“Harekât Varlık Yokluk Meselesine Döndü”

20.2.2018 17:08:15

Vali Ali Kaban, Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce’ye iadeyi ziyarette bulundu. Ziyarette Afrin Harekâtını değerlendiren Kaban, “Askerimizin son dönemde hakikaten varlık-yokluk meselesine dönmüş, problemli bir bölge haline gelmiş olan o hattaki müthiş harekâtı hepimiz izliyoruz, dua ediyoruz, destek veriyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>M. ALİ GÜNAYDIN

Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce’ye iadeyi ziyarette bulunan Vali Ali Kaban, burada yaptığı açıklamada, “Seçim biter bitmez sağ olsun Başkanımız Yönetimiyle birlikte beni ziyaret etmişlerdi. Daha sonra da ben de bir ziyaret için fırsat gözlüyordum ancak bir türlü denk gelememiştik. Bugüne nasipmiş. Bu arada özellikle askerimizin son dönemde hakikaten varlık, yokluk meselesine dönmüş olan, problemli bir bölge haline gelmiş olan o hattaki müthiş harekâtını hepimiz izliyoruz, gözlüyoruz, dua ediyoruz, destek veriyoruz ama sizler de bu yaptığınız faaliyetle takdire şayan bir şekilde güzel destek veriyorsunuz. Bundan dolayı da ben teşekkürü bir borç biliyorum. Bu milletimizin hakikaten birlik olduğunun ve birlikle birlikte dirliğin de başladığının bir işareti. Bu anlamda da hakikaten güzel bir zamandan geçiyoruz. Sıkıntı çok ama böyle birlik olabilmemiz hepimizin aynı yöne bakıp, aynı hedefe doğru kilitlenmiş bir vaziyete olması da çok güzel. Bu anlamdaki bütün çalışmalarınızdan dolayı sizi tekrar tebrik ediyor, teşekkürü bir borç biliyorum” diye konuştu.

“HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK DEĞİL”

Ülkede bu tür problemlerin olabileceğini ancak birlik içinde hareket ettiğinde çözülebileceğini ifade eden Vali Kaban şunları ifade etti, “Elbette bizim de devletle milletin birbirinden etle tırnak gibi ayrılamaz bir yapısı var. Bu anlamda eğer biz güçlü bir şekilde birbirimizden haberdar olabilirsek, problemlerimizi aktarabilirsek, bu anlamda biz de yapılan işleri sizlere aktarabilirsek uyumlu bir şekilde geleceğe güzel bir tarzda bakabileceğiz. Huzurlu bir tarzda geleceğe doğru yürüyebileceğiz. Elbette problemler olacak, çünkü bu bir şey değil, her şeyin güllük gülistanlık olduğu bir cennet değil. Dünya hayatı neticede. Problemler olacak. Yönetimler de problemleri çözmek için var. Elimizden geldiği kadar gayretimiz kadar inşallah çözmeye ve bunu bugün çözemiyorsak, yarın çözmeye, hepsini çözemiyorsak bir kısmını çözmeye yani sürekli evirilerek ilerlemeye muhtacız.”

“DEVLET VE ESNAF ARASINDA KAPI OLMAMASI LAZIM”

Ülkenin zor dönemlerinde devletin ve milletin yanında olduklarını dile getiren Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, “Öncelikle Sayın Valimizin bugün minibüsçü ve servisçilerimizin odası olan odamızı ziyaret etmesi esnaf ve bizler adına gururlandırıcı ve sevindirici bir durumdur. Yıllardır oda yöneticiliği yaptığım dönemlerde dahi devletimizin valisinin esnaf odasını ziyaret etmesi gerçekten takdire şayan bir durumdur. Ve devletle esnaf arasında kapı olmaması, esnafın ocağını ziyaret etmesi, sorunları dinleyerek birinci ağızdan sorunları çözüme kavuşturma noktasında bizlere verdiği destekten dolayı Sayın Valimize şahsım, Yönetim Kurulum ve esnaflarım adına teşekkür ediyorum. Ülkemizin bu zor dönemlerinde vatanımızın, ülkemizin bölünmez bütünlüğü noktasında gerek içerde gerek dışarıda şehit olan askerlerimize öncelikle Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Devletimizin Afrin’de yaptığı operasyon noktasında minibüsçü ve servisçi esnafları olarak sonuna kadar destekliyoruz, askerimizin, polisimizin, kolluk kuvvetlerimizin her zaman yanındayız. Bu noktada geçen hafta başlattığımız minibüsçü, servisçi ve halk otobüsçü esnafları olarak bir günlük kazancımızı Mehmetçik Vakfına bağışlayarak bizler de askerlerimizin yanında olduğumuzu göstermek istedik. Beraberinde kan bağışında bulunarak şehit ve gazi askerlerimize bir nebze de olsa katkıda bulunmak istedik. Bu noktada esnaflarımızın sorunlarını Sayın Valimize ileterek çözüm noktasında desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

Ulusal Gazeteler
17 Mart Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar