Ağız Diş Sağlığı Merkezi Yeni Yerinde Hizmette

26.2.2018 16:49:31

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Yeşiltepe’deki yeni yerinde hizmete başladı. Dün itibariyle yeni yerinde hizmet vermeye başlayan hastanede 60 ünite, 5 yatak kapasitesi ve 1 ameliyathane bulunmakta

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Rahime Gül Erbaş

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin arkasında bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin inşasına geçtiğimiz yıllarda başlandı ve geçen yıl tamamlandı. Hizmete hazır hale getirilen Ağız ev Diş Sağlığı Hastanesi yeni yerinde dün itibariyle hizmete başladı. ADSM merkezi eski yeri olan TOKİ bölgesinde 1 Ağustos 2009 tarihinden beri hizmet vermekteydi. Yeşiltepe’de bulunan yeni binada kullanılacak diş üniteleri ve cihazların temin edilerek yaklaşık 1 ay süren altyapı ve montaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından hafta sonu taşınma işlemi tamamlandı. Pazartesi sabah yeni yerinde hasta kabulüne başlayan ADSH Yeni binasında 60 ünit,  5 yatak kapasitesi ameliyathanesi ile hizmet verecek. 5 Ekim 2016 tarihinde açılması planlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 7 bin 442 metre kare alandan oluşmakta. Bin 700 metre kare kapalı alana sahip olan ADSM içerisinde 1 adet ameliyathane, 5 yatak kapasitesi, 60 ünit bulunmakta.  Yeni yerin hizmete girmesiyle birlikte TOKİ’de bulunan eski bina ise tadilatın ardından poliklinik olarak hizmet vermeye devam edecek. Bilindiği gibi mevcut ADSM’na bağlı olarak Fırat Semt Kliniği, Beydağı Anne-Çocuk Kliniği ve Eski Malatya Semt Kliniklerinde de Ağız ve Diş sağlığı hizmetleri verilmekteydi. Mevcut ADSM, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün onayı ile 71 Ünit, 5 yatak kapasiteli B Grubu Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak ruhsatlandırılmıştı.

VATANDAŞ DA YENİ YERİNDEN MEMNUN

Hastanenin yeni yerinde hizmetini sorduğumuz vatandaşlar ise şunları dile getirdi: “ Yeni yeri eski yere oranla daha iyi. Orası hem kente uzaktı hem de gitmek için birkaç tane araba değiştirmemiz gerekiyordu. Burası kent merkezine yakın olduğu için ulaşım açısından daha iyi oldu. Umarız eski yeri de diş sağlığı merkezi olarak değerlendirirler. Yığılmayı önlerler bu sayede.”

 

 

 

 

Ulusal Gazeteler
22 Mart 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar