Talep Dosyası Başbakan’da

23.2.2018 15:12:35

Ak Parti il Başkanı Hakan Kâhtalı, Başbakan Binali Yıldırım’ın Katılacağı Kongre ve Miting ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulundu. Başbakan Yıldırım’ın müjdelerle geleceğini ifade eden Kâhtalı, Malatya’ya yapılmasını istediği Talep dosyasını Başbakana verdiklerini ve Başbakanın değerlendirmeden sonra bu müjdeleri Malatyalılarla paylaşacağını dile getirdi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

İl Kongresine ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı miting ile ilgili Ak Parti İl Başkanlığında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in yanı sıra İl Başkanı Hakan Kâhtalı, İlçe Belediye Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları katıldı. Kâhtalı, Başbakan Binali Yıldırım’a Malatya ile ilgili proje ve talepleri bir dosya halinde sunduğunu ve Başbakan’ın bu talepleri değerlendirdikten sonra Malatyalılarla paylaşacağını ifade etti. Taleplerin içinde 2. Üniversite, 3. Organize, Havaalanı, Hastaneler, Kuzey Çevreyolu, Hızlı Tren ve birçok projenin olduğunu dile getiren Kâhtalı, “Talep dosyasını Başbakanımız değerlendirecek ve sayın başbakanımız burada mitingde Malatyalı hemşerilerimizle paylaşacak. Bugüne kadar Cumhurbaşkanımız Malatyalıların istediği hiçbir şeyi geri çevirmedi” dedi.

“6. OLAĞAN KONGREMİZİ YAPACAĞIZ”

Partinin 6. Olağan Kongresine hazırlandıklarını belirten AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Malumunuz partimizin, AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar 5 tane kongre yaptık. Birçok arkadaşımız şu anda İl Başkanlığı görevlerini ifa ettiler. 5 il başkanımızın 5’i de şu ana kadar partimizin değişik kademelerinde il başkanlığından sonra farklı yerlerde görevlerini devam ettirdiler. Şu anda İnşallah 6. olağan kongremizi yapacağız Bugün de inşallah Hakan Kâhtalı beyin 1. dönemi geride kaldı 2. döneminde inşallah yapılacak kongrenin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.  Biz de usul arkadaşlarımızı medyanın önünde seçmenin önünde rencide edecek bir tarzda farklı partilerin bir yaptığı gibi eleştirmiyoruz. Farklı bir atmosferin oluşması gibi değil kongrelerinden önce aday olan kardeşlerimiz değişik kesimlerden yapılacak bir takım araştırmalar neticesinde arkadaşlarımızın vermiş olduğun güvenoyu ile ister sahada, ister teşkilatlarda olsun, isterse şu anda seçilen partinin ana kademesinde yer alan arkadaşlarımız il Kongresi'ne gidiyor” diye konuştu.

“MİTİNGLERDE MALATYA ROL MODEL”

Mitinglerde Malatya’nın Türkiye’de rol model olduğunu dile getiren Şahin, Başbakanın Malatya’ya müjdelerle geleceğini belirterek şunları ifade etti, “Miting Şölen havasında olacak kongremizi salonda dışarıda da coşkulu bir kalabalık ile Sayın Başbakanımızın milletimize hitap etmesi için bir altyapı oluşturuldu. Aranızda bir açıklaman için yapacaksın Hasretin bütün Malatyalıları yarın saat 12.00’deki Başbakanımızın konuşmasında O alanı doldurmalarını bekliyorum. Malatya'da yapılan bütün miting ve kongrelerimiz tüm siyasi partilere biraz daha rol model olmuştur. Yarın yapacağımız kongre öncesi mitingine Türkiye'de rol model olabilecektir. Başbakanımız bugüne kadar Malatya Geldiğinde mutlaka kendilerinden birtakım müjdeli haberler bekliyoruz. Daha önce talep etmiş olduğunuz projenler ile alakalı desteklerini hep almışızdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken de böyleydi, Sayın Davutoğlu Başbakanken de öyleydi.  Sayın Yıldırım Beyefendi ben şu an başbakan sıfatıyla gelecek Ben eminim şu ana kadar kendilerinden talep edeceğimiz ilimiz için olan fazla dosyaları kesinlikle katkı sunacağını ümit ediyorum.”

KÂHTALI 3 YILINI TAMAMLADI

İl Başkanlığı döneminde 3. Yılını tamamladığını ve teşkilat tarafından tekrar aday gösterildiğini ifade eden Ak Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, “Allah’ın izniyle Başbakanımızı Malatya’da Ağırlayacağız. Bugüne kadar Malatya’da yapmış olduğumuz bütün mitinglerde, bütün kongrelerimiz Türkiye’de ses getirdi. Kısmet olursa da Başbakanımıza güzel bir karşılama yapacağız veya vatandaşımızla birlikte bir araya geçirme fırsatını bulacağız. Partimiz 2001 yılından beri kurulduğu günden bu güne kadar Malatya’mızda hizmet eden çok kıymetli il başkanlarımız oldu. Malatya’ya siyaseten Ak Parti olarak baktığımızda birlik ve beraberliğini tesis etmiş bir parti ve Allah’a şükür bugüne kadarda benden önce 5 arkadaşımız il başkanlığı yaptı.2015 yılının 18 Ocağında görev bize tevdi edildiğinde kongremizi yapmıştık ve o günden bugüne 3 yılımızı tamamlamış olduk. Tekrar bu görevi devam etmemiz için de başta Malatya’daki siyasi arkadaşlarımız olmak üzere yerel yönetimlerimiz ve teşkilatın bütün kademeleri bir bütünlük içerisinde bu görevi tekrar bizim yapmamızı uygun gördüler. Bunu da Teşkilat başkanımız Mustafa Ataş, Kıymetli Başbakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve onaylarıyla yine bu kongrede aday gösterildik. İnşallah yapacağımız kongreden sonra önümüzdeki 3 yılda İl Başkanlığı görevini devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız” ifadesini kullandı.

TÜM MALATYA’YI DAVET ETTİ

Yapılacak Kongre ve mitinge tüm Malatya’yı davet eden Kâhtalı şöyle konuştu, “Bu 3 yıl içerisinde teşkilatımız güzel işler yaptı, buradaki teşkilat partinin mutfağıdır, partinin ana omurgasıdır. Siyasilerimizin bağlı olduğu yer de teşkilattır, genel merkezdir. Bizim genel başkanımız cumhurbaşkanlığı görevinden dolayı genel başkanlığına bir süre ara vermişti, daha sonra Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile beraber nasip oldu, tekrar genel başkanımız oldu. Başkanlık sürecimde 3 genel başkanımızla çalıştım, il başkanlığı görevine geldiğimde Sayın Ahmet Davutoğlu genel başkandı, daha sonrasında Başbakan Binali Yıldırım Genel Başkan oldu, ardından tekrar Sayın Cumhurbaşkanımız genel başkanımız olarak yeni bir güç kattı. Teşkilatlarımızda yeni bir dinamizm oluştu, bu görev süreci içerisinde 4 kez Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırlamış olduk. 2 kez Başbakanımızı ağırladık ama Binali Yıldırım o zaman Ulaştırma Bakanımızdı, birkaç kez Malatya’mıza gelmişti ama ilk kez Başbakan olarak Malatya’mıza teşrif edecekler. Malatyalı hemşerilerimiz Ak Parti’ye gönül vermiş ve yüzde 70 destek aldığımız bir il ve Malatya Cumhurbaşkanımıza sevdalı bir il. İnşallah yapacağımız kongre ve mitingde destek vererek Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza ve Partimize sahip çıktığını bir kez daha ortaya koyacaktır.”

“AYRIMCILIĞA YER YOK”

Kimseye ayrımcılık yapmadıklarını dile getiren Başkan Kâhtalı, Malatya’da Alevi’si, Sünni’si, Kürt’üyle, Türk’üyle hep birlikte biz bir Malatya’yız vurgusunu yaparak şu ifadelere yer verdi, “Başbakanımız buradan ayrıldığında hafızasında Malatya’ya dair güzel bir anı bırakacağız. Bunun için bütün çalışmalarımızı yaptık. Teşkilatımız, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizle hep beraber el ele verdik başbakanımızı karşılamak için. Nasip olursa saat 12.00’da Kapalı Spor Salonunun önünde yapacağımız mitinge bütün Malatyalı hemşerilerimizi davet ederek partimize sahip çıkmaya bekliyorum. Ak Parti’ye gönül vermiş ve Ak Parti’yi başından beri gönülden destek veren Malatyalı hemşerilerimiz orada Sayın Başbakanımızla buluşturmak istiyoruz. Yaptığımız işlerde Ahiret bilinci ile yaptığımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hiç kimseye bugüne kadar ayrımcılık yapmadığımızı v bundan sonra da yapmayacağımızı yine ifade etmek isterim. Malatya’da Alevi’si, Sünni’si, Kürt’üyle, Türk’üyle hep birlikte biz bir Malatya’yız, hep birlikte Türkiye’yiz. Bu yüzden bu toprakları vatan bilen bütün kardeşlerimizle birlikte ister partimize oy versin, ister vermesin kardeşlik hukuku içerisinde birbirimizi kucaklamayı çok iyi biliriz. Hiçbir ayrımcılığa bugüne kadar fırsat vermedik, bundan sonra da Cumhurbaşkanımıza ve partimize layık çalışmaların aynısını devam ettireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

MALATYA’NIN TALEPLERİ BAŞBAKAN’DA

Başbakan’ın Malatya’ya müjdelerle geleceğini ve kendisine Malatya için bir talep dosyası sunduklarını öne süren Kâhtalı, “Talep dosyasını Başbakanımız değerlendirecek ve sayın başbakanımız burada mitingde Malatyalı hemşerilerimizle paylaşacak. Battalgazi’de Eski Devlet Hastanesinin olduğu yere Hastanemizin temellerinin atılmasını istiyoruz. Onkoloji Hastanemiz devam ediyor ve bu yıl bitirilmesini istiyoruz. Hava limanının hemen büyütülmesi ve hızlı bir şekilde yapılması için talimatlandırılmasını istiyoruz. İkinci Üniversite için talebimizi her defasında yeniliyoruz, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız buna sıcak bakıyor ve onayını bekliyoruz. Hızlı Trenin daha öne alınmasını talep ediyoruz. Burada yaptığımız çalışmalar diğer illere göre yaptığımız çalışmalara nazaran birinci sırada yapılan çalışmalar. En iyi şekilde, temiz ve huzurlu bir şehir ve Malatya’da yapabilecek bir şey kalmadı. Kuzey Çevreyolu’nu başlattık ve Allah nasip ederse önümüzdeki yıl içerisinde bunun bitirilmesi talebimiz var. Burada 54 kilometrelik bir yol, tali yollar, orta refüjleri, viyadükleri ve köprüleriyle basit bir iş değil bunlar. Bunlar küçümsenmeyecek işler. 3. Organizenin kamulaştırma bedelleri ödeniyor ve oraya yeni yatırımlar gelecek. Malatya’yı 6. Bölgeye soktuk, teşvik kapsamına aldık ve bununla birlikte Lisanslı depoculuk yapılacak ve burada yapılacak işler küçümsenemeyecek kadar büyük işlerdir. Bunun gibi birçok büyük taleplerimiz olacak. Bizim yaptıklarımız az bile ve sayın cumhurbaşkanımız bugüne kadar hiçbir dediğimizi iki etmedi, her dediğimiz şeyi de yaptı” şeklinde konuştu.

Ulusal Gazeteler
22 Mart 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar