Okuma Yazma Seferberliği Sürüyor

2.3.2018 15:35:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında Vali Kaban’ın eşi Neriman Kaban Hidayet Mahallesinde okuma yazma bilmeyen kişilerin evlerini ziyaret ederek onları okuma yazma seferberliğine katılmaya davet etti

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Rahime Gül Erbaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında Vali Ali Kaban’ın eşi Neriman Kaban Hidayet Mahallesinde okuma yazma bilmeyen kişilerin evlerini ziyaret etti.  Ziyarette Bayan Kaban’a İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Sınıf Öğretmenlerinden Semra Özden ve Dilek Kırnık eşlik eti.  Battalgazi İlçesi Hidayet Mahallesinde ikamet eden 54 yaşındaki Müyesser Erdoğan’ı ziyaret eden Bayan Kaban şunları dile getirdi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve eşlerinin himayelerinde programlanan okuma yazma kursları Bugün başladı. Bugün ilk olarak sizinle başlıyoruz. Sizi kurslarımıza davet ediyoruz. Bilmiyorum daha önce böyle bir kursa katıldınız mı ama pazartesinden itibaren Tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak başlayacak kurslarımızda sizleri aramızda görmek istiyoruz. Evdeki kursiyerlerimizdeki ilk kursiyerimiz. Müyesser hanım oldu. Bugüne kadar şartların uygun olmamış okumaya fırsat bulamamış kişilerin okuma yazma öğrenmesi projenin amacıdır. Özellikle bayanlar bu konuda mağdur onlara yeniden bu hizmetten faydalanmak için Sayın Cumhurbaşkanımızın ve eşleri hanımefendinin başlatmış olduğu çok güzel bir proje. Biz de elimizden geldiğince hem ikna edeceğiz. Hem projenin devamını sağlayacağız. Bırakmalarını fırsat vermeyeceğiz.   Sizde mutlu olacaksınız, çocuklarınızda mutlu olacak. Hep beraber bu yarışın içerisine İnşallah gireceksiniz.”

“KURSU BİTİRENLER BİRİNCİ KADEME OKUMA YAZMA BELGESİ ALACAKLAR”

Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali tatlı ise şunları ifade etti: “Kursu bitirenler 1. kademe Okuma yazma belgesi alacaklar. Ondan sonra da 2. kademe için de eğitim vereceğiz. Yani daha sonra kursiyerlerimiz ilkokuldan mezun olacak resmi diplomasını alacak.  Pazartesi günü de inşallah bu kurslarımızı okullarımızda da başlatmış olacağız. Sayın valimiz ve hanımefendiler katılımıyla okullarımızda programı başlatmış olacağız.  Bu kampanya çerçevesinde Gerekirse bir öğrenci dahi olsa o öğrenciye bir öğretmen görevlendirebiliyoruz. Bunu taşrada özellikle okullarımızın olmadığı küçük yerleşim yerlerinde yapıyoruz. Öğretmen olmadığı zaman ücretli öğretmen veya emekli öğretmenlerimizi de görevlendirebiliyoruz.  Nerede kursiyer varsa orada en yakın okulumuz, halk eğitim merkezimiz, olmadı evlerde ve camilerde dahi eğitim verebileceğiz. 1 kişi de olsa her yer Okul mantığıyla hareket edeceğiz Bu kursumuz çok uzun sürmeyecek Mayıs ayı içerisinde okuma yazma kursu sona erecek. Siz de inşallah okumaya başlayacaksınız. Ondan sonra da okumaya devam edeceksiniz.”

“OKULA SADECE BİR GÜN GİTTİM DAHA GİDEMEDİM”

 Müyesser Erdoğan ise: “Ben okuyup Doktor olmayacağım. Köydeydik.  Babamlar okutmadı okula bir gün gittim Bir daha gitmedim. Kardeşlerim okudu ama beni göndermediler. Şu anda okumayı öğrenmeye de çalışacağım. 4 çocuğum var üniversite. Okuyan çocukların var bir oğlum veteriner. Bir oğlum komiser yardımcısı.  Allah razı olsun zahmet etmişsiniz.” şeklinde konuştu.

 

 

Ulusal Gazeteler
17 Mart Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar