“Samimiysen Kürecik’i Kapat!”

19.2.2018 16:22:57

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Akçadağ ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ülke gündemini değerlendiren Ağbaba hükümete seslenerek ABD’ye meydan okumakta samimilerse Kürecik’i kapatmaları çağrısını yaptı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Rahime Gül Erbaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Akçadağ ilçe teşkilatını ziyaret etti.  Ziyarette İl Başkanı Enver Kiraz, partililer de yer aldı. Burada konuşan CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan şunları dile getirdi: “ Genel başkan yardımcımız hem genel başkan yardımcısı hem de parti meclis üyesi oldu. Kendisine başarılar dilerim yolu açık olsun. Hem partimizi hem de Malatya’yı onurlandırdı.” Ziyarette vatandaşlara seslenen Ağbaba ise şu ifadeleri kullandı: “Tekrardan genel başkan yardımcısı olmam hem benim açısından büyük bir onur hem Malatya örgütü açısından büyük bir onur hem de Malatyalılar açısından çok önemli bir şey. Bu makam sadece benim makamım değil bütün Malatyalıların, kendini Malatyalı sayan herkesin. Türkiye her geçen gün farklı konuları tartışıyor, bir taraftan Afrin’de operasyon yapıyor, diğer taraftan siyaset farklı alanlarda dizayn edilmeye çalışılıyor. İttifak tartışmaları var. AKP Genel Başkanı 3 ay boyunca anketleri yasakladığı söyledi. Bunun sebebi anketten çıkan sonuçların hoşuna gitmemesi. MHP ile yapılan ittifak aynı ittifaka oy verme gösteriyor ki 2019’a girerken bırakın yüzde 50’yi yüzde 45’leri bile yakalamayan bir görünüm var. CHP 16 Nisan’da ne yaptıysa 2019’da da aynısını yapacak. Adayımız CHP içerisinde adaylığı başta genel başkanımız olmak üzere hak eden birçok arkadaşımız var.  Biz bu adayı sadece CHP’nin adayı olarak değil cumhuriyetin, demokrasinin adayı olacak.  Parlamenter demokrasiyi, cumhuriyeti,  savuna herkesle, Mustafa kemal Atatürk’ün değerlerine inanan herkesle ittifak yapmaya hazır olduğumuzu söylemek istiyoruz.  15 Temmuzda AKP’nin MHP’nin içi yarıldı. AKP’nin içinden 100 bin FETÖ’cü çıktı. Ama CHP’de böyle bir şey çıkmadı. Bağırsaklarımızı temizliyoruz diye STK’yı mahvettiler. Özellikle deniz Kuvvetleri 50 yıl daha kendisine gelemez. Bunu yapan AKP ile cemaat.  Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’a ağırlaştırılmış müebbet verildi. Verilen karar siyasidir bu kararın kabul edilmesi mümkün değildir. Yazdığı yazılardan, düşüncesinden dolayı hiç kimse ağırlaştırılmış müebbette mahkûm edilemez. Bu bütün dünyada Türkiye’nin imajını zedeliyor. Yargı siyasetin emrine girmiştir.”

 “YERLİLİK MİLLİLİK LAFLA OLMAZ”

Ağbaba: “Türkiye çok çeşitli sorunlarla boğuşuyor bir tarafta ABD’ye meydan okuyor. 2011’de milletvekili oldum. Kucağımızda Kürecik İsrail kalkanını bulduk. Burada burası sadece Kürecik’i, Akçadağ’ı ilgilendirmiyor tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor dedim. Burası bu toprakların çıkarına olmadığını dile getirdik.  Buradan hükümete bir çağrı yapıyorum. Eğer samimiysen bu konuda ABD’ye meydan okuyorsan gel Kürecik Üstünü kapat. Kilidini şahsen ben vurmaya hazırım. Millilik, yerlilik lafla olmaz.  Yerlilik millilik tüm ürünleri yurt dışından alarak olmaz.  Kendin üretmen lazım. Kendin üretirsen milli olursun. Halk arasında kaçak tütün diyorlar ya o kaçak değil o yerli milli türündür. Böyle yerlilik millilik olmaz. 2019 yılına girerken gerçek anlamda, milli yerli, kendi üreticisini zenginleştirecek kendi topraklarında var olan değerlere koruyacak bir siyasi anlayışa ihtiyaç var.” dedi.

 

“BU TOPRAKLARDA DOĞAN HİÇBİR DEĞERİMİZ YOK MU?”

İlimize yapılması planlanan Rabia heykeli ile ilgili Ağbaba: “Malatya’ya Rabia heykeli dikiyorlar. Bu Rabia nereden geldi. Bu topraklarda doğan hiçbir değerimiz yok mu? Dünyanın birçok ülkesinde herkes birbirini keserken, Avrupa ortaçağ karanlığını yaşarken Hazreti Mevlana'yı bu topraklar yetiştirmiş. Hazreti Mevlana kim, bu toprakların evladı yüzlerce yıl bütün batıya doğuya Işık saçmış. Hacı Bektaşi Veli, Yunus Emre, Ahmet Yesevi kim bunların ismi okunuyor mu? Okunmuyor. Milliyiz, yerliyiz diyenler Yasin el Kadı’ya kefil oluyor. Yasin el Kadı’ya ‘Küresel terörist’ dediğim için bana 100 bin lira tazminat davası açtı. Türkiye bu anlayışa mahkûm değil. 2019 yılına giderken hep birlikte bu topraklarda yetişmiş değerlerimizi yücelteceğiz.  Bu topraklarda üreten, çalışan, herkesi zenginleştirecek ve gerçek anlamda Ortadoğu'nun Avrupa'nın lideri yapacak bir anlayışa ihtiyacımız var. Bu anlayış önce Türkiye'ye demokrasi getirmekle olur. Biz bunu yapacağımızı bunu başaracağımıza görüyoruz. Hep birlikte sadece solcu sadece CHP'li değil Türkiye'nin bütünlüğünü ve ulusal bütünlüğünü birliğini beraberliğini kardeşliğini savunan bu topraklarda yetişen değerleri savunan, üretimi savunan bir anlayış ile Türkiye tekrar ayağa kaldıracağımıza hiç kuşku duymuyoruz. 2019 yılında bilin ki Türkiye'ye Cumhuriyeti savunanlar demokratik parlamenter demokratik parlamenter sistemi savunanlar yönetecektir. Türkiye'yi ateşin ortasına atanlar, Suriye batağına sokanlar, Türkiye'ye Ortadoğu'nun en güvensiz haline getiren anlayış yönetemeyecektir. Biz 2019'da giderken bu anlayışı hem kendi ülkemizde hem de Ortadoğu’ya barış getireceğimiz de biliyoruz. Bu alanda hep birlikte hep beraber yürüyeceğiz. Sadece Cumhuriyet Halk partililer değil, sadece sosyal demokratlar değil ülkesini seven milliyetçisi ile de solcusuyla da, merkez sağcısıyla da muhafazakârlarıyla da birlikte el ele kol kola vererek Türkiye'ye tekrar ayağa kaldıracağız. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da mecliste sizin gür sesiniz olacağım. Malatya'nın hakkını savunmaya devam edeceğim. Malatya’nın sesi Türkiye'nin büyük Millet Meclisi'nde de Türkiye'de de duyurmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum.” ifadelerini kulandı. 

Ulusal Gazeteler
17 Mart Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar