dile getirdi: “ Bugün burada, milli birlik ve beraberliğimizin daha da kuvvetlendirilmesi, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenliği istikrarı sağlamak; Afrin bölgesindeki teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattığı Zeytin Dalı Harekâtına destek vermek amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Türk milleti binlerce yıllık mazisinde ordu millettir. Türkistan'dan Anadolu'ya ordumuzla milletimiz hep bir olmuştur. Söz konusu olan vatandır. Vatanın söz konusu olduğu yerde tüm ayrıntılar teferruattır, Kıvançta ve tasada bir ve beraber olmalıyız. Çünkü başka Türkiye yok. Vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız, millet bölündükten sonra iktidarın ne anlamı kalacaktır. Birlik ve beraberlik, şimdi değilse ne zaman olacaktır! Şimdi tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet diye haykırma zamanıdır. Birlik ve beraberlik zamanıdır. Afrin harekâtına ve Mehmetçik'e destek çıkma zamanıdır. Türkiye üzerinde, içeride ve dışarıda alçakça hesaplar yapanlar can düşmanlarımızdır.

“15 TEMMUZDA OLDUĞU GİBİ MALATYA YİNE BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE”

Avşar: “ABD ve İsrail'in öncülük ettiği Batılı güçler; Afganistan, Irak ve Suriye'den başlayarak Ortadoğu ve bilhassa İslam coğrafyasının her yanını kan gölüne çevirdiler. Maksatları İslam coğrafyasındaki petrolü ve yeraltı zenginliklerini sömürmek olsa da plan üstüne plan geliştirdikleri bu coğrafyada esas gayeleri bir terör devleti kurmaktır. O bölgede emperyalistlerin maşası olan ve onların verdiği silahlarla bölge halklarına zulmeden terör örgütlerine karşı bu harekâtı yapıyoruz. Kimsenin topraklarında gözümüz yok. Ancak çevremizde yaşanan gelişmelere de duyarsız kalamayız ve gelişmeleri iyi bir şekilde tahlil etmek durumundayız. 15 Temmuz'da olduğu gibi Malatya yine birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olarak devletimizin bekası için mücadele eden güvenlik güçlerimizin her durum ve şart altında yanlarında, destekçisidir. Ve diyorum ki; Yolumuz gaza sonu şahadettir. Bu yolda hainlerle mücadelemiz; Son nefes, son nefer son damla kana kadar sürecektir. Sözlerime son verirken; Siyasi görüş farklarını bir kenara koyup Mehmetçik'e destek olan tüm hemşerilerime, cümle vatanseverlere, kalbi Türkiye için çarpan herkese çok teşekkür ediyorum. Allah kahraman ordumuzu muhafaza etsin yüceltsin ve muzaffer kılsın. Söz konusu milli beka oldu mu Allah şahit olsun ki hiç kimseyi tanımayız, hiçbir güce eyvallah etmez. Boyun eğmeyiz.” şeklinde konuştu.

 

 

Ulusal Gazeteler
17 Mart Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar