Yıldırım Müjdeleri Sıraladı

25.2.2018 16:09:25

AK Parti İl 6. Olağan Kongresini gerçekleştiren Malatya, Başbakan Binali Yıldırım’ı ağırladı. Malatya’ya müjdelerle gelen Yıldırım, Malatya’ya yapılacak projelerin arasında 30 sağlık tesisi, 37 okul, 7 yol, 11 baraj, havaalanın iyileştirilmesi, yeni OSB ve hızlı tren projelerinin olduğunu belirterek, “Malatya, havandan, karadan, lojistik merkeziyle, ticaretin, sanayinin kaynağı olacak. Malatya’yı teşvik yatırımlarında süper teşvik bölgesi yaptık. Yatırımlar için bütün şartlar hazır.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN & RAHİME GÜL ERBAŞ

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İl 6. Olağan Kongresine katıldı. Başbakan Yıldırım, kongre öncesi miting alanına toplanan vatandaşlara selamlama konuşması yaptı. Başbakan Yıldırım’ın Malatya ziyaretine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Malatya ve çevre illerden milletvekilleri eşlik etti. Kongreye AK Parti İl ve ilçe başkanları, belediye başkanları, MHP İl Başkanı Bülent Avşar, BBP İl Başkanı Ali Rıza Ulutaş, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları ve Partililer katıldı. Tek adayın olduğu kongre seçimini mevcut Başkan Hakan Kâhtalı, güven tazeleyerek tekrar başkan oldu.

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Malatya’da karşılaştığı coşkulu kalabalığa hitap ederek, “Havanız desen sert, insan desen civan mert, dağı, bahçesi cömert. Herkesin güzelliğine hasret olduğu şehir Malatya. Damarlarımızda üzümü kandır, kayısısı başımızda taçtır. Suyu desen ahu hayattır. Canımızdan can bir memleket Malatya. Malatya’nın yiğit gençlerini, bir o kadar AK kadınlarını bütün kardeşlerime muhabbetle selamlıyorum. Çarmuzu’yu, Kiltepe’yi, Boztepe’yi, Taştepe’yi, Orduzu, Banazı, Tecde’yi, Kernek’i, Sıtmapınar’ını, Eskimalatya’yı, Çırmıktı’yı sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum. 6. Olağan Kongremiz hayırlı, uğurlu olsun. AK Parti’de kongre demek, heyecan demek, muhabbet demek. Bu salonun 3 katı, 4 katı 20 bine varan sevgili Malatyalılar dışarıda bizi izliyorlar. Onlara da buran sevgi, selam ve muhabbetlerimizi gönderiyorum. Bizim kongrelerimiz sevgi demektir, kardeşlik demektir, birlik demektir, beraberlik demektir. AK Parti kongrelerinde hep tek yürek oluruz. Malatya kongresindeki bu muhteşem coşku AK parti davasına, AK Parti hareketini en güzel şekilde anlatıyor. Var ol Malatya. Seydi Battalgazi’nin şehri. Berhudar ol. Destan şehir. Malatya demokrasinin, hukukun, özgürlüklerin kale şehridir. Malatya mukaddes memleket davamıza her zaman sahip çıkmıştır. Buraya en son Cumhurbaşkanımızla beraber gelmiştik. 7 Mayıs 2016. Henüz Başbakanlık sorumluluğunu almamıştım. O gün de yine muhteşem bir coşkuyla bizi bağrınıza bastınız. Görüyorum ki, bu gün de muhteşemsiniz. Malatya Malatya bulunmaz eşin. Gönülleri coşturur ayla güneşin” diye konuştu.

“DESTANLAR ŞEHRİ MALATYA”

“Malatya destanlar yazılan şehir. Yüreği memleket sevdasıyla yananların şehridir. Malatya cumhurbaşkanları, başbakanlar, âlimler yetiştiren şehirdir” diyen Başbakan Binali Yıldırım şunları dile getirdi, “Turgut Özal’ın, Hamido’nun, Recai Kutan’ın şehridir. Fethi Gemuhluoğlu, biraz Ahmet Kaya, Eşref Bitlis’tir Malatya. Malatya gönül şehridir, Malatya AK davanın şehridir. Kurulduğu bugüne Malatya AK Parti’yi hep sahiplenmiş, Milletin Adamı Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrına basmıştır. Size minnettarız Malatya. Malatya her seçimde başa güreşti. 2011 Genel Seçimlerinde AK Parti’ye yüzde 68 oy verdiniz. Yerel seçimlerde yine AK Parti’yle yola devam dediniz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeni bir rekor, yüzde 70’i geçtiniz, tarih yazdınız, destan yazdınız. Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde en başarılı 3’üncü büyük şehri olan Malatya, halk oylamasında da yüzde 70’lik oy oranıyla değişime, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine güçlü bir destek verdi. 16 Nisan’da Malatya’da yükselen ayak sesleri yeri göğü inletti. O zaman Malatya, gençler, hanımlar soruyorum, 2019’da yeni bir destan yazmaya var mısınız? Yeni bir rekora imza atacak mıyız? Eski Türkiye’nin kapılarını bir daha açılmamak üzere kapatmaya hazır mısınız? Allah’ına kurban Malatya! İşte Malatya, işte Teşkilat! Yunus Emre hepimizindir, Mevlana hepimizindir, Hacı Bektaş hepimizindir, Hacı Bayram, Eşref Oğlu Rumi hepimizindir. Niyazi Mısri hepimizindir. Bakınız, Malatyalı Niyazi Mısri ne diyor? Derman aradım derdime, derdim bana derman imiş. Burhan aradım aslıma, aslım bana burhan imiş. Asıl sizsiniz. Yolumuzu aydınlatan da sizsiniz. Malatya’sınız. Sizinle derdimiz de, davamız da birdir. Dost dar zamanda, zor zamanda belli olur. 15 Temmuz’da daha Cumhurbaşkanımız milleti meydanlara çağırmadan Malatyalı yiğitler, hanımefendiler, yediden yetmişe herkes sokağa indiniz, ay yıldızlı bayrağı düşürmediniz. Ezanları dindirmediniz. Alçaklara dersini verdiniz, Allah sizden razı olsun. Cumhurbaşkanımıza ‘dik dur eğilme, bu millet seninle’ dediniz. Bütün Malatya o gece bir oldu, diri oldu. Biz sadece rükûda yaratanın önünde eğiliriz. Başka hiçbir gücün önünde eğilmeyiz. Her birinize bu kahramanlıklarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

“DÜNYA’YI TÜRKİYE İLE BULUŞTURAN ÖZAL”

“Türkiye’yi dünyayla buluşturan, Türkiye’yi dünyaya açan merhum Turgut Özal’ın memleketinden de başka bir türlüsü beklenmezdi zaten” ifadesini kullanan Başbakan Yıldırım, “Şunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Eğer bugün çetelere karşı göğsümüzü siper ediyorsak, bizler Malatya’dan milletten aldığımız güç sayesindedir. Eğer bugün dünyanın her yerinde, Filistin’de, Irak’ta, Suriye’de, Arakan’da, Afrika’da hakkı, hukuku, mazlumları savunuyorsak bu sizin sayenizdedir. Eğer bugün Ferhat gibi aşkla imanla, aşınmaz dağları delip Türkiye’yi bugünlere ulaştırdıysak 81 vilayetimize, 81 milyon vatandaşımıza hizmeti ulaştırdıysak bu sizin rehberliğiniz sayesindedir. Hamd olsun ki, bu aziz millete hizmet etmek şerefine nail oldum. Devlet ile millet arasındaki mesafeyi kapatmak için devlete erişimi kolaylaştırmak için 15 yıldır çalışıyoruz, çalışıyoruz, daha çok çalışıyoruz. 81 vilayetimize, 40 bin köyümüze hizmet götürdüğümüz gibi Kurşunlu’nun, Hasançelebi’nin, Doğanyol’un, Sürgü’nün yollarını da açtık. Ülkemizi dünyanın en saygın, en güçlü, ülkelerinin arasına soktuk. Bugün Balkanların, Kafkasların çocukları bu ülkeye bakıyor, bu aziz millete bakıyor. Suriye’nin, Kudüs’ün, Gazze’nin, Myammar’ın çocukları Türkiye’ye bakıyor. Siz bu millet dünyanın vicdanıdır. Siz merhametin adısınız. Siz Filistin’in haklı davasının en büyük güvencesisiniz. Merhametsiz bir dünyaya hayır diyoruz. Gücün değil, hakkın hâkim olmasını istiyoruz” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE UMUDUN ADIDIR”

Afrin’de yapılan Zeytin Dalı Harekâtına değinen Yıldırım şunları vurguladı, “Türkiye sadece kendi hukukunu korumakla kalmıyor mazlumların, mağdurların, insanlığın hukukunu da savunuyor. Dünyanın hiçbir yerinde ki krizlere, haksızlıklara ilgisiz kalmıyoruz. Bu yüzdendir ki bölgesel ve küresel hiçbir mesele Türkiyesiz çözülmüyor. Dünyanın bütün mağdurları için ay yıldızlı bayrağımız, umudun sembolü oldu. Dünyanın bütün mazlumları için Recep Tayip Erdoğan, hak ve adaletin sembolü oldu. Türkiye umudun adıdır, gelecek Türkiye’nindir. Şu anda bölgemizde birçok yerde, Türkiye’nin dağları yeri göğü inletiyor. Bu nidaları bu güne kadar karşılıksız bırakmadık, bundan sonrada inşallah bırakmayacağız. Malatya’nın huzuru, kardeşliği bütün bölgelere yayılsın. Değerli kardeşlerim ülkemizin hukukunu, kirletmeme konusunda kararlıyız. Hem ülkemizin bütünlüğünü hem de vatandaşların can ve mal güvenliğini her türlü tehditlere karşı koruyacağız. Terörle mücadelemiz öncelikle vatandaşlarımızı terör şiddetinden ve terörün zulmünden kurtarmak içindir. Bildiğiniz gibi sevgili kardeşlerim ‘Zeytin Dalı’ Harekâtında bir ayı geride bıraktık. Mehmetçiğimiz orada, Afrin de destan yazıyor, kahramanlık üstüne kahramanlıklar yaşatıyor. Sınırımıza yakın bölgelerin büyük bir kısmını terör örgütlerinden temizledik. Mehmetçiğimiz hiçbir sivilin zarar görmemesi için çok ama çok dikkatli hareket ediyor. Bize siviller konusunda ders vermeye kalkışanlar, utanç dolu tarihinize bir bakın ondan sonra konuşun. Mehmetçik yola çıktığında Malatya annelerinin verdiği destek için teşekkür ediyorum. Mehmetçiğimize, jandarmamıza, özel harekâtımıza, Rabbim ayaklarını taşa değdirmesin. Devletimizin, milletimizin, ülkemizin sırtı yere gelmesin.”

“YARINIMIZ BUGÜNDEN DAHA İYİ GÜZEL OLACAK”

Terör örgütlerine karşı verilen mücadelede gelinen son aşamayı değerlendiren Yıldırım şöyle konuştu, “Şehitler bizim Başımızın tacıdır, şehitlerimiz bizim gönlümüzdedir, onlar gönlümüzde yaşıyor. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Biz kimseyi, dili mezhebi, dini, etnik kökeni ile değerlendirmedik. İnsan, yaratılmışların en yücesidir. Suriye’de de, Afrin’de de aynı anlayışla ilerliyoruz. Orada mezhep çatışması çıkartmak isteyenlere karşı mücadele veriyoruz. Etnik katliam yapanları, bölgeden def etmek için büyük bir mücadele veriyoruz. PKK, PYD, YPG, DEAŞ’ın yalanlarını, oyunlarını ve kirli ittifaklarını tek tek bozamaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bu eli kanlı katiller ve onları cesaretlendiren örgütler, ülkemizin geleceğini, yarınlarını çalamayacaklar. Sadece kendi sınırlarımız değil, bölgemizin geleceğini de güvenceye alacağız. Bölgesel ve küresel barış için bunu İnşallah başaracağız. Başkasının acılarını hissetmeyen emperyalist güçlerin, yapması gerekenin de b u olduğunu düşünüyoruz. Meşru bir devlet, terör örgütlerinden hiç birini kendisine dost edinemez. Terör örgütlerine sempati besleyenlerin eline kan bulaşır. Senelerdir, dostlarımıza da hep bunu söylüyoruz. Terör örgütlerini, cinayet şebekelerini, kendi siyasetinizin aracı olarak görmeyin. Kan dökücü, terör örgütleri ile aranıza erişilmez mesafe koyun. Biz yılmadan ve usanmadan bu mücadeleyi vereceğiz. Şehitlerimizin emanetine hakkı ile sahip çıkmaya devam edeceğiz. Malatyalılar hiç merak etmeyin, yarınımız bugünümüzden çok daha güzel olacak.”

CHP’DEN CUMHUR İTTİFAK’INA AŞAĞILAMA

Cumhur İttifakı eleştiren CHP’yi sert sözlerle uyaran Yıldırım, CHP’nin 16 Nisan’da Hayır cephesinde 14 parti ile ittifak yaptığını belirterek şu ifadeleri kullandı, “Seçim havasına giriyoruz, Milliyetçi Hareket Partisi ile görüşmelerimizi tamamladık. Cumhur İttifakına yönelik kanun teklifini meclise sunduk. Bu yasa tasarısıyla öncelikli hedef seçim güvenliğini saplamaktır. O iptalleri ve şaibeleri ortadan kalkacak. Ayrıca gençlerimize de bu yasa teklifinde bir müjdemiz var. Anayasa değişikliği ile seçme ve seçilme yaşını Milletvekilliği için 18’e düşürmüştük, ancak bu değişiklik Yerel yönetim seçimlerini kapsamıyordu. Şimdi çıkaracağımız bu kanunla 18 yaşını tamamlayan gençlerimiz milletvekili adayı olduğu gibi belediye başkanı, meclis üyesi, muhtar ve bütün seçimlere de aday olabilecekler. Daha önce yapılan ittifak çalışmalarının gizli kapaklı ittifakları artık ortadan kaldırıyoruz, herşey milletin gözü önünde olacak ama ne yaparsak yapalım Ana Muhalefet CHP’yi bir türlü mutlu edemedik. Hemen çamur atmaya, ağızlarını bozmaya başladılar. Çünkü önce söyledikleri gibi, ne diyorlardı; Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez lafından tiksiniyoruz”, millet de sizden tiksiniyor. Bu lafı söyleyene bu millet tiksinir. Milli ve yerli iseniz niye gocunuyorsunuz, buyurun siz de katılın. Tekliften canları sıkılmış. Biri çıkmış diyor ki, Cumhur İttifakı ahlaksız tekliftir. Yahu bu nasıl bir kendini bilmezlik, sen Cumhur İttifakına Milletinin adının geçtiği böyle bir yere bu benzetmeyi nasıl yaparsın. Bu nasıl siyaset, bunlar fikir üretemeyince kabalaşıyorlar, çirkinleşiyorlar, ne yaptıklarının farkındalar ne de söylediklerinin farkındalar. Seçim dönemlerinde kapı kapı dolaşıp gezen bu CHP başkanı değil miydi? Ne yaptı 14 parti ile ittifak yaptı. Kime karşı, Cumhur’a karşı yaptı. Şimdi de Cumhur İttifakı yapmak Ahlaksız bir teklifmiş. Hadi oradan. Aynı şekilde 16 Nisan oylamasında Hayır cephesi kuranlar, ittifak yapanlar, bölücülerle beraber çalışanlar bunlar değil miydi? Ne çabuk unuttunuz? Biz bu ittifakları ise yasal hale getiriyoruz. Onların anlayacağı dille söylüyorum, hodri meydan diyoruz, bize millete güvenimiz tam, 16 yıldır milletken karne alıyoruz biz. Sadece ülkemizin geleceği için çalıştık, fitneye, fesada geçit vermedik. Bundan rahatsız olanlar var, varsın olsunlar, varsın saldırsınlar. Malatyalıların bir sözü var; “Ağaçtan Maşa, Abdal’dan Paşa Olmaz” millete tepeden bakmakla iktidar olunmaz. Malatya kararını çoktan verdi.”

YILDIRIM, MÜJDELERİ BİR BİR SIRALADI

Malatyalılara bir bir müjdeleri sıralayan Yıldırım, yapılması planlanan projelerden bahsederek, “16 yılda Malatya’ya tam 16 Milyar lira yatırım yaptık. Her yıl bir milyar yatırım, helali hoş olsun, Malatya her şeyin en güzeline layık. Yaptıklarımızı saysak saatler alır, onun için neler yapacağımıza bakalım. Malatya eğitim seviyesi çok yüksek bir şehrimiz, bugüne kadar Malatya’ya 5 bin derslik kazandırdık. Şimdi 37 tane daha yeni okul yapıyoruz. Kız çocuklarımızın daha fazla okula gitmesi başta olmak üzere ilk ve orta öğretimde okullaşma oranı Malatya’da nerdeyse yüzde 100’e yaklaşmış, Malatya’ya da yakışan bu. Malatya’da, Türkiye’de insana yatırımın geleceğe yatırım olduğunu biliyoruz. Açtığımız hastanelerle Malatya’da sağlıkta çağ atlattık. Türkiye’nin, hatta bölgenin en önemli Karaciğer Nakil merkezi Malatya’da ve bütün dünyaya şifa dağıtıyor. Şimdi de Malatya’ya ve Bölgeye hizmet verecek bir Onkoloji yani kanser tedavi hastanesi de yapıyoruz. Ayrıca Battalgazi Hastanesini yatırım programına aldık proje ve ihale aşamasında Malatya’ya yapılacak tam 30 sağlık tesisi var. Kamulaştırma çalışmaları devam ediyor, OSB’ler yetmiyor ve daha da büyütmeye başladık. Kükürt konusundaki sorunları biliyoruz, bununla ilgili tarım bakanlığımız gerekli tedbirleri alacak. Geçtiğimiz Temmuz ayında Malatya Mişmiş’i Kayısısı coğrafi tescilini aldı, dünyada Malatya kayısının merkezi oldu. 2017’de rekor üretimler 170 bin tona yükseldik. Son 6 yılın en büyük üretimi gerçekleşti ve inşallah bu yıl daha bereketli olacak. Lisanslı depoculuk faaliyetlerini de Malatya’nın evladı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci hazırladı, faaliyete yakında geçecek. Ayrıca soğuk hava depoları kuruyoruz. Şimdi de sulamada büyük bir atak yapıyoruz, inşa ettiğimiz 8 barajın yanı sıra 11 barajı daha yatırım programına alıp önümüzdeki yıllarda yapacağız. Hayvancılıkla uğraşan Malatyalı hemşerilerimiz için tarıma dayalı ihtisas besi organize tesisini kuruyoruz” şeklinde konuştu.

“TİCARETİN KAYNAĞI MALATYA”

Ulaşım, sanayi, ticaret konularına da değinen Yıldırım şu hususları dile getirdi, “Belediyemiz büyükşehir olduktan sonra çok büyük kalkınma hamlesi yapmış. Gerek şehir içi yolları, gerek köy yolları bir başka olmuş, muhteşem olmuş. Türkiye’nin ilk ve tek cazibeli içme suyu Malatya’da. Uludağ, Erciyes ve Ağrı’yı biliriz ama Beydağı’nı pek konuşmayız. Dünya gözüyle Beydağı eteğindeki o kaynak sularını herkesin görmesi lazım. Şehri besleyen, Yeşil Malatya’ya su veren, can veren bu kaynak hakikaten büyük bir mucize! Genel bir Kentsel Dönüşüm Projesi başlattık. Battalgazi İlçesindeki Taştepe, Hanımın Çiftliği Mahalleleri yeniden imar ediliyor. Malatya’da bölünmüş yol uzunluğunu 16 yılda 36 Km’den 416 Km’ye çıkardık. 80 yılda yapılanın 10 katını 15 yılda tamamladık. Merakla beklediğiniz Malatya Çevreyoluna da başladık, inşallah önümüzdeki yıllarda tamamlayacağız. Malatya’da 7 tane yeni yol projesi devam ediyor. Bu yolların birçoğunu bu sene bitireceğiz. Hızlı tren çalışmaları da bütün hızıyla devam ediyor. Malatya’yı Sivas üzerinden, Edirne Kars hattına bağlayacağız. Ayrıca çok önemli bir ihtiyacınızın olduğunu biliyorum; Havalimanını Malatya’nın havasına yakışır modern, güzel bir terminal yapacağız. Malatya, havandan, karadan, lojistik merkeziyle, ticaretin, sanayinin kaynağı olacak. Malatya’yı teşvik yatırımlarında süper teşvik bölgesi yaptık, 6. Bölge yaptık, hatta 6. Bölgeden de fazlasını yaptık. 6. Bölgede sadece 6. Bölge teşvikleri var ama Malatya’da ve diğer 22 ilimizde daha fazlası var. Kullanılan enerjiye de destek vereceğiz, yatırım için ne gerekiyorsa bütün şartlar hazır. İnşallah bu teşvikle Malatya yatırım üzerine yatırımla buluşacak ve daha da gelişecek. Yeni bir sürecin yeni bir atılımın başındayız, ufkumuz geniş, vizyonumuz büyük. Malatya’dan artık desteği de aldık.”

“MALATYA 3 KAT HİZMET ALDI”

Kongrede konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Malatya’da yapılan yatırımlardan söz ederek, “Malatya Ak Partinin omurga illerini başında gelmektedir. Malatya Ak Partinin kaderiyle kendi kaderini eşitleyen bir ildir. Ak parti hizmet ağıyla Türkiye’nin dört bir yanını donatırken 28 Şubat sürecinden en çok etkilenen il olarak vesayet odaklarıyla mücadelenizi sevdi. Yıllarca terörü iline sokmayarak hayat hakkı tanımayan 15 Temmuzda aslanlar gibi meydana çıkan Malatyalı hemşerilerin cumhurbaşkanımızın ve sizin FETÖ’ye ve terör örgütlerine karşı dik duruşunuzu sevdi. Ak partinin zalime karşı mazlumdan yana tavrını sevdi. Doğu Guta’da sivil, yaşlı, kadın demeden yapılan katliamları görmezden gelip Türk silahlı kuvvetlerinin operasyonunu algı operasyonlarıyla yıpratmaya çalışanlara inat Afrin’de sadece teröre karşı mültecilerin ülkesine topraklarına dönmesi için vermiş olduğu mücadelemizi sevdi. Malatya ak parti iktidarları döneminde bütün cumhuriyet tarihinde Malatya’ya yapılan yatırımların 3 katından daha fazla hizmet aldı. Sizin talimatlarınızla Malatya 6. Bölge teşviklerinden yararlanmaya başladı. Doğu ve güneydoğu Anadolu’nun kalkınmasını hedefleyen Cazibe merkezleri programında yer aldı. Yıllardır kangren haline gelen çevre yolu sizin talimatınızla çözüldü, ihalesi yapıldı, çalışmalar başladı. Karaciğer ve onkoloji hastanesi, lojistik merkez, hızlı tren say sayabildiğiniz kadar sayın. Malatya’ya sizlerin ve ak partinin hizmeti çok büyük. Malatyalılar 2002’de şer güçlerin cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın meclise girmesini engellemeye çalıştıkları sırada da 2008’de aka partiyi kapatma çalıştıklarında da e muhtıra vermeye çalıştıklarında da 2013’de gezi parkı bahanesiyle sokakların altını üstüne getirdiklerinde ve 2016 hain darbe girişimi sırasında da ak partinin cumhurbaşkanımızın ve sizin yanınızda oldu. Kendi ülkesine kendi milletine ihanet edenlere karşı Malatyalı yumruğunu sert tuttu. Malatya 15 Temmuzdaki direnciyle, mücadelesiyle darbenin seyrini değiştiren şehirlerden birisi oldu. 16 Nisan referandumunda da sandıkta da Malatya olarak bu alçaklara gereken cevabı verdik.  Ekonomimizi ve ülkemizi büyüteceğiz daha çok çalışacağız, daha çok yorulacağız. Bir, beraber olacağız. Hep birlikte Malatya ve Türkiye olacağız” ifadesinde bulundu.

“PARTİYİ MİLLETİMİZLE BÜYÜTTÜK”

Ak Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı ise 3 yıllık il başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalardan bahsederek şu ifadelerde bulundu, “14 Ağustos 2011 tarihinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek çıkmış olduğumuz bu yolda Allah’a hamd olsun gerek hükümet icatlarımızda gerekse de parti çalışmalarında cumhuriyet tarihinde daima ilklerin partisi olduk. Ak partinin hikâyesi bir milletin aşk hikâyesidir. Ak partimizi milletimizle birlikte kurduk milletimizle birlikte büyüttük. Bizim başarılarımızın gerisinde milletimizle kurduğumuz güçlü ilişki milletimizden aldığımız büyük destek var. Kurulduğu günden beri Ak parti Malatya il başkanlığı çatısı altında hizmet veren emek sarf eden ülkesi, milleti ve davası için fedakârca mücadele yürüten tüm il başkanlarıma teşkilatlarıma, her kademede görev almış görev almış arkadaşlarımız ve Malatyalı hemşerilerime çok çok teşekkür ediyorum. Sayın başbakanım 18 Ocak 2015’de bakanımız Bülent Tüfenkci’ den aldığım görevimde 3’üncü yılımızı tamamlamış bulunmaktayız. Görevde bulunduğumuz süre zarfında 2 genel seçim bir de referandum olmak üzere 3 seçim geçirdik. Seçim öncesi çalışmalar anlamında tüm teşkilatlara örnek çalışmalarda bulunurken seçim sonuçlarında da hamd olsun hep rekorlar kırarak bu günlere geldik. En son 16 Nisan referandum seçimlerinde yüzde 70 oranında oy alarak yeni rekor daha kırmış olduk. İl ve ilçe yönetimlerimizle kadın ve gençlik kollarımızla mahalle başkanlarımızdan sandık yönetimlerimize kadar bizler çok büyük bir aileyiz. Malatya’ya yaklaşık 107 bin üyesi olan bir teşkilatımız var. En son seçimlerde almış olduğumuz 325 bin oyun her 3 oy veren bir vatandaşımızdan birini partimize üye yaptık. Aynı zamanda buran el-Bab’a Cerablus’a, Münbiç’e ve şu an dört bir tarafı teröristlerden temizlenen Mehmetçiğimizin destan yazdığı zeytin dalı uzattığımız Afrin’e selam olsun.”

 

 

Ulusal Gazeteler
22 Mart 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar