“…Somut Bir Çözüm İradesi ile Karşılık Bulmadı”

21.2.2018 14:45:25

28 Şubat sürecinde müebbet hapse mahkûm edilen hukuksuz yargılamalarla ilgili basın açıklamalarına yedinci haftasında da devam eden MAZLUMDER,"28 Şubat mahpusları serbest bırakılsın!” demeye devam ediyoruz. Bu talep maalesef bugüne kadar somut bir çözüm iradesi ile karşılık bulmadı. Umursamazlık bu kadar açıkken MAZLUMDER olarak bıkmadan usanmadan, 28 Şubat siyasi yargı kararları iptal edilsin, mahpusları derhal serbest bırakılsın diyor ve talebimizi tekrarlıyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı

“28 Şubat ne zaman son bulacak, orada kimse var mı?” sorularıyla MAZLUMDER üyeleri adına basın açıklamasına adına başlayan MAZLUMDER Şube Başkanı Mehmet Aslan: “ Yedinci haftasında, şubelerimizle ve bu talebimize destek veren bütün kişi ve kurumlarla "28 Şubat Mahpusları Serbest Bırakılsın!” demeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta başta Bolu Cezaevi olmak üzere Diyarbakır, Batman ve Sivas Cezaevlerinin önünden hemen her çevreden geniş bir katılımla dillendirdiğimiz bu talep maalesef bugüne kadar somut bir çözüm iradesi ile karşılık bulmadı” sözlerini kullandı.

“MESELENİN İHMAL EDİLMESİ KARŞISINDA NE DİYECEĞİMİZİ BİLEMEZ DURUMDAYIZ”

Aslan açıklamasında daha sonra şu sözlere yer verdi: “Tek bir kanun maddesi ile çözülebilecek bir meselenin akıl ve vicdan sınırlarını zorlayacak derecede ihmal edilmesi, çelişki üstüne çelişki üreten yargının günahlarının görmezden gelinmesi, hayatı çalınan insanların ve ailelerin yaşadıklarına yönelik umursamazlık bu kadar açıkken artık bu konuda ne diyeceğimizi bilemez durumdayız. 28 Şubata darbe, yargılamalara brifingli yargılamalar dedikten sonra bu yargılamalar neticesinde verilen siyasi kararlara meşru kararlar muamelesi yapmak çelişkiden öte bir anlam ifade etmemektedir. Açıktır ki infazlar tamamlandıktan sonra gelecek bir yeniden yargılama düzenlemesinin ya da iade-i itibarın 30 yılını cezaevlerinde geçiren insanlar açısından hiçbir şey ifade etmeyecektir. Çocukları babasız, anneleri evlatsız bırakan bu sorunun hemen şimdi çözülmesi gerekmektedir. MAZLUMDER olarak bıkmadan usanmadan, ‘28 Şubat siyasi yargı kararları iptal edilsin,28 Şubat mahpusları derhal serbest bırakılsın’ diyoruz ve talebimizi tekrar ediyoruz.”

Ulusal Gazeteler
17 Mart Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar