“Psikolojik Olarak Etkileniyoruz”

21.2.2018 16:09:08

EYMS’nin Tecrübeli oyuncusu Takım Kaptanı Adem Büyük, Kardemir Karabükspor maçı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son haftalarda yaşanan takımdaki düşüşleri değerlendiren Büyük, “Kesin olarak rahatlık değil de birazcık ta olsa alt sıralardan uzaklaşıp, yukarıya yaklaştığımız zaman psikolojik olarak etkileniyor olabiliriz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

H. SERCAN ERDURAN

Evkur Yeni Malatyaspor’un takım kaptanı Âdem Büyük, Kardemir Karabükspor’u ciddiye aldıklarını ve karşılaşmaya bu bilinçle hazırlandıklarını belirterek, “Evet, birçok oyuncusunu kaybetmiş bir Karabük ama kesinlikle hafife almak gibi bir düşüncemiz yok. Rakibimizi ciddiye alarak,  puan almak istiyoruz. Alacağımız o 3 puanla da üst sıralar adına bizim için çok önemli olacak. Hazırlıklarımızı sıkı bir şekilde yapıyoruz” dedi. Tecrübeli futbolcu, Orduzu Pınarbaşı Tesisleri’nde gazetecilerle bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulundu.

“RAHATLIK HİSSİ OLMUŞ OLABİLİR”

Büyük, son haftalardaki takımda yaşanan düşüşle ilgili yaptığı açıklamada, “Son haftalara baktığımızda yükselen bir form grafiğimiz vardı ama zannedersem birazda aldığımız puanlardan dolayı rahatlama hissi oluşmuş olabilir. Ama tabi ki bu ligde ikinci yarılar çok zorlu geçer. O yüzden bazı şeylerin tam olarak farkına varmamız gerekiyor. Kesin olarak rahatlık değil de birazcık ta olsa alt sıralardan uzaklaşıp, yukarıya yaklaştığımız zaman psikolojik olarak etkileniyor olabiliriz” ifadelerini kullandı.

“BURSA’DA ÇOK İYİ OYNAMADIK”

Süper Lig’de alınan her puanın değerli olduğuna dikkat çeken tecrübeli futbolcu, şunları söyledi: “Bursa maçında çok iyi oynamadık ama çok iyi mücadele ettik. Pozisyona girmekte zorlandık. Çünkü onların görüşün olarak bizden daha fazla kazanmaya ihtiyacı olan taraf Bursaspor’du. Biz deplasmanda oynuyorduk ve 1 puan bizim için değerliydi. O yüzden kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin, bunu her zaman söylüyoruz. Bu iç sahada da geçerli. Tabi ki iç sahada her maçımızı kazanmak istiyoruz ama kazanamıyorsan dediğim gibi kaybetmeyeceksin. Dışarıdan aldığımız 1 puan çok değerliydi.”

“ZOR BİR KARŞILAŞMA OLACAK”

Süper Lig’de Kardemir Karabükspor karşılaşması sonrası zorlu bir fikstüre gireceklerini kaydeden Büyük, “Sıkıntılı haftalara gireceğiz. Önümüzde çok önemli maçlar var. Hem üst sıraları zorlamak adına kazanacağımız puanlar bizim için çok önemli. Bu haftada Karabük ile kendi sahamızda karşılaşacağız. Açıkçası çok zor bir karşılaşma olacak. Evet, birçok oyuncusunu kaybetmiş bir Karabük ama kesinlikle hafife almak gibi bir düşüncemiz yok. Rakibimizi ciddiye alarak,  puan almak istiyoruz. Alacağımız o 3 puanla da üst sıralar adına bizim için çok önemli olacak. Hazırlıklarımızı sıkı bir şekilde yapıyoruz. Umarım tekrar bir seri yakalama adına Karabük maçı tekrar bir başlangıç olur. Biz sonuna kadar kendimize güveniyoruz. Bazen sıkıntı yaşadığımız dönemlerden de alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Umarım tekrar bir serinin başlangıcı olur Karabük maçı” diye konuştu.

“RAKİBİ HAFİFE ALMAMALIYIZ”

Büyük, Kardemir Karabükspor karşılaşmasına en iyi şekilde hazırlanacaklarını belirterek, “Kendi sahamıza kazanmak istiyoruz. Bu tür maçlar her zaman zorlu geçer. Onların kaybedecek çok fazla şeyleri yok. Evet, kadrolarına baktığımızda da tanıdığımız, kaliteli oyuncularda var. Matematiksel olarak şansları devam ediyor ama sıkıntılı bir süreçten geçiyorlar. Onların kafası rahat olarak buraya gelecekler. Yani hiçbir şey kaybetme gibi bir durumları yok. O yüzden bizim bu konuda dikkatli, temkinli olmamız gerekiyor. Rakibimizi kesinlikle hafife almadan, ciddiye alarak, bundan önceki maçlarda büyük takımlara karşı nasıl yaptıysak, aynı şekilde hazırlanmamız, mental olarak ta aynı şekilde sahaya çıkmamız gerekiyor. Umarım istediğimiz şekilde 3 puanı alarak, bu haftayı kapatırız” dedi.

Ulusal Gazeteler
20 Mart 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar