“Vakıf Bilincini Çocuklara Nasıl Oturtabiliriz?”

9.2.2018 18:07:05

Birlik Vakfı Malatya Şubesi Kadın Kolları toplandı. Yapılan toplantıda konuşan Vakıflar Bölge Müdürü Azra Yavaşoğlu vakıfların, derneklerin önemine değinip “Önemli olan siz- biz değil, ne verebiliriz bu önemli. Vakıf bilincini özellikle çocuklara nasıl oturtabiliriz önemli. Biz ecdadımızın yadigârına sahip çıkıyoruz.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Hanife Sarı

Yapılan toplantıda Birlik Vakfı Malatya Şubesi Kadın Kolları Başkanı Arzu Şavluk Malatya’nın marka ili olmasına katkıda bulunan herkese teşekkür ederken MİAD Kadın Kolları Başkanı Selin Yurdakul ise: “Çok güzel projelerimiz var, bunlardan biri İnönü Üniversitesi’ nde bulunan Turgut Özal Tıp Merkezi’nde bir AMATEM binası yaptırmak.  Bununla ilgili çalışmalarımız var. Ayrıca İstanbul’da 10 Mart’ta çok güzel bir program hazırlayacağız, BU PROGRAMA katılımlarınızı bekliyorum” ifadelerini kullandı. 

VAKIFLAR HAFTASININ BU SENEKİ TEMASI “TARİHTE VAKIF KURAN KADINLAR”

Vakıflar Bölge Müdürü Azra Yavaşoğlu da: “Malatya’da kadınların sesini duyurmak yön vermek ve hareketlere kadının damgasını vurmak amacımız. Ama ondan önce sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle vurguladığı ve bu senede daha çok üstünde durduğu kadın gücünü tüm Türkiye’de hissettirebilmek hedefimiz.  Vakıflar olarak biz her sene farklı bir tema ile vakıflar haftasını kutluyoruz, bu seneki temamız da “tarihte vakıf kuran kadınlar” bu konu eksenli olarak günümüzde vakıflar üzerinde çalışan ki STK desek te dernek de neticede bir vakıf görevi görüyor burada çalışan kadınlarımız ve bu kadınlarımızın toplumumuza kattığı değerler üzerinde bir organizasyon yapacağız. Aslında tüm 365 günün konusu ama ağırlıklı olarak Mayıs ayının 2. haftası Vakıflar Haftası. O zaman biraz daha yoğun çalışmalarımız oluyor. Bu sene biraz önce söylediğim gibi hepimiz için diyerek başta biz vakıflar olarak desteklerinizi istiyoruz” sözlerini kullandı.

VAKIF BİLİNCİNİ ÖZELLİKLE ÇOCUKLARA NASIL OTURTABİLİRİZ ÖNEMLİ

Yavaşoğlu daha sonra şunları ekledi: “Birbirinizin eksikliklerini tamamlayıp birbirinize destek vererek daha güçlü bir sesle daha doğru yöntemlerle vatandaşımıza, birbirimize ulaşmayı hedefliyoruz. Sizden ricam siz bu etkinliğe ne katabilirsiniz siz bize proje getirin biz bunu kesinlikle kabul edip hep birlikte uygularız. Önemli olan siz- biz değil bu hafta içerisinde ne verebiliriz bu önemli. Vakıf bilincini özellikle çocuklara nasıl oturtabiliriz önemli. Çünkü ecdadımız vakıf kurarak toplumu yönetmiş bu belediye hizmetlerinin hepsi aslında ecdadımız zamanında vakıf eliyle yapılıyor. Günümüzde devlet sağ olsun bu görevleri yapıyor ama eksik kaldığımız yerleri vakıf aracılığıyla tamamlamaya çalışıyoruz.  Biz Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak ecdadımızın yadigârına sahip çıkıyoruz. Siz vakıflara ve derneklerin STK’ları olarak günümüzün ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz. Bu amaçla bizi bir araya getiren ve tanıştıran Birlik Vakfına teşekkür ediyorum. Umarım sıklıkla bir araya gelir ve çalışmalar yaparız. Vakıflar bölge olarak çoğunluğa önem veriyoruz bir elin nesi var iki elin sesi var mantığından hareketle. Kadın ve Malatya denilince kadının sesinin güçlü çıkmasını istiyorum.”

 

 

 

 

 

Ulusal Gazeteler
24 Şubat 2018 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar