MHP’den İdam Vurgusu “Cezalar Caydırıcı Değil”

22.2.2018 15:08:50

Çocuklara cinsel istismar ve şiddette bulunanlara yönelik idam getirilmesini isteyen MHP İl Başkanı Avşar, “Bu suçu işleyenlere insan muamelesi yapılmamalıdır, gerekirse idamın getirilmesi lazım” ifadesini kullanırken, MHP Kadın Kolları Başkanı Çiçek ise, Cezaların caydırıcı olmadığına vurgu yaptı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Çocuklara cinsel istismar, cinsel şiddet konusunda hükümetin idam getirmesi gerektiğini belirten Milletçi Hareket Partisi İl Başkanı Bülent Avşar, MHP Kadın Kolları ile birlikte İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Avşar, “Çocuk istismarına hayır, idama ise evet diyoruz. Bu suçu işleyenlere insan muamelesi yapılmamalıdır, gerekirse idamın getirilmesi lazım” ifadesini kullanırken, MHP Kadın Kolları Başkanı Çiçek ise, Cezaların caydırıcı olmadığına ve idamın getirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Her geçen gün bu şiddetin ve istismarın gittikçe büyüdüğünü görüyoruz. Bunun da en önemli sebebi cezaların caydırıcı olmamasıdır. Biz milliyetçi hareket partisi olarak kadına ve çocuğa yapılan her saldırının mutlaka idamla cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

“VİCDANEN, İSTİSMAR GÖZ ARDA EDİLEMEZ”

Hukuken ve vicdanen çocuklara yapılan istismarın ve şiddetin göz arda edilemeyeceğini dile getiren MHP İl Başkanı Bülent Avşar yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda medyada maalesef çocuk istismarı İle ilgili haberlere çok sık rastlamaktayız. Çocuk cinsel şiddet ve istismarı hukuken, vicdanen göz ardı edilemez, yok sayılamaz, üstü örtülemez. Ve hukuken bunların ağır şekilde cezalandırılmaları gerekmektedir. Çünkü yaşanan çocuk istismarları bizi kahretmektedir. Bu konuda toplum vicdanını rahatlatacak, caydırıcı düzenlemelerin hiç bekletilmeden yapılması Ve gerekirse idamın getirilmesi gerekmektedir. Bu suçu işleyenlere insan muamelesi yapılmamalıdır. Ve en iğrenç en aşağılık mahlûkat muamelesi yapılmalıdır. Çocuklarımıza adice saldıran, onları istismar eden aşağılık sapkınları toplumdan bir an önce temizlemeliyiz. Çünkü bir an önce önlem alınmasa toplumumuz yozlaşır ve Türk töresi yok olur. Daha temiz daha sağlıklı bir toplum için herkes üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmelidir. En basit ifade ile Türk toplumunun vicdanında büyük yaralar açan çocuk istismarcılarını şiddet ve nefretle kınıyorum” diye konuştu.

“İDAM KONUSUNDA HÜKÜMETİ DESTEKLİYORUZ”

Hükümetin gündeminde olan idamın dışında kimyasal hadım konusuna da değinen Başkan Avşar, bu konuda hükümetin vereceği kararlarda destek vereceklerini belirterek şunları dile getirdi, “Meclis’teki Milletvekilimiz Arzu hanım var ve bu konuya özellikle ilgileniyor. Özellikle cinsel istismar ve kadına şiddet, terör ve vatana ihanet konusunda biz idamın kesinlikle getirilmesini istiyoruz. Bunun yanında kimyasal hadım da gündemde, bunu bir yasal uygulamaya geçirmelerini bekliyoruz. Bu konuyla ilgili olarak 6 bakan istişare yapıyor, bu istişare sonunda bir şey ortaya çıkacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, daha önce terör konusunda, dış politikada, vatanın milletin selameti için hükümetin yanında olduğu gibi, bu konuda da hükümetin yanındayız ve destekçisi olacağız. Artan şiddet ve cinsel istismar konusunda hükümetin yeterli kalmadığı ve eksik olduğu konular vardır. Buna rağmen biz her şeyi kontrol altında tutmadan, çocuklarımızı kimsenin eline bırakmamalıyız, aksi halde bu tür sonuçlar ortaya çıkıyor.”

CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL, İDAM ŞART

Cinsel istismar ve kadına şiddet konularında cezaların caydırıcı olmadığının altını çizen MHP Kadın Kolları Başkanı Selma Çiçek ise yaptığı açıklamada, “Bu konuda biz de rahatsızlığımızı dile getiriyoruz. Nitekim bu toplumun her kesimi de çok rahatsız. Hem kadına hem çocuklara yapılan istismardan dolayı. Her geçen gün bu şiddetin ve istismarın gittikçe büyüdüğünü görüyoruz. Bunun da en önemli sebebi cezaların caydırıcı olmamasıdır. Biz milliyetçi hareket partisi olarak kadına ve çocuğa yapılan her saldırının mutlaka idamla cezalandırılmasını istiyoruz. Tabi bunun yanında hükümetin de öne sürdüğü teklifler de var. Eğer gerçekten bu sunulan şeylerin caydırıcı olduğunu düşünürsek, mutlaka biz de destekçisi olacağız. Biz her konuda hükümete destek vermiyoruz ve özellikle sosyal politikalarda destek vermediğimiz konular var. Ülkemiz şuan büyük bir kıskaç altında, dış politikada, terörde ve ahlaksızlıkta, Türk Milletini çökeltmek için yapılan her türlü eylemin içindeler ve genel başkanımızın özellikle bu konularda hükümeti desteklediğini ifade ediyor. Biz de bu konularda hükümetin destekçisiyiz. Bizim partimiz Türk Milletine canını ortaya koyan bir parti ve biz milletin bekasını her şeyin üstünde tutanlarız” şeklinde konuştu.

Ulusal Gazeteler
22 Mart 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar