“Buna Müsaade Edilemez, Şakası Yok”

21.2.2018 16:00:52

Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce’yi önceki gün ziyaret eden Vali Ali Kaban, kendisine korsan araçlarla ilgili sorulan soruya, “ Bunun için sürekli mücadele edeceğiz. Güvenlik güçleri bunun için var. Bu hususta arkadaşlarımız da görevlerinden hiçbir zaman geri kalmazlar. Bunun şakası yok. Biri vergisini verecek, diğeri korsanlık yapacak, buna müsaade edilemez.” cevabını verdi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

M. ALİ GÜNAYDIN

Vali Kaban, önceki gün Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası başkanlığını ziyaret ettiği sırada kendisine Korkan araçlarla ilgili neler yapıldığı, ne tür önlemler alınması gerektiği sorulmuştu. Vali Kaban verdiği cevapta, “Bu resmen korsanlıktır. Bunun için sürekli mücadele edeceğiz. Güvenlik güçleri bunun için var. Bu hususta arkadaşlarımız da görevlerinden hiçbir zaman geri kalmazlar. Bunun şakası yok. Biri vergisini verecek, diğeri korsanlık yapacak, buna müsaade edilemez.” dedi.

“BUNUN ŞAKASI YOK, MÜSAADE EDİLEMEZ”

Korsan Araçlarla ilgili alınan tedbirler ve önlemlere karşı neler yapıldığı sorusuna cevap veren Vali Ali Kaban, Korsanlığa müsaade edilemeyeceğini ve bunun şakası olmadığını belirterek, “Korsanlarla ilgili beni ziyaret ettiklerinde Başkan bu konuyu dile getirmişti. Bununla ilgili eğer ‘şu araçlar bunu yapıyor’ diye bize bildirilirse biz bunun üzerine gideriz demiştik. Normal denetimler sürüyor. Denetimlerde bir şey rast gelirse biz bunu tespit edebiliriz. Ama ‘alan razı, satan razı, taşıyanlar razı, taşınanlar razı’ olursa, ‘birlikte gidiyoruz’ dendiği zaman bu başka bir şey oluyor. Ama bu süreklilik arz ettiği görülürse, buna geçit vermek mümkün değil. Bu resmen korsanlıktır. Bu fikri, sanat eserlerinde müsaade edilmiyorsa bu hususta da korsana müsaade edilemez. Bunun için sürekli mücadele edeceğiz. Güvenlik güçleri bunun için var. Bu hususta arkadaşlarımız da görevlerinden hiçbir zaman geri kalmazlar. Kalan olursa da biz de bunun gereğini yapacağız. Bunun şakası yok. Çünkü esnaf hem vergisini verecek, çalıştırdığı elemanının sosyal güvenliğini yapacak, kendisi bir çabanın içerisinde olacak, aradan da birisi korsanlık yapacak. Buna müsaade edilemez. Biz elimizden geleni sonuna kadar yaparız” şeklinde konuştu.

“TRAFİKTE BİR CANAVAR YAPMIŞ OLURUZ”

Trafik cezaları ile ilgili de konuşan Vali Kaban yaptığı konuşmada şunları dile getirdi, “Artan Trafik cezalarına karşı derken, eğer bir yanlış varsa öncelikle arkadaşlarımıza özellikle söylediğimiz bazı uyarmalar yapılır, buna rağmen hala düzelmiyorsa bununla ilgili gereğini yapması lazım. Aksi takdirde bu sefer de trafikte bir canavar yapmış oluruz. Buna da fırsat verilemez, kim olursa olsun.”

Ulusal Gazeteler
22 Mart 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar